Obřady snoubenci přesunuli o měsíce, ale i na příští rok

Lucie Steklá 2020-05-27 12:34:09

Lounsko (lus) Omezení, zavedená kvůli koronaviru, se okrajově dotkla také svatebních obřadů. Ač není jarní sezona mezi snoubenci tou nejoblíbenější, několik z nich muselo svůj termín přesunout, jiní svatbu odložili dokonce o rok, někteří vy-užili první vlny rozvolňování a svůj velký den ,,si užili“ v komorním počtu svatebčanů.

První svatba od začátku pandemie, když to vládní nařízení umožnilo, se v matričním obvodu Postoloprt konala v pondělí 27. dubna. „V obřadní síni postoloprtské rad-nice bylo přítomno u sňatečného obřadu sedm osob. Snoubenci měli původně termín 21. března,“ uvedla matrikářka Eva Caniniová. Další svatba se v Postoloprtech chystá na 16. května, dva obřady z původních termínů 21. března a 25. dubna snoubenci odložili bez vybrání termínu. Budoucí manželé, kteří měli mít 20. června sto hostů, například svatbu zrušili úplně. ,,Jedna červnová svatba byla přesunuta na září. Na dva poslední červnové víkendy máme zatím domluvené tři svatby, snoubenci, kteří se mají brát 13. června na konání obřadu trvají,“ spočetla Caniniová s tím, že na červenec a srpen jsou v plánu dvě svatby, obě jen s účastí novomanželů a svědků. „Snažíme se snoubencům vyhovět, pokud to je možné. Uvidíme, jak se dále situace vyvine,“ dodala.  

V lounském matričním obvodu bylo podle vyjádření matrikářky Jaroslavy Hájkové jedenáct obřadů na žádost snoubenců pře-sunuto na červen až říjen. ,,Volné termíny stále jsou. Do roku 2021 byly přesunuty čtyři obřady,“ řekla matrikářka.

Na zámku v Jimlíně, který je také oblíbeným místem pro svatby, prozatím nebyla zrušena žádná. V dubnu měl proběhnout jeden svatební obřad, snoubenci se ho ale rozhodli posunout na září. Oddává se také v chrámu v Panenském Týnci, kde se obřad konal v sobotu 9. května, další je 22. května. Během obřadu je vstup pro návštěvníky do chrámu omezen.

Vláda v rámci dalšího uvolnění opatření povolila od 11. května účast na sňatečném ob-řadu sto osobám. V počtu jsou zahrnuti snoubenci, svědci, oddávající, matrikář a ostatní účastníci obřadu. Snoubenci v průběhu obřadu nemusejí mít ochranný prostředek dýchacích cest, ostatní účastníci obřadu již nemají povinnost dodržovat od-stupy nejméně dva metry. Po skončení sňatečného obřadu, nebo uzavření registrovaného partnerství, je provedena dezinfekce všech použitých pomůcek.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video