Nouzový stav si žádal nouzovou kulturu. Za seniory dorazil divadelní soubor Cirk La Putyka

Hedvika Mašková 2020-05-19 10:00:00

Kulturu nezastavíš - To je akce v online prostoru, kterou od začátku karantény rozjel divadelní soubor Cirk La Putyka. Artisté společně s hudebníky vyjeli do ulic Prahy, aby v nelehké době podpořili lidi. Pódiem jsou ulice, dvorky, parkoviště a hledištěm balkony nemocnic, bytů nebo domovů důchodců. Po pár týdnech se umělci z Prahy vydali do všech světových stran a koutů naší republiky a nevynechali ani Žatec, kam zavítali do zdejšího domova pro seniory.

,,Snažíme se šířit kulturu a radost všude, kde se dá. Objíždíme nejen domovy pro seniory, ale také dětské domovy. Hrajeme i na náměstích. Udělali jsme výzvu pro všechny umělce, muzikanty, akrobaty, tanečníky a propojili se,“ vysvětlili hudebníci ze souboru Cirk La Putyka, kteří přijeli předminulou středu ukázat své krátké představení klientům žateckého domova pro seniory.

,,Po dlouhé době sociální a společenské izolace, kdy se nám ozval Cirk La Putyka, jsme nezaváhali a jejich nabídky využili. Těšili se na ně nejen naši klienti, ale i personál, protože zde jinak děláme spoustu kulturních akcí. Lidé alespoň přišli na jiné myšlenky a měli si o čem povídat,“ doplnil ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby v Žatci Petr Antoni. 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video