Vrátí potok do jeho původního koryta

Redakce 2020-05-22 09:39:00

KADAŇ (tz, tos) — Výběrové řízení na první etapu vodohospodářských úprav v parku Rooseveltovy sady vypsali minulý týden kadaňští radní. „Jde zejména o převedení vody ze stávajícího umělého koryta Kadaňského potoka do původního koryta v parku. Tím dojde ke stabilizaci stávajících mokřadů, výstavbě nových tůní, obnově stávajícího rybníčku a udržení vody v krajině. Území získá velmi významný prvek biodiverzity a ekologické stability. Celý projekt byl projednán na několika veřejných setkáním se všeobecným souhlasem,“ informoval starosta Jiří Kulhánek. Náklady na úpravy budou cca 6 miliónů korun a 85 procent pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Původně byly Rooseveltovy sady poloprázdné. Postupně je však podle starosty začali využívat například in–line bruslaři, jsou v něm volné výběhy pro psy, workoutové hřiště, cyklostezka s tunelem pod železniční tratí či takzvaný discgolf s osmnácti koši. Další lidé naopak do sadů chodí za odpočinkem, či nakrmit divoké kachny. Město proto už před třemi lety zahájilo postupné úpravy parku, aby nedocházelo ke střetu zájmů jednotlivých skupin. Studie úprav parku je k nahlédnutí na webových stránkách města v sekci Občan/Rooseveltovy sady.

Foto: Původní koryto potoka v Rooseveltových sadech. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video