Pořezal se sklem a málem vykrvácel

Redakce 2020-03-23 16:12:36

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (r) - Poděkování Městské policii v Klášterci nad Ohří za pohotový zásah vyslovil dnes (23. března) ředitel Nemocnice Kadaň Petr Hossner. Strážníci svým operativně rychlým postupem přispěli k ošetření a s velkou pravděpodobností i k záchraně života pacienta, kterého vážně poranilo rozbité sklo. Operován byl na centrálních operačních sálech 19. března během noční služby chirurgickým týmem, dle jehož informací byl prvotní zásah strážníků a ošetření poranění, které vedlo ke zmírnění masivního krvácení, rozhodující. Po operaci v Nemocnici v Kadaň byl pacient přeložen vzhledem k závažnosti poranění na vyšší pracoviště do Ústí nad Labem.

V souvislosti s vládními opatřeními na ochranu obyvatel před COVID 19 spolupůsobí Městská policie Klášterec nad Ohří spolu s Policií ČR při kontrole jejich dodržování. Občany, kteří nemají nasazenou ochranu obličeje, vyzvou, aby si obličej zakryli. Strážníci městské policie mohou řešit neuposlechnutí výzvy. Pokud strážník osobu vyzve a ta si roušku odmítne nasadit, postupuje městská policie podle zákona – věc oznamuje správnímu orgánu. Toto porušení řeší jako přestupek správní orgány, hygienická stanice a obec s rozšířenou působností. V současné době mají připraveno 5 oznámení správnímu orgánu o podezření z přestupku u osob, které pokyn nerespektovaly a odmítly nosit roušku.

Nošení roušek a jiná opatření (např. vymezení prodejní doby pro důchodce a mnoho dalších) městská policie kontroluje, řeší, ale není v silách strážníků být na všech místech ve městě současně.

„Městská policie Klášterec tímto děkuje všem občanům, kteří jsou zodpovědní a vyhlášená nařízení dodržují. Pokud má občan za to, že někdo porušuje opatření vlády, má se na strážníky obrátit,“ informovali městští policisté.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video