Okres Louny stále bez potvrzeného případu koronaviru

Lucie Steklá 2020-03-23 22:16:14

Lounská radnice chce znát počet testovaných lidí v okrese. Radní výjimečně zasedali "online".

Stále je u okresu Louny evidován 0 potvrzených pozitivních testů. Lounská radnice podle slov starosty Jandy vznesla oficiální dotaz na počet testovaných osob s bydlištěm v okrese. Na odpověď čeká.

Dnešní den přinesl na lounské radnici jednu zvláštnost oproti minulému týdnu. "Museli jsme zvládnout a zvládli jsme jednání Rady města v naprosto nezvyklých podmínkách. Proběhla mimořádně prostřednictvím videokonference, což je dle stanoviska Ministerstva vnitra v době vyhlášeného stavu nouze přijatelná varianta. Technické problémy nenastaly, a tak jsme v relativně rychlém tempu (15:00 - 17:45) projednali dvě desítky bodů," přiblížil pondělní netypické jednání lounské rady města starosta Pavel Janda.  

Během víkendu došlo díky dobrovolníkům k distribuci infoletáku (snad) do všech schránek na území Loun, Brloha a Nečich. "Díky všem, kteří pomohli s vytištěním (ZUŠ, GVH) tak distribucí (přes 30 dobrovolníků).

Další pomoc dnes dodala vietnamská komunita, která dodala zhruba 500 roušek a kávu pro IZS.  

V pondělí radnice rozdělila ochranné pomůcky (vlastní zásoby, od kraje i látkové) podle návrhu, který  byl přes víkend připraven:

- do 25 ordinací šlo 75 FFP2, 200 FFP1 a 1250 roušek

- do lékáren, domova pro seniory seniorklubu, na úřad, do mateřských školek a obecní policii Cítoliby šlo 283 látkových, 200 jednorázových a 20 FFP1

- do výdejního místa pro veřejnost v Městská knihovna Louny šlo 500 látkových roušek, k vyzvednutí budou od pondělí do pátku od 8:00 do 16:00

Z Ústeckého kraje přišla informace, že distribuce ochranných pomůcek zdravotníkům a sociálním službám bude dál probíhat přes vybranou krajskou organizaci (Správa a údržba silnic). Lounské  připravené distribuční místo, kterým měla být Městská sportovní hala, tak v úterý radnice "deaktivuje".

"Máme připravený plán masové distribuce pro veřejnost, spustíme ho ve chvíli, kdy dostaneme od vlády dostatečný počet ochranných pomůcek," dodal starosta.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VÝKUPČÍ DRUHOTNÝCH SUROVIN, ŽATEC

Wastemat s.r.o. Žatec přijme výkupčího druhotných surovin.TEL: 728880155; EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz


Hledáte práci v Žatci?

Základní umělecká škola Žatec hledá HOSPODÁŘKU - ROZPOČTÁŘE. Práce na plný úvazek, od 1.8.2021. Požadavky: minimálně střední vzdělání ekonomického směru, znalost MS Office (Word, Excell, Outlook), orientace v účetní, mzdové a daňové oblasti. Nabízíme: příspěvek na stravování, 5 týdnů dovolené, možnost dalšího vzdělávání a příjemný kolektiv. Své životopisy zasílejte do 10.5.2021 na email: i.maresova@zuszatec.cz
Kontakt: Irena Marešová
E-mail: i.maresova@zuszatec.cz


OPERÁTOR VÝROBY a SKLADNÍK

Pracovní příležitost v Podbořanech, mzda až 26 500,- Kč! Pracujte u jednoho z nejlepších zaměstnavatelů na Podbořansku! Valeo Podbořany nabírá SKLADNÍKY a OPERÁTORY VÝROBY. Smlouva na neurčito, 28 dní volna, vhodné pro ženy, muže a absolventy, plně hrazené stravenky, práce na 3 směny.
Kontakt: Zdenka Hlavánová
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com


KUCHAŘ/KA

Restaurace U ŽIDA, Česká 182, Louny hledá kuchaře/ku. Info: uzida@restauraceuzida.cz; tel.: 603193198.
Tel.: 603193198
E-mail: uzida@restauraceuzida.cz


TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C)

Práce v Žatci s dobrým platovým ohodnocením! Prefa Žatec s.r.o., česká firma s férovým přístupem hledá zaměstnance na pozice: TESAŘ, TRUHLÁŘ, ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ (skupina C). Pracovní doba od 6:30 do 15:00 hod., stravenkový paušál, týden dovolené navíc. Požadujeme vyučení v oboru nebo minimálně 2 roky praxe.
Kontakt: Iveta Ptáčková
Tel.: 601 549 488
E-mail: ptackova@prefazatec.cz

Poslední videa

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Místo, kde hodil útočník kámen do vlaku

Přehrát video
Žatec: Na zahradě MŠ U jezu vznikají vrbové stavby

Další zajímavé prvky přibudou na školkové zahradě v Podměstí. Děti z MŠ U jezu - Mašinka se mají na co těšit.

Přehrát video