Stavba jde podle plánu, kulturák přichází o střechu

2020-05-27 10:31:35

KLÁŠTEREC NAD OHŘÍ (tos, r) — Podle plánu navzdory pandemii koronaviru pokračuje přestavba a přístavba kulturního domu v Klášterci nad Ohří, která vyklízením prostor začala na přelomu loňského a letošního roku. „Práce pokračují podle harmonogramu. Rozebírá se střecha a proběhla demontáž vstupního schodiště,“ potvrdil minulý týden starosta Štefan Drozd.

Kulturní dům se postupně změní v multifunkční centrum, o jehož stavbě se hovořilo roky. Teprve vloni však město získalo stavební povolení. Zároveň byl v loňském roce dokončen projekt. První měsíce letošního roku se prostory vyklízely a v dubnu začaly samotné stavební práce. Ty by měly být dokončeny na podzim roku 2021.

Město k této investici přistoupilo mimo jiné z důvodu nehospodárnosti stávajícího kulturního domu a společenského domu Panorama, kde nyní sídlí městská knihovna. Ta bude do multifunkčního centra přemístěna. Jen vytápění knihovny a kulturáku stojí město ročně jeden milión korun. Dalším důvodem byl celkově špatný stav objektu; ten by měl po přestavbě fungovat jako energeticky pasivní.

Rekonstrukce kulturního stánku bude letošní největší investicí města a spolkne přes 60 miliónů korun, z čehož 25 miliónů bude čerpáno z rezervy města a zbytek z příjmů v letošním roce. Město již také obdrželo rozhodnutí o přidělení dotace ve výši 45 miliónů korun z Operačního programu životního prostředí Ministerstva životního prostředí ČR. Práce budou pokračovat i v roce 2021, kdy má být profinancováno dalších 115 miliónů korun.

Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video