Dotace pro OSVČ od kraje jsou téměř vyčerpané, možnost mají ještě v okrese Louny

Redakce 2020-05-20 13:11:53

V pondělí 11. května odstartoval Ústecký kraj dotační program pro OSVČ, v rámci kterého mohou ti, kterým jejich činnost ztížila či zamezila pandemie nemoci Covid 19 a následná vládní opatření, žádat kraj o dotaci 25 tisíc korun.

Po deseti dnech eviduje krajský úřad 4700 žádostí a poslední možnosti o naplnění kapacity v okrese Louny. Možnost požádat prostřednictvím vyplněné elektronické žádosti končí v pátek 22. května ve 12 hodin. 

„Zájem o program potvrdil naše očekávání, alokace 70 milionů, tedy pro 400 žadatelů v každém okrese, bude bez problémů vyčerpaná. Přestože jsme se snažili nastavit podmínky co nejjednodušší, řada žádostí byla chybová a žadatele tedy budeme vyzývat k doplnění a opravě. Také duplicitní žádosti, kterých byla spousta, si vyžádají čas na vytřídění. Věřím, že peníze se k úspěšným žadatelů, brzy dostanou a pomohou jim překonat následky pozastavení činnosti,“ řekl k programu 1. náměstek Martin Klika.

Program je nastavený tak, aby dotaci získalo prvních 400 žadatelů z každého ze sedmi okresů. Aktuálně zbývají volná místa v okrese Louny. Pokud by se někde alokace pro okres nevyčerpala, může být použita pro další v pořadí z ostatních okresů. Úřad eviduje značné množství duplicitních žádostí, které musí být ručně vytříděny. Objevují se také neoprávnění žadatelé, např. ne OSVČ či v insolvenci. Ti jsou vyřazeni.

O prvních dotacích k poskytnutí bude rozhodovat Rada Ústeckého kraje 3. června, peníze by pak žadatelé (v závislosti na tom, jak budou podepsané smlouvy) mohli obdržet do konce měsíce.


Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video