V Podbořanech uctili památku padlých "beze svědků"

Alla Želinská 2020-05-13 08:35:00

Vedení měst a obcí si minulý týden 75. výročí konce druhé světové války připomněla položením věnců u památníků na náměstích, návsích, hřbitovech bez zbytečných oficialit a hostů. Podobu pietních aktů letos výrazně ovlivnily opatření proti šíření koronaviru.

Sedmého května zástupci podbořanské radnice uctili padlé hrdiny v 2. světové válce na Masarykově náměstí sami. Věnce k pomníku Rudé armády položili v tichosti, „beze svědků“, bez vystoupení školáků a přihlížení občanů. "Tento rok jsme uctili padlé hrdiny v 2. světové válce na podbořanském náměstí sami. Čest jejich památce," komentoval pořízenou fotografii starosta města Radek Reindl.

Dále pak na pšovském hřbitově uctili památku 268 obětí pochodu smrti, kde zahynuli Rusové, Poláci, Francouzi, Belgičané, Holanďané, Židé, Angličané i Novozelanďan, a také památku padlých občanů obce Moskovština na pšovském hřbitově. Vzpomenuli také zemřelé zajaté rudoarmějce na Valovském hřbitově, kde leží i Francouz a Bulhar. Věnec položili i k památníku padlým Volyňské obce Novokrajevo před urnovým hájem. 

(Foto: vedení města Podbořan, Laurencia Helásková)

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video