Knihovna otevřela. S podstatnými omezeními

Alla Želinská 2020-05-08 15:39:00

Od 4. května je podbořanská knihovna přístupná veřejnosti při dodržování podstatných omezení pro ochranu zdraví všech uživatelů i zaměstnanců. „Budeme dbát na dodržování hygienických pravidel, která knihovnám doporučilo Ministerstvo kultury spolu s Ministerstvem zdravotnictví ČR. Pokyny, jak se chovat a co všechno dodržovat, jsou srozumitelně a názorně uvedeny na všech dostupných informačních kanálech a na dveřích knihovny,“ říká vedoucí knihovny Stanislava Čapková.

Jaká jsou pravidla? Zaměstnanci i návštěvníci musí nosit roušky, zaměstnanci používají rukavice při manipulaci s knihami a periodiky, u vstupu do knihovny každý uživatel by měl provést dezinfekci rukou, taktéž při odchodu, vrácené knihy jsou umístěny na samostatném místě a zde stráví týdenní „karanténu“, poté se omyjí dezinfekcí a vrátí do oběhu, čtenáři budou odečteny z konta s týdenním zpožděním. Návštěvníci knihovny musí dodržovat dvoumetrové odstupy, pobyt uvnitř knihovny je omezen na 10 minut, maximální počet osob na oddělení je 5, veřejný internet, místa pro studium, wc pro veřejnost zůstanou zatím mimo provoz (do odvolání), knihovna omezuje svou činnost na výpůjční služby.

„A teď to příznivější, co s sebou nesou tato opatření: můžete knihovnu navštěvovat celý den – nemáme totiž v knihovně dopoledne lekce pro děti jako při normálním provozu – denně od 8 do 17 (v pátek od 8 do 18 hodin). Roční registrace bude prodloužena o další 2 měsíce, po které knihovna neposkytuje své služby v plném rozsahu, všechny výpůjčky budou automaticky prodlužovány do konce června a tedy nehrozí upomínky,“ dodala Stanislava Čapková.

A na závěr prosba: můžete-li, objednejte si požadovanou literaturu dopředu, budete mít připravený balíček a zrychlíte tím odbavení.

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video