Klíčem k úspěchu neustálé inovace, říká Vlastimil Sedláček, majitel úspěšné mezinárodní společnosti

PR článek 2020-05-28 10:21:00

Mezi finalisty soutěže EY Podnikatel roku 2019 byl vyhlášen lounský podnikatel Vlastimil Sedláček. Majitel společnosti Seko Aerospace podniká již 29 let v leteckém průmyslu. Společnost má tuzemské i mezinárodní pobočky. Je sponzorem kulturního i sportovního dění na Lounsku, podporuje také akce pro handicapované spoluobčany i seniory. Během nouzového stavu, který v České republice trvá již několik týdnů, darovala společnost Seko Aerospace Městu Louny ochranné štíty a respirátory, aby tak usnadnila pomoc těm, kteří ji v této nelehké době potřebují nejvíce. Společnost také nabídla nemocnicím zapůjčení vrtulníku pro převoz nemocničního materiálu.

Do finále republikového kola postoupil Vlastimil Sedláček po vítězství v EY Podnikatel roku 2019 Ústeckého kraje. „Velice děkuji za důvěru, ocenění si velmi vážím. Jsem velice rád, že za 27 let jsme vybudovali mezinárodní rodinnou firmu, založenou na high-tech výrobcích, která má pobočky od Brazílie k Indii. Dnes téměř v každém dopravním letadle naleznete naše díly a stejně tak v každé energetické turbíně po celém světě,“ sdělil své první dojmy vítěz V. Sedláček, majitel společnosti SEKO Aerospace, a.s.

SEKO má dnes přes 600 zaměstnanců. Kromě tří míst v České republice má pobočky a kanceláře v Indii, Itálii, Německu a Brazílii. Na tamním trhu je Sedláček jedním z nejúspěšnějších českých podnikatelů vůbec. SEKO se zaměřuje na energetický a letecký průmysl a zabývá se především výrobou klíčových součástek pro motory letadel a parní turbíny. V obou odvětvích patří mezi světovou špičku. Spolupracuje se všemi klíčovými globálními výrobci letadel, leteckých motorů a elektrárenských turbín. Součástky společnosti SEKO AEROSPACE, a.s. najdeme téměř ve všech vyrobených letadlech a ve stovkách turbín po celém světě.

Klíčem k úspěchu jsou dle Vlastimila Sedláčka neustálé inovace. Sám se každý den snaží vymyslet něco nového. Do inovací a robotizace ročně investuje nemalé prostředky. Díky tomu se může pochlubit vysoce sofistikovanou výrobou, která u nás nemá konkurenci. Nově staví i solární jachtu.

V rámci společenské odpovědnosti SEKO pomáhá zvelebovat místa, kde působí. Nejvíce pak domovské Louny. Podporuje rozvoj škol, kulturu a sport a sponzoruje lokální fotbalový klub. V Lounech má také malé muzeum letadel a vlastní ZOO, kterou ročně navštíví okolo 2,5 tisíc dětí.

Napsal(a): PR článek

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video