Knihovna otevřela. S podstatnými omezeními

Alla Želinská 2020-05-08 15:39:00

Od 4. května je podbořanská knihovna přístupná veřejnosti při dodržování podstatných omezení pro ochranu zdraví všech uživatelů i zaměstnanců. „Budeme dbát na dodržování hygienických pravidel, která knihovnám doporučilo Ministerstvo kultury spolu s Ministerstvem zdravotnictví ČR. Pokyny, jak se chovat a co všechno dodržovat, jsou srozumitelně a názorně uvedeny na všech dostupných informačních kanálech a na dveřích knihovny,“ říká vedoucí knihovny Stanislava Čapková.

Jaká jsou pravidla? Zaměstnanci i návštěvníci musí nosit roušky, zaměstnanci používají rukavice při manipulaci s knihami a periodiky, u vstupu do knihovny každý uživatel by měl provést dezinfekci rukou, taktéž při odchodu, vrácené knihy jsou umístěny na samostatném místě a zde stráví týdenní „karanténu“, poté se omyjí dezinfekcí a vrátí do oběhu, čtenáři budou odečteny z konta s týdenním zpožděním. Návštěvníci knihovny musí dodržovat dvoumetrové odstupy, pobyt uvnitř knihovny je omezen na 10 minut, maximální počet osob na oddělení je 5, veřejný internet, místa pro studium, wc pro veřejnost zůstanou zatím mimo provoz (do odvolání), knihovna omezuje svou činnost na výpůjční služby.

„A teď to příznivější, co s sebou nesou tato opatření: můžete knihovnu navštěvovat celý den – nemáme totiž v knihovně dopoledne lekce pro děti jako při normálním provozu – denně od 8 do 17 (v pátek od 8 do 18 hodin). Roční registrace bude prodloužena o další 2 měsíce, po které knihovna neposkytuje své služby v plném rozsahu, všechny výpůjčky budou automaticky prodlužovány do konce června a tedy nehrozí upomínky,“ dodala Stanislava Čapková.

A na závěr prosba: můžete-li, objednejte si požadovanou literaturu dopředu, budete mít připravený balíček a zrychlíte tím odbavení.

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video