Poznámka Jana Vnoučka: Daň z nemovitosti se nezvýší. Je to důvod k radosti?

Jan Vnouček 2012-04-27 00:22:00

Podbořanské zastupitelstvo mělo na svém posledním zasedání v programu několik žhavých bodů. U většiny z nich se do krve přelo. Při rozpravě o zdvojnásobení dani z nemovitosti se ale i ti největší názoroví protivníci překvapivě shodli a návrh jednomyslně zamítli (jen dva se zdrželi). Na první pohled mohou obyvatelé Podbořan jásat, jak zvolení zástupci hájí jejich zájmy. 

Starosta Radek Reindl se označil za konzervativce, který je proti zvyšování daní. Vladimír Záhorský sdělil, že tato daň trestá vlastníky nemovitostí, tedy ty, kteří vytvářejí hodnoty. Vlastimil Heryšer vyzval, ať se těžce zkoušení občané nezatěžují dalšími náklady. Ivo Schwarz chtěl jmenovité hlasování. A podobně. Daně se nechtějí platit nikomu, to je jasné.
Jenže s Á je třeba říci i Bé. Na tom samém zastupitelstvu se mluvilo o několikamiliónovém výpadku příjmů v rozpočtu. Dlouhé minuty se debatovalo, proč město ubralo finance sportovním oddílům, proč kuželkáři nedostanou 10 tisíc na provozní náklady a proč cykloklubu nedat 80 tisíc na pořádání Světového poháru mládeže. Na závěr také v diskuzi zaznělo, jak jsou podbořanské maminky zoufalé z přeplněných školek. Bohužel, na novou kvůli vázaným finančním prostředkům na „zateplovací“ dotace zatím není! Přitom podle údajů finančního odboru by zdvojnásobení této daně městu přineslo do pokladny 5 miliónů čistého. Za to by se postavila pěkná montovaná školka a ještě by se nemusel ztrácet čas hádáním o každou tisícikorunu. Nevolám po bezmyšlenkovitém zvyšování daní, jako předvádí naše vláda, ale zaplatit své obci, tedy sám sobě, jednou ročně navíc pár stovek,  by nikoho nezabilo a díky takové malé oběti by se v Podbořanech žilo lépe. V Lounech, Žatci a Postoloprtech, kde už si daň z nemovitosti jistě se skřípěním zubů zvýšili už loni, to vědí.

 

Napsal(a): Jan Vnouček

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍK KOLOVÉHO NAKLADAČE

Severočeské pískovny a štěrkovny s.r.o. přijmou STROJNÍKA KOLOVÉHO NAKLADAČE. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK

IZOPOL Dvořák (Vroutecká 989, 441 01 Podbořany) přijme kolegy na pozici SKLADNÍK - MANIPULANT, OBSLUHA STROJNÍCH ZAŘÍZENÍ, NÁSTŘIK. Docházkové a věrnostní bonusy, dodatková dovolená, stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a další benefity. Schůzku si domluvte na uvedeném telefonu.
Tel.: 702 049 593.


UKLÍZEČKA

Úklidová firma přijme pracovnici na DPP nebo HPP na pozici uklízečka. Možno i s ID.
Tel.: 775 142 443


PANÍ NA ÚKLID

Hledám paní na úklid domácnosti v Čeradicích. Ostatní dle domluvy.
Tel.: 603 888 898


MECHANIK - ELEKTRONIK

Náborový příspěvek 30 tisíc! ZF Electronics Klášterec přijme MECHANIKA/ČKU - ELEKTRONIKA/ČKU. Atraktivní platové ohodnocení.
Tel.: 704 849 720
E-mail: nikola.strnadova@zf.com

Poslední videa

2. sezona bruslení v Podbořanech zahájena

Od soboty 20. 11. Takto se bruslilo na kluzišti v areálu koupaliště ve středu 24. 11.

Přehrát video
Zahájení výstavy v Galerii U Radnice v Žatci

6. 11. 2021 před 16. hodinou... Hudební podkres Otokar Löbl, následovala vernisáž výstavy obrazů Kristiny Folprechtové a vitráží Jitky a Richarda Kantových z Lubence. Výstava potrvá do 15. ledna 2022

Přehrát video