Transfuzní centrum opět otevře. Dárci krve jsou stále potřeba

Hedvika Mašková 2020-05-01 14:00:00

Transfuzní odběrové centrum v Žatci se znovu otevře dárcům krve. Vzhledem k epidemiologické situaci bylo nuceno 18. března s okamžitou platností zavřít. Dárci krve jsou však stále potřeba. Během uzavření žatecké pobočky proto využívali Transfuzní centrum v Kadani.

,,Odběrové dny v květnu budou jen úterky, o provozní době v dalších měsících vás budeme co nejdříve informovat. V nejbližší době opět obnovíme zvaní pomocí SMS,“ sdělilo minulý týden Transfuzní odběrové centrum v Žatci.

Dárci krve, kteří mohli přijít do styku s infekční osobou nebo se potýkají se zdravotními potížemi, by však raději měli odběry odložit na později.

Transfuzní odběrové centrum v Žatci se uzavřelo v polovině minulého měsíce. Dárci proto dojížděli do Kadaně, kde pro zajištění akutní péče probíhaly plné odběry krve nadále. K ochraně dárců i zdravotnického personálu však byla přijata některá opatření. Dárce byl v prostorách centrálního příjmu zkontrolován, zda má roušku, změřena mu byla také teplota a zkontrolován zdravotní stav. Zároveň před příjmem vyplnil stručný dotazník zaměřený na současnou epidemiologickou situaci.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video