Kruhové objezdy čeká zkrášlení. Ozdobí je nejen rostliny, ale i centrální dominanta

Hedvika Mašková 2020-05-13 14:00:00

Kruhové objezdy, kterých má město požehnaně, nemusí být jen šedivé a nudné. Využívají se jako okrasný prvek. Při projíždění totiž nelze přehlédnout jejich středový kruh. Uměleckou výzdobu tvoří květiny nebo dominanta, která charakterizuje příslušnou obec – znak, symbol či tradiční zaměření. Stejně tak tomu má být i v Žatci.

Čtyři kruhové objezdy – u Lidlu, Kauflandu, evangelického kostela a památníku válečným letcům, dostanou novou tvář. Osazovat by se měly okrasnými květinami.

,,Kruhové objezdy budou osazeny okrasnými travinami, keříčky a trvalkami. Kruhový objezd u kostela bude zdobit liliová louka. Dodávku nám zajišťuje firma Floravil, která si nechává květiny dovážet z Holandska. Kvůli zavřeným hranicím jsme se obávali, že budeme muset cibuloviny dosazovat na podzim, ale jsou již na cestě a do poloviny května budou v zemi,“ vysvětlila Martina Mrázková, která má na odbor místního hospodářství a majetku na starosti údržbu zeleně.

Na okružní křižovatky u Lidlu, Kauflandu a památníku válečným letcům v Podměstí by měl být, kromě květin, dosazen také architektonický/umělecký prvek – dominanta, která by symbolizovala Žatec, respektive žatecké chmelařství.

,,Tyto kruhové objezdy jsou dostatečně velké a přímo vybízejí k tomu, aby na nich byla umístěna nějaká dominanta. Něco, co symbolizuje naše město. Žatec je vyhlášen svým chmelem, díky němuž jsme známí po celém světě. Dominanty navrhuje pan Vaníček. Do celkového návrhu vegetace je poté zakomponuje projektant Tomáš Pilař, který má zkušenosti s návrhem okružních křižovatek v Lovosicích,“ prozradila Martina Mrázková a dodala: ,,Po konzultaci s panem Vaníčkem by mohla být na okružní křižovatce u Kauflandu replika chmelového majáku. Na kruhový objezd u památníku válečným letcům se pokusíme vrátit pivní sud, ale v menším provedení, aby se okolo vešla ještě zeleň.“

Před samotnou instalací dominant na kruhové objezdy bude zapotřebí souhlas ředitelství silnic a dálnic. Na okružních křižovatkách by nemělo být umístěno nic velkého a vysokého, co by bránilo projíždějícím řidičům ve výhledu.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video