Zamyšlení: Mělo by se na dětských hřištích platit?

Veronika Salášková 2011-05-28 00:00:00

Mělo by být vstupné na dětské hřiště placené? Tuto otázku si asi položila řada Žatečanů, když stála před dveřmi na nově otevřené hřiště na Jižní zahradě Chrámu chmele a piva, na nichž visí cedulka Vstupné 20 Kč. Obecně jim asi odpovědět nelze, záleží případ od případu. 

Pokud vezmeme toto chrámové hřiště těžko říct, zda je to správně, či nikoli. Hřiště na Jižní zahradě není stejné jako veřejně přístupná hřiště. Na klasickém otevřeném veřejném hřišti jsou prolézačky, skluzavky, houpačky, pískoviště a několik laviček, aby si rodiče měli kam sednout, víc nic. Toto samozřejmě nalezneme i na hřišti v zahradě Chrámu, navíc ale nabízí kromě těchto venkovních atrakcí i možnost hrát si v herně uvnitř objektu, nebo si zajezdit na šlapacích autíčkách na dopravním hřišti v podkroví. Obojí návštěvníci určitě ocení v případě náhlého deště, kdy nebudou muset honem rychle sbalit děti a utíkat domů. Rodiče dohlížející na své děti si mohou v klidu posedět a popovídat v kavárně se známými a od kávičky pozorovat, jak jejich děti dovádí. Mohou si vybrat, zda se usadí uvnitř v herně, nebo na venku terase. Navíc oproti běžnému hřišti nabízí to v Chrámu také sociální zařízení, nebo pult na přebalení dětí. Za nadstandard se běžně platí.
Na druhou stranu Chrám patří městu tak, proč by tento komfort nemohli mít jeho obyvatelé bezplatně k dispozici, vždyť se jedná o investici do dětí. Není se také co divit rodičům, kteří mají větší počet dětí, že protestují. Početnější rodině se vstup na hřiště prodraží, a pokud by si zde její ratolesti chtěli hrát více dní v týdnu, mohla by to za delší časové období už poznat na rodinném rozpočtu. Výše popsané služby také nemusí zajímat maminku, která sem chce s dětmi zajít pouze na krátkou chvíli na venkovní hřiště, posadí se u nich na lavičku u prolézaček a za deset minut se zvedne a s dětmi odejde.
Takže platit vstupné ano, či ne? Každý rodič si bude muset vybrat sám, jestli mu za služby navíc přijde dvacet korun jako přiměřený poplatek, který nemá problém zaplatit. Až čas ukáže, kolik lidí s dětmi bude chrámové hřiště navštěvovat a kolik z nich dá přednost pouze klasickým veřejným dětským hřištím, která jsou zadarmo. Bylo by ale škoda, aby toto pěkné hřiště znaly některé děti pouze z vyprávění svých kamarádů, protože se na ně jen kvůli vstupnému samy nikdy nepodívaly.

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video