Transfuzní centrum opět otevře. Dárci krve jsou stále potřeba

Hedvika Mašková 2020-05-01 14:00:00

Transfuzní odběrové centrum v Žatci se znovu otevře dárcům krve. Vzhledem k epidemiologické situaci bylo nuceno 18. března s okamžitou platností zavřít. Dárci krve jsou však stále potřeba. Během uzavření žatecké pobočky proto využívali Transfuzní centrum v Kadani.

,,Odběrové dny v květnu budou jen úterky, o provozní době v dalších měsících vás budeme co nejdříve informovat. V nejbližší době opět obnovíme zvaní pomocí SMS,“ sdělilo minulý týden Transfuzní odběrové centrum v Žatci.

Dárci krve, kteří mohli přijít do styku s infekční osobou nebo se potýkají se zdravotními potížemi, by však raději měli odběry odložit na později.

Transfuzní odběrové centrum v Žatci se uzavřelo v polovině minulého měsíce. Dárci proto dojížděli do Kadaně, kde pro zajištění akutní péče probíhaly plné odběry krve nadále. K ochraně dárců i zdravotnického personálu však byla přijata některá opatření. Dárce byl v prostorách centrálního příjmu zkontrolován, zda má roušku, změřena mu byla také teplota a zkontrolován zdravotní stav. Zároveň před příjmem vyplnil stručný dotazník zaměřený na současnou epidemiologickou situaci.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video