Chomutovské slavnosti jsou letos zrušeny

2020-04-29 16:03:37

CHOMUTOV (spe) — Chomutovské slavnosti, jež jsou každoroční květnovou tradicí ve městě, se vzhledem k aktuální situaci týkající se šíření onemocnění Covid-19 ruší. Původní termín 23. a 24. května v tomto roce již nebude nahrazen a slavnosti se opět uskuteční až v roce 2021.

Letošní 25. ročník Chomutovských slavností měl proběhnout ve znamení rytířských turnajů. Ty se však letos neuskuteční. "Aktuální stav epidemiologické krize a s tím spojená vládní nařízení nám neumožňují smysluplně připravovat letošní ročník. Dosud není zcela jasné, kdy budou povoleny kulturní akce pro větší počet návštěvníků," vysvětlil náměstek primátora Davida Dinda.

Chomutovské slavnosti jsou tradiční městskou akcí, která se v Chomutově opakuje již řadu let. Loni byly připraveny v duchu rodinného festivalu, kdy byl program zaměřen převážně na rodiny s dětmi. "Letos jsme prostřednictvím slavností chtěli v městském parku oslavit 415 let od vykoupení města z poddanství, čímž se Chomutov stal královským městem. Tuto událost bychom neradi přešli, proto bude s velkou pravděpodobností tématem příštích slavností, jejichž termín ale budeme teprve projednávat," doplnila vedoucí odboru vnějších vztahů Zuzana Šťastná.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video