Došlo na naši adresu: Ohání se VZP a vnucují předražené výrobky

Redakce 2020-04-04 04:34:00

Ráda bych upozornila na firmu, která nabízí starým lidem předražené výrobky. Moje maminka byla oslovena prostřednictví telefonu firmou, která tvrdila, že spolupracuje se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou, pro kterou provádí průzkum ohledně zdraví, a oznámila mojí mamince, že byla pro tento průzkum vybrána. Následně jí byl dán telefonický dotazník ohledně jejího zdravotního stavu (vysoký tlak, cukrovka apod.). Záhy na to jí volali, že byla vybrána na základě odpovědí z průzkumu a že jí navštíví jejich pracovník u ní doma a nabídne jí v rámci jejího „úspěšného“ vítězství výhodně nějaké zdravotní pomůcky.

Pán se 18. února dostavil k ní domů. Změřil jí tlak a chvíli si s ní povídal o zdravotním stavu. Pak jí nabídl v rámci výjimečné akce buď pobyt v lázních za 50 tisíc korun anebo masážní přístroj na nohy, který stojí 22 tisíc ale VZP jí prý přispěje částkou pět tisíc korun a on že jí dá dva tisíce slevu. Smlouvu na koupi vyplnil na místě a moje mamka s ním jela autem vybrat peníze do Globusu a v autě mu je předala. Jednalo se o 15 tisíc korun. K masážnímu přístroji dostala též zdravotní polštář a mast jako dárek. Když jsem se to dozvěděla, tak jsem daný přístroj mamce našla na internetu — stojí cca 1800 Kč. Hned dva dny na to jsem zboží včetně dárků a písemného odstoupení od kupní smlouvy poslala na firmu uvedenou v záhlaví smlouvy. Vše mi bylo potvrzeno jako převzaté firmou hned následující den.

Peníze však do dnešního dne nepřišly.

Takže jsem včera posílala předžalobní dopis a dál uvidíme. Chtěla jsem veřejně upozornit ostatní spoluobčany. Nikdy bych nevěřila, že moje mamka udělá takovou hloupost, aniž by se poradila se mnou. Zřejmě jí přesvědčil „upřímný“ zájem o její zdraví, což je vzhledem k jejímu věku 78 logické.

Přeji všem hezký den a pevné zdraví v tomto čase. Magda Elexová, Chomutov

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video