Chceš zaparkovat? Zaplať! Občané v Žatci mají jasno

Hedvika Mašková 2020-03-19 15:00:00

Oblíbené a stále diskutované parkování ve městě bylo tématem i dalšího Večerního klubu. Beseda ukázala, jak si zdejší občané představují systém dopravy a parkování ve městě. Většina se shodla na jednom – celé náměstí Svobody by mělo být zpoplatněno. Několik jedinců přišlo dokonce s návrhem umístit při vjezdu do centra města závoru.

Jak by mělo vypadat parkování ve městě, aby se v něm lidem líbilo a lépe žilo? Na tuto otázku se snažili na konci minulého měsíce najít odpověď občané Večerního klubu Žatecka konaného v prostorách Staré papírny. Moderování se ujal tajemník dopravní komise Miroslav Rusiňák, který si jako hosta přizval projektanta Břetislava Sedláčka.

Formou fotografií a video-projekcí bylo přítomným představen z hlediska parkování současný stav ulic a náměstí ve městě, a to především náměstí Svobody, Hošťálkovo, Prokopa Velkého, Nerudovo, Žižkovo, 5. května, Chelčického a ulic Dvořákova, Obránců míru, Oblouková, Dlouhá, Jakubská, Tyršova, V Zahradách, Ostrov, Stavbařů a další.

Zatímco některá místa jsou ve městě automobily nacpané k prasknutí, jiné zejí prázdnotou, jako například nově vybudovaná parkovací místa na Nerudově náměstí a na Nákladní ulici.

Jako jediným možným řešením, jak nenásilnou formou vytlačit auta z centra je zpoplatnit celé náměstí Svobody. Variantou, o které byla na klubu řeč, je systém Smart City (z programu chytré město).

,,Jednou z možností je adresný systém pomocí kamer, kdy kamera zaznamená registrační značku vozidla a zapíše do systému, zda bylo zaplaceno. Druhou možností je anonymní snímání pomocí čipů, které předávají informaci o obsazeném místu do systému a vyznačí bod na obrazovce např. předplaceno dvě hodiny z toho půl hodina zdarma. Po překročení parkovací doby systém informuje, že dané parkovací místo překročilo uhrazenou dobu. U obou systémů lze prodloužit parkovací dobu pomocí mobilního telefonu a také ji uhradit. Třetí možností je platba pouze pomocí parkovacího automatu na základě parkovacího lístku za oknem vozidla. Platbu lze provádět SMS, hotově na automatu, platební kartou. Čtvrtou variantou jsou parkovací domy,“ představil možné návrhy tajemník dopravní komise Miroslav Rusiňák.

Ke konci setkání byl prostor pro diskuzi o parkování ve městě, ve které se většina obyvatel shodla na řešení zpoplatnění celého centrálního náměstí najednou. Mezi dalšími návrhy bylo také umístění závory na příjezdu na náměstí u budovy Komerční banky, které se ukázalo jako těžko realizovatelné. Zazněla také obava o zvýšení problémů s parkováním při zprovoznění všech bytů v centru, nyní neobydlených a opravovaných. Část návrhů bude zahrnuta do programu příštího řádného jednání dopravní komise.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Pracovní nabídka na Žatecku! Do pískovny v Roztylech u Žatce přijmeme STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video