Za seniory na návštěvu pouze online, domov důchodců nové klienty dočasně nepřijímá

Lucie Steklá 2020-03-31 12:03:21

Louny (lus) Do odvolání jsou zakázány návštěvy v Domě s pečovatelskou službou a ve 4. poschodí domova pro seniory, který slouží také pro klienty Domova s pečovatelskou službou. Stále také platí zákaz návštěv v Domově pro seniory U Pramene Louny. Dočasně nejsou přijímáni noví klienti.

Téma domovů pro seniory je s ohledem na současnou situaci velmi diskutované. „Chtěl bych jen informovat, že DSUP Louny nastavil první opatření již 4. března, když došlo k zákazu návštěv. V minulém týdnu ředitelka Jana Černá režim ještě zpřísnila. Držme všichni personálu a klientům pal-ce!“ uvedl lounský starosta Pavel Janda. 

Po zkušenostech z domovů pro seniory, které už s koronavirem bojují, nastavil lounský domov další opatření. „Ode dneška ruším přijímání balíčků od rodin a přátel klientů. Většinou rodiny posílají něco dobrého a chtějí svým blízkým přilepšit, nebo zpestřit tuhle špatnou dobu. Nemusí. Máme dobře zásobenou kantýnu a můžeme vše koupit tam. Pokud chcete napsat dopis, pošlete email, vytiskneme a doručíme. Zařídíme skype, videohovor, prostě cokoli po síti,“ uvedla ředitelka Jana Černá. Podle jejích slov je hlavní vchod do domova uzavřen. Kontakt s recepční naváže návštěva zvonkem a mikrofonem. „Věřte nám, že až bude lépe, vydechneme si všichni. Lepší tvrdá prevence než marný boj,“ dodala ředitelka.

V úterý 31. března navíc ředitelka domova pro seniory přistoupila k dalšímu opatření. „S okamžitou platností ruším do odvolání přijímání nových klientů. U návratů našich klientů z nemocnic z celé ČR vyžadujeme potvrzení, že byl vyšetřen na COVID s negativním výsledkem,“ přiblížila opatření J. Černá.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

VEDOUCÍ FARMY/HLAVNÍ AGRONOM

Pro zemědělskou farmu vybavenou moderní technikou a provozující rostlinnou výrobu na cca 3 000 hektarech polí, hledáme vhodného kandidáta na pozici - VEDOUCÍ FARMY SPOJENOU S FUNKCÍ HLAVNÍHO AGRONOMA, popř. hledáme pouze hlavního agronoma. Pěstujeme pšenici, řepku a hrách. Nabízíme nadstandardní finanční podmínky a možnost seberealizace. Více informací po telefonu či osobně. Lokalita: Podbořany.
Tel.: 603294756
E-mail: zemedelec55@seznam.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

Železniční most na trati Plzeň - Žatec je demontován

Včera ráno došlo k demontování druhé části mostu přes Ohři. Samotná demontáž začala kolem 8 hodiny a skončila kolem 10 hodiny. Konstrukce vážila asi 500 tun.

Přehrát video
Libořická pouť 2022 a Flying Boys z Kolína

Propojení diváka s akcí plnou adrenalinu, komedie a sportovní gymnastiky. To je skupina gymnastů, kteří bavili v sobotu i diváky v Libořicích. Tady je jen malý kousek vystoupení v sobotu 6. 8. 2022 :)

Přehrát video