Ukliďme Česko, aneb ,,rouškový úklid”

Lucie Steklá 2020-05-14 10:34:00

Velká jarní úklidová akce letos oficiálně neproběhla a byla přesunuta na podzimní termín. Přesto se někteří dobrovolníci rozhodli své okolí uklidit, byl to tak ,,rouškový úklid“. Uklízelo se tak například v Panenském Týnci nebo v Březně u Postoloprt.

 „Měli jsme letos zaděláno na rekordní účast, o čemž svědčí k dnešnímu dni zaregistrovaných 2 400 akcí. Byla připravena i rekordní podpora úklidů ve formě zásilek pytlů a rukavic. To vše teď ale musí počkat. Pokud situace dovolí, ve velkém to znovu rozjedeme na podzim,“ řekla za organizátory celorepublikové akce Kateřina Landová. Až se situace kolem epidemie v zemi uklidní, budou mít organizátoři možnost své dříve zaregistrované akce přesunout na nové termíny, s největší pravděpodobností podzimní.

Úklid ,,u Kořínků“. Na úklid cesty do lesa se měli ve stanoveném termínu republikového úklidu také děti z Přírodního klubu - lesní školky - Kořínek, která funguje v archeoskanzenu ve Březně. I tato školka je ale po dobu nouzového stavu zavřená. „Milí Kořínci, zítra jsme se měli sejít k úklidu cesty do lesa, což jsme si pěkně dlouho plánovali a těšili se na to. Protože se sejít zatím nemůžeme, tak jsme zatím se Štěpánkou uklidili aspoň cestu k padlému stromu č. 3. Koukněte, co nepořádku se našlo! Doufáme, že teď už nikoho nenapadne házet na cestu v přírodě láhve, obaly od jídla, papírové kapesníky, plechovky, nebo dokonce rozbitá křesílka,“ vzkázala Ivana Hluštíková z Kořínku.

Uklidili Tejnecko. I přes ,,nouzový“ stav dnešní doby uskutečnila komunita Tejnecko plán na úklid obce a blízkého okolí. „Dle daných bezpečnostních nařízení a doporučení jak se venku chovat, jsme se v sedmi skupinách rozešli tam, kde bylo třeba. V této první vlně jsme se věnovali sběru všeho možného, co šlo bezpečně a lehce odnést,“ uvedli organizátoři. Výsledkem bylo pětadvacet plných pytlů vlastního domovního odpadu, který běžně patří do obecních kontejnerů na tříděný odpad či obcemi pořádanými sběrnými dny. ,,Tady, přes ,,rozčarování“ z toho, co je člověk schopen ze své pohodlnosti a blbosti v přírodě zanechat, jsme s první úklidovou sobotou spokojeni. Samozřejmostí je, že nejde udělat hned vše a musí se tyto akce opakovat, ale na začátek dobrý. Děkujeme všem místním sběračům a dodavatelům roušek za pomoc, jakož i žerotínské partě, která přišla pomoci a uklidila přístupovou cestu ze sousední vesnice až k nám,“ dodali pořadatelé z Tejnecké komunity.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video