Glosa Pavla Macáka: Zlaté padáky

Pavel Macák 2012-04-19 07:10:00

Od palácové revoluce na lounské radnici, kdy byli ze svých funkcí odvoláni starosta Jan Kerner a místostarosta Pavel Csonka  uplynuly již dva měsíce. Tehdy se pro výměnu vedoucích postů rozhodlo několik volebních stran mimo ČSSD a KSČM a vytvořilo novou koalici, která nahradila tu modrooranžovou, která vznikla po komunálních volbách. 

Již tehdy se v zákulisí hovořilo o jakémsi kočkopsu, který nebude mít dlouhého trvání. Jak se předpokládalo, neshody se objevily a nakonec vyústily v rozpad křehkého úsilí společné vlády nad městem. Kdyby hned po volbách bylo přítomno více rozumu a politické prozíravosti, mohlo vše dopadnout tak, jak je tomu dnes a město by nemuselo „vypláznout” ze svého rozpočtu zhruba půl milionu korun na zlatých padácích, které dostali odvolaní představitelé města. Ze zákona totiž muselo město obou vyplatit tři platy a Janu Kernerovi, který se již nemohl vrátit na svou původní pozici tajemníka městského úřadu, bude muset být v květnu vyplaceno navíc sedm tajemnických platů, naštěstí bez příplatků za vedení. Za tyto zbytečně „vyhozené” peníze mohlo klidně být jedno krásné dětské hřiště.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336


KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK

Žatecký pivovar hledá nové zaměstnance na pozice KUCHAŘ, POMOCNÁ SÍLA A ČÍŠNÍK pro nově otevíranou restauraci. Nástup březen/duben. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: kec@zateckypivovar.cz


PRACOVNÍK DO DÍLENSKÉHO PROVOZU, TRAKTORISTA DO VÝROBY CHMELE

Emil Bureš HOPSERVIS s.r.o. (Holedeč 14, 438 01) přijme do hlavního pracovního poměru PRACOVNÍKY DO DÍLENSKÉHO PROVOZU (opravy zemědělských strojů) a TRAKTORISTY DO VÝROBY CHMELE. Nabízíme nadstandardní finanční ohodnocení v úkolové mzdě. Požadujeme flexibilitu a řádné plnění pracovních povinností.
Kontakt: Ing. Emil Bureš
Tel.: 415 722 515

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video