Komentář Otto Urmy: Hospodští versus radnice

Otto Urma 2012-04-01 00:25:00

Restauratéři v Žatci se bouří. Trnem v oku je jim Chrám chmele a piva. Přesněji řečeno restaurace, kterou provozuje. Zjednodušeně se dá říct, že hospodští si od projektu slibovali, na základě proklamací žatecké radnice, příliv turistů a tudíž zvýšení tržeb. Stal se ale pravý opak. Chrám totiž podle restauratérů zákazníky spíše odlákal. A masivní reklamní kampaní tak činí víc a víc. Takže místo aby jim hosté přibývali, ubývají. 

Hlavně ti místní. A provozovatelé restaurací to vidí jako nekalou soutěž. Hlavně proto, že provozovna je údajně ztrátová a dotuje se z městské pokladny, kterou paradoxně oni svými daněmi plní. A v posledních týdnech nezůstalo jen u hospodských řečí a nadávání u půllitru piva. Několik restauratérů poslalo stížnost všem žateckým radním, jeden dokonce na Úřad pro hospodářskou soutěž.
Jak vše dopadne, se teprve uvidí. Vedení města by ale ke stížnostem mělo zaujmout nějaké stanovisko. Buď argumenty uznat a snažit se najít cestu přijatelnou pro obě strany nebo říct, vážení podnikatelé, vaše výhrady jsou blbost. A ne alibisticky nechávat vyjádření ke stížnostem hospodských na vedení Chrámu chmele a piva, což jako řešení uvedl na tiskové konferenci v minulém týdnu místostarosta Jan Novotný.

 

Napsal(a): Otto Urma

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video