Pořezal se sklem a málem vykrvácel

Redakce 2020-03-23 16:12:36

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (r) - Poděkování Městské policii v Klášterci nad Ohří za pohotový zásah vyslovil dnes (23. března) ředitel Nemocnice Kadaň Petr Hossner. Strážníci svým operativně rychlým postupem přispěli k ošetření a s velkou pravděpodobností i k záchraně života pacienta, kterého vážně poranilo rozbité sklo. Operován byl na centrálních operačních sálech 19. března během noční služby chirurgickým týmem, dle jehož informací byl prvotní zásah strážníků a ošetření poranění, které vedlo ke zmírnění masivního krvácení, rozhodující. Po operaci v Nemocnici v Kadaň byl pacient přeložen vzhledem k závažnosti poranění na vyšší pracoviště do Ústí nad Labem.

V souvislosti s vládními opatřeními na ochranu obyvatel před COVID 19 spolupůsobí Městská policie Klášterec nad Ohří spolu s Policií ČR při kontrole jejich dodržování. Občany, kteří nemají nasazenou ochranu obličeje, vyzvou, aby si obličej zakryli. Strážníci městské policie mohou řešit neuposlechnutí výzvy. Pokud strážník osobu vyzve a ta si roušku odmítne nasadit, postupuje městská policie podle zákona – věc oznamuje správnímu orgánu. Toto porušení řeší jako přestupek správní orgány, hygienická stanice a obec s rozšířenou působností. V současné době mají připraveno 5 oznámení správnímu orgánu o podezření z přestupku u osob, které pokyn nerespektovaly a odmítly nosit roušku.

Nošení roušek a jiná opatření (např. vymezení prodejní doby pro důchodce a mnoho dalších) městská policie kontroluje, řeší, ale není v silách strážníků být na všech místech ve městě současně.

„Městská policie Klášterec tímto děkuje všem občanům, kteří jsou zodpovědní a vyhlášená nařízení dodržují. Pokud má občan za to, že někdo porušuje opatření vlády, má se na strážníky obrátit,“ informovali městští policisté.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video