Za seniory na návštěvu pouze online, domov důchodců nové klienty dočasně nepřijímá

Lucie Steklá 2020-03-31 12:03:21

Louny (lus) Do odvolání jsou zakázány návštěvy v Domě s pečovatelskou službou a ve 4. poschodí domova pro seniory, který slouží také pro klienty Domova s pečovatelskou službou. Stále také platí zákaz návštěv v Domově pro seniory U Pramene Louny. Dočasně nejsou přijímáni noví klienti.

Téma domovů pro seniory je s ohledem na současnou situaci velmi diskutované. „Chtěl bych jen informovat, že DSUP Louny nastavil první opatření již 4. března, když došlo k zákazu návštěv. V minulém týdnu ředitelka Jana Černá režim ještě zpřísnila. Držme všichni personálu a klientům pal-ce!“ uvedl lounský starosta Pavel Janda. 

Po zkušenostech z domovů pro seniory, které už s koronavirem bojují, nastavil lounský domov další opatření. „Ode dneška ruším přijímání balíčků od rodin a přátel klientů. Většinou rodiny posílají něco dobrého a chtějí svým blízkým přilepšit, nebo zpestřit tuhle špatnou dobu. Nemusí. Máme dobře zásobenou kantýnu a můžeme vše koupit tam. Pokud chcete napsat dopis, pošlete email, vytiskneme a doručíme. Zařídíme skype, videohovor, prostě cokoli po síti,“ uvedla ředitelka Jana Černá. Podle jejích slov je hlavní vchod do domova uzavřen. Kontakt s recepční naváže návštěva zvonkem a mikrofonem. „Věřte nám, že až bude lépe, vydechneme si všichni. Lepší tvrdá prevence než marný boj,“ dodala ředitelka.

V úterý 31. března navíc ředitelka domova pro seniory přistoupila k dalšímu opatření. „S okamžitou platností ruším do odvolání přijímání nových klientů. U návratů našich klientů z nemocnic z celé ČR vyžadujeme potvrzení, že byl vyšetřen na COVID s negativním výsledkem,“ přiblížila opatření J. Černá.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video