Vrátí potok do jeho původního koryta

Redakce 2020-05-22 09:39:00

KADAŇ (tz, tos) — Výběrové řízení na první etapu vodohospodářských úprav v parku Rooseveltovy sady vypsali minulý týden kadaňští radní. „Jde zejména o převedení vody ze stávajícího umělého koryta Kadaňského potoka do původního koryta v parku. Tím dojde ke stabilizaci stávajících mokřadů, výstavbě nových tůní, obnově stávajícího rybníčku a udržení vody v krajině. Území získá velmi významný prvek biodiverzity a ekologické stability. Celý projekt byl projednán na několika veřejných setkáním se všeobecným souhlasem,“ informoval starosta Jiří Kulhánek. Náklady na úpravy budou cca 6 miliónů korun a 85 procent pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Původně byly Rooseveltovy sady poloprázdné. Postupně je však podle starosty začali využívat například in–line bruslaři, jsou v něm volné výběhy pro psy, workoutové hřiště, cyklostezka s tunelem pod železniční tratí či takzvaný discgolf s osmnácti koši. Další lidé naopak do sadů chodí za odpočinkem, či nakrmit divoké kachny. Město proto už před třemi lety zahájilo postupné úpravy parku, aby nedocházelo ke střetu zájmů jednotlivých skupin. Studie úprav parku je k nahlédnutí na webových stránkách města v sekci Občan/Rooseveltovy sady.

Foto: Původní koryto potoka v Rooseveltových sadech. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

Pracovní nabídka pro osoby se zdravotním omezením (ZTP, změněná pracovní schopnost)

Veřejné stravování CZ a.s. přijme zaměstnance na pozice POMOCNÁ KUCHAŘKA, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POKLADNÍ, VÝDEJČÍ OBĚDŮ, UKLÍZEČKA. Místo výkonu práce - Louny, Žatec a okolí, Slaný. Požadujeme samostatnost a spolehlivost, praxe v oboru není podmínkou.
Kontakt: p. Krupka
Tel.: 603 267 370


KUCHAŘ/ČÍŠNÍK

Přijmu kuchaře, servírku v Chomutově.
Tel.: 777 944 816


BRIGÁDA V CHRÁNĚNÉ DÍLNĚ

Chráněná dílna Tuchořice hledá pracovníky na HPP na tyto pozice PŘÍPRAVA PROVÁZKU NA NAVAZOVÁNÍ/UZLÍKOVÁNÍ, STROJNÍ NAVAZOVÁNÍ UZLÍKU NA DRÁTEK, STROJNÍ PŘEVÍJECÍ CHMELOVÉHO DRÁTKU (VHODNÉ PRO MUŽE). 20 hodin týdně, odměna 7 - 10 tisíc, dopravní spojení z Loun, Žatce i Podbořan. Nástup možný ihned.
Tel.: 723 588 312


ŘIDIČ - STŘÍDAČ

Pracovní příležitost pro lidi z Chomutova a okolí! Hledáme zaměstnance na pozici ŘIDIČE - STŘÍDAČE. Vhodné pro důchodce.
Tel.: 607 218 078


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Kněžické rybníky: žabí koncert na začátku května

Poslechněte si žabí sbor :-)

Přehrát video
MŠ Blšany - roušky pro děti i paní učitelku

I když děti již v budově školky nemusejí nosit roušky, venku je potřebují. Drahomíra Gramskopfová z Blšan jim i paní učitelce a kuchařce věnovala vlastnoručně ušité roušky.

Přehrát video