Glosa Pavla Macáka: Zlaté padáky

Pavel Macák 2012-04-19 07:10:00

Od palácové revoluce na lounské radnici, kdy byli ze svých funkcí odvoláni starosta Jan Kerner a místostarosta Pavel Csonka  uplynuly již dva měsíce. Tehdy se pro výměnu vedoucích postů rozhodlo několik volebních stran mimo ČSSD a KSČM a vytvořilo novou koalici, která nahradila tu modrooranžovou, která vznikla po komunálních volbách. 

Již tehdy se v zákulisí hovořilo o jakémsi kočkopsu, který nebude mít dlouhého trvání. Jak se předpokládalo, neshody se objevily a nakonec vyústily v rozpad křehkého úsilí společné vlády nad městem. Kdyby hned po volbách bylo přítomno více rozumu a politické prozíravosti, mohlo vše dopadnout tak, jak je tomu dnes a město by nemuselo „vypláznout” ze svého rozpočtu zhruba půl milionu korun na zlatých padácích, které dostali odvolaní představitelé města. Ze zákona totiž muselo město obou vyplatit tři platy a Janu Kernerovi, který se již nemohl vrátit na svou původní pozici tajemníka městského úřadu, bude muset být v květnu vyplaceno navíc sedm tajemnických platů, naštěstí bez příplatků za vedení. Za tyto zbytečně „vyhozené” peníze mohlo klidně být jedno krásné dětské hřiště.

Napsal(a): Pavel Macák

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video