Okres Louny stále bez potvrzeného případu koronaviru

Lucie Steklá 2020-03-23 22:16:14

Lounská radnice chce znát počet testovaných lidí v okrese. Radní výjimečně zasedali "online".

Stále je u okresu Louny evidován 0 potvrzených pozitivních testů. Lounská radnice podle slov starosty Jandy vznesla oficiální dotaz na počet testovaných osob s bydlištěm v okrese. Na odpověď čeká.

Dnešní den přinesl na lounské radnici jednu zvláštnost oproti minulému týdnu. "Museli jsme zvládnout a zvládli jsme jednání Rady města v naprosto nezvyklých podmínkách. Proběhla mimořádně prostřednictvím videokonference, což je dle stanoviska Ministerstva vnitra v době vyhlášeného stavu nouze přijatelná varianta. Technické problémy nenastaly, a tak jsme v relativně rychlém tempu (15:00 - 17:45) projednali dvě desítky bodů," přiblížil pondělní netypické jednání lounské rady města starosta Pavel Janda.  

Během víkendu došlo díky dobrovolníkům k distribuci infoletáku (snad) do všech schránek na území Loun, Brloha a Nečich. "Díky všem, kteří pomohli s vytištěním (ZUŠ, GVH) tak distribucí (přes 30 dobrovolníků).

Další pomoc dnes dodala vietnamská komunita, která dodala zhruba 500 roušek a kávu pro IZS.  

V pondělí radnice rozdělila ochranné pomůcky (vlastní zásoby, od kraje i látkové) podle návrhu, který  byl přes víkend připraven:

- do 25 ordinací šlo 75 FFP2, 200 FFP1 a 1250 roušek

- do lékáren, domova pro seniory seniorklubu, na úřad, do mateřských školek a obecní policii Cítoliby šlo 283 látkových, 200 jednorázových a 20 FFP1

- do výdejního místa pro veřejnost v Městská knihovna Louny šlo 500 látkových roušek, k vyzvednutí budou od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00

Z Ústeckého kraje přišla informace, že distribuce ochranných pomůcek zdravotníkům a sociálním službám bude dál probíhat přes vybranou krajskou organizaci (Správa a údržba silnic). Lounské  připravené distribuční místo, kterým měla být Městská sportovní hala, tak v úterý radnice "deaktivuje".

"Máme připravený plán masové distribuce pro veřejnost, spustíme ho ve chvíli, kdy dostaneme od vlády dostatečný počet ochranných pomůcek," dodal starosta.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

FYZIOTERAPEUT

DOMOV PRO SENIORY V ŽATCI hledá do svého týmu FYZIOTERAPEUTA/TKU možno i na zkrácený úvazek.
Tel.: 725 740 090
E-mail: reditel@dpszatec.cz


KUCHAŘ/KA

Kamarád – LORM, Zeyerova 859, Žatec, hledá kuchaře/ku na zástup po dobu nemoci a dovolených. Spěchá!
Tel.: 725 530 819


CHMELOVÁ BRIGÁDA

Chcete si v době krize přivydělat? ZD Hřivice přijímá brigádníky na DPP na zapichování vodícího drátku na chmelnici. Strava zdarma, bez ubytování.
Kontakt: p. Tůma
Tel.: 720 053 970
E-mail: zdhrivice@seznam.cz


BRIGÁDA - ÚKLID

Hledám brigádnici na úklid, Žatec, Podbořany, dlouhodobě.
Tel.: 605 885 121


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Mezi Vroutkem a Podbořany vzniká cyklostezka

Staví ji Ekoinvest Sokolov, cca na 3. kilometru od Vroutku směr Podbořany jsme zastihli při bagrování pracovníka firmy Miroslava Duška.

Přehrát video
Blatno: Protože to nevzdám

Celá ulice děkovala v sobotu všem, co pomáhají v době opatření proti koronaviru, za zvuků písně....

Přehrát video