Okres Louny stále bez potvrzeného případu koronaviru

Lucie Steklá 2020-03-23 22:16:14

Lounská radnice chce znát počet testovaných lidí v okrese. Radní výjimečně zasedali "online".

Stále je u okresu Louny evidován 0 potvrzených pozitivních testů. Lounská radnice podle slov starosty Jandy vznesla oficiální dotaz na počet testovaných osob s bydlištěm v okrese. Na odpověď čeká.

Dnešní den přinesl na lounské radnici jednu zvláštnost oproti minulému týdnu. "Museli jsme zvládnout a zvládli jsme jednání Rady města v naprosto nezvyklých podmínkách. Proběhla mimořádně prostřednictvím videokonference, což je dle stanoviska Ministerstva vnitra v době vyhlášeného stavu nouze přijatelná varianta. Technické problémy nenastaly, a tak jsme v relativně rychlém tempu (15:00 - 17:45) projednali dvě desítky bodů," přiblížil pondělní netypické jednání lounské rady města starosta Pavel Janda.  

Během víkendu došlo díky dobrovolníkům k distribuci infoletáku (snad) do všech schránek na území Loun, Brloha a Nečich. "Díky všem, kteří pomohli s vytištěním (ZUŠ, GVH) tak distribucí (přes 30 dobrovolníků).

Další pomoc dnes dodala vietnamská komunita, která dodala zhruba 500 roušek a kávu pro IZS.  

V pondělí radnice rozdělila ochranné pomůcky (vlastní zásoby, od kraje i látkové) podle návrhu, který  byl přes víkend připraven:

- do 25 ordinací šlo 75 FFP2, 200 FFP1 a 1250 roušek

- do lékáren, domova pro seniory seniorklubu, na úřad, do mateřských školek a obecní policii Cítoliby šlo 283 látkových, 200 jednorázových a 20 FFP1

- do výdejního místa pro veřejnost v Městská knihovna Louny šlo 500 látkových roušek, k vyzvednutí budou od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00

Z Ústeckého kraje přišla informace, že distribuce ochranných pomůcek zdravotníkům a sociálním službám bude dál probíhat přes vybranou krajskou organizaci (Správa a údržba silnic). Lounské  připravené distribuční místo, kterým měla být Městská sportovní hala, tak v úterý radnice "deaktivuje".

"Máme připravený plán masové distribuce pro veřejnost, spustíme ho ve chvíli, kdy dostaneme od vlády dostatečný počet ochranných pomůcek," dodal starosta.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video