Testování samoplátců končí. Může za to cenová regulace

Hedvika Mašková 2020-05-22 10:00:00

Nová maximální cena testu na koronavirus, kterou stanovilo ministerstvo zdravotnictví, je 1 674 korun. Cena je podle některých laboratoří a nemocnic příliš nízká. Nemocnice by musely na testování samy doplácet. Některá zařízení tak s testy samoplátců končí, stejně tak jako odběrové místo v Žatci, kde jsou však nadále prováděné odběry u pacientů s indikací lékaře.

,,Vzhledem k tomu, že nemůžeme splnit nastavené podmínky MZČR pro úhradu testů COVID-19, ruší nemocnice možnost odběru pro samoplátce,“ informoval minulý pátek ředitel Nemocnice Žatec Jindřich Zetek.

Odběrové centrum na koronavirus v Žatci bylo rozšířeno pro odběry na vlastní žádost, pro samoplátce, v pondělí 11. května. Cena testu činila 2 500 korun. Podle pátečního nařízení ve věstníku ministerstva zdravotnictví je maximální možná cena celkem 1 674 korun, včetně odběru.

Žatecké odběrové centrum dále funguje pro pacienty z okresu Louny, které indikoval praktický lékař pro dospělé, praktický lékař pro děti a dorost, pneumolog, infektolog nebo lékař lůžkového zdravotnického zařízení či orgán ochrany veřejného zdraví – hygienik. Odběr je v tomto případě hrazen ze zdravotnického pojištění.


Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video