Testování samoplátců končí. Může za to cenová regulace

Hedvika Mašková 2020-05-22 10:00:00

Nová maximální cena testu na koronavirus, kterou stanovilo ministerstvo zdravotnictví, je 1 674 korun. Cena je podle některých laboratoří a nemocnic příliš nízká. Nemocnice by musely na testování samy doplácet. Některá zařízení tak s testy samoplátců končí, stejně tak jako odběrové místo v Žatci, kde jsou však nadále prováděné odběry u pacientů s indikací lékaře.

,,Vzhledem k tomu, že nemůžeme splnit nastavené podmínky MZČR pro úhradu testů COVID-19, ruší nemocnice možnost odběru pro samoplátce,“ informoval minulý pátek ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek.

Odběrové centrum na koronavirus v Žatci bylo rozšířeno pro odběry na vlastní žádost, pro samoplátce, v pondělí 11. května. Cena testu činila 2 500 korun. Podle pátečního nařízení ve věstníku ministerstva zdravotnictví je maximální možná cena celkem 1 674 korun, včetně odběru.

Žatecké odběrové centrum dále funguje pro pacienty z okresu Louny, které indikoval praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, pneumolog, infektolog nebo lékař lůžkového zdravotnického zařízení či orgán ochrany veřejného zdraví – hygienik. Odběr je v tomto případě hrazen ze zdravotnického pojištění.


Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video