Kamencové jezero otevře hned v pondělí, už je možné si koupit permanentku

Redakce 2020-05-19 11:02:00

Přestože je otevření koupališť svázáno řadou pravidel, na Kamencovém jezeře nechtějí na nic čekat. Brány se otevřou hned první možný den, tedy v pondělí 25. května. Už se také rozběhl prodej sezónních vstupenek a pronájem převlékacích kabin.

Vstupné zůstává stejné

Přírodní i umělá koupaliště spadají do další vlny provozů, které ministerstvo zdravotnictví povolilo otevřít od začátku příštího týdne. „Na sezonu jsme se chystali bez ohledu na to, kdy padne konkrétní datum. Takže jsme připraveni,“ hlásí Věra Fryčová, ředitelka Zooparku Chomutov, pod nějž Kamencové jezero spadá. Ve stejný den zahájí provoz také kemp.

Permanentní vstupenky si lze koupit již tento týden, a to od úterý do pátku vždy od 9 do 17 hodin na vrátnici Kamencového jezera. Od pondělí to pak bude možné každý den včetně víkendů, a to od 9 do 19 hodin. Ceny zůstaly stejné jako loni, permanentka pro dospělého stojí 700 korun, pro děti od 3 do 15 let a seniory nad 60 let pak 500 korun. Ani denní vstupné se nemění, dospělí zaplatí padesát korun, děti do tří let mají vstup zdarma.

Zároveň s prodejem sezóních vstupenek spustilo Kamencové jezero také možnost rezervace převlékacích kabinek. Jejich současní nájemci budou mít měsíční předkupní právo, využít ho tedy musí do 19. června.

Dezinfekce, rozestupy, roušky

V areálu se budou muset dodržovat pravidla nařízená ministerstvem, podle správce by to však neměl být problém. „Areál je dost rozhlehlý, takže předepsané metry na čtvereční na osobu dodržíme, i kdybychom měli extrémní návštěvnost,“ říká k jednomu ze zásadních omezení Karel Ton, vedoucí Kamencového jezera. Nutné je zachovávat rozestupy, povinné je stále nošení roušek (kromě vstupu do vody a koupání) či dezinfekce rukou při vstupu.

Po areálu budou rozmístěné podrobné informace s pravidly a jeden z pracovníků bude také na jejich dodržování dohlížet. I to je totiž podmínka ministerstva. „Návštěvníky bude slušně upozorňovat, aby všechna omezení respektovali. Jde o nařízení ministerstva, jeho porušení by nás mohlo přijít draho a to nikdo nechceme,“ dodává ředitelka Fryčová. Zároveň však v areálu všichni doufají, že než se sezona rozběhne naplno, ministerstvo nastavená omezení zmírní.

Nový Dřevák i prolézačka

Stejně jako v předchozích letech, i letos vstupuje Kamencové jezero do sezony s několika novinkami. Jednou z těch zásadních je opětovné otevření restaurace Dřevák, která v minulém roce prošla celkovou rekonstrukcí. Náštěvníkům budou k dispozici také uzamykatelné skříňky a na jedné z pláží přibyl nový herní prvek pro děti. K tomu je třeba připočíst pravidelnou předsezónní přípravu, tuny písku, litry nátěrů a hodiny a hodiny práce. „Prostě jsme na otevření kompletně připraveni a v pondělí se těšíme na první návštěvníky,“ dodává s úsměvem Karel Ton.

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video