Lounské fotbalisty přivítá nová tribuna i zázemí

Lucie Steklá 2020-04-24 13:59:14

Rekonstrukce fotbalového stadionu finišuje, zvětšila se tribuna, přibyly šatny i prostor pro regeneraci.

Louny (lus) Lounští fotbalisté a jejich fanoušci se brzy dočkají nové tribuny. Nahradí „stařičkou“ tribunu z počátku třicátých let minulého století.

Projekt, který se připravoval více než pět let, se loni v létě dal konečně do pohybu. Dohrávka letošní sezony je sice stále s otazníkem, do nové na podzim by mohli fotbalisté všech kategorií vyběhnout již z nového zá-zemí a fanouškové jim fandit z nové tribuny.

Demolice staré tribuny, její dřevěné části, a také dílen, malých šaten a zázemí pro rozhodčí začala v srpnu loňského roku. Nová tribuna se zázemím bude stát zhruba třicet milionů korun. Fotbalisté na její výstavbu získali dotaci z ministerstva školství ve výši necelých dvacet milionů, více než deset milionů je spoluúčast města. „Jsme moc rádi, že dotace vyšla, že se to konečně povedlo. Rekonstrukce už byla hodně potřeba,“ řekl předseda Fotbalového klubu Louny Pavel Domecký.

Příprava projektu na rekonstrukci fotbalového zázemí byla obtížná. Několikrát se zdržela, neboť stadion totiž leží v zátopovém území, město v minulých letech jednou neuspělo s žádostí o dotaci. „Fotbalisté si nové zázemí určitě zaslouží. Dobře reprezentují, starají se o mnoho mládežníků,“ řekl před zahájením rekonstrukce lounský starosta Pavel Janda.

A jak rekonstrukce, která se blíží k závěru, probíhala? Zkolaudována je čistírna odpadních vod, blíží se kolaudace stavby. V areálu prakticky vyrostl komplex nových budov. Některé původní budovy byly zbourány a nahrazeny novými, někde zůstaly jen obvodové zdi. Původní tribunu pro diváky nahradila nová moderní konstrukce, která je delší a fanoušci tak dostanou více prostoru. Tribuna zůstala na současném vyvýšeném místě. Nové je zázemí pro klubovnu a občerstvení, kompletní zázemí pro chod klubu, rozhodčí i fotbalisty. Rekonstrukcí objektu vzniklo několik nových šaten.

„Vnitřní uspořádání místností je navrženo tak, aby byl prostor optimálně využit, minimalizovala se plocha komunikací a chodeb a provoz zároveň splňoval veškeré požadavky jednotlivých norem a vyhlášek. Z požárních důvodů bylo v návrhu umístěno uprostřed dispozice hlavní budovy nové schodiště, které splňuje funkci únikové cesty pro uživatele prvního patra,“ uvádí projekt rekonstrukce zázemí fotbalistů. Pro optimální obsloužení a přístup do šaten byla na severní straně domu v patře navržena nová pavlač. Jednu z navržených šaten za tribunou bude možné díky prosklení směrem do hřiště a vnitřnímu vybavení využít jako skybox pro návštěvy hostů a sponzorů.

Zdrojem tepla pro vytápění objektu budou nové elektrokotle. Umístěny budou v technické místnosti v hlavní budově. V rámci rekonstrukce objektu byla provedena kompletní nová elektroinstalace. Původní napojení objektu na elektrickou síť, které bylo vedeno vzduchem, bylo uloženo do země.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video