Vrátí potok do jeho původního koryta

Redakce 2020-05-22 09:39:00

KADAŇ (tz, tos) — Výběrové řízení na první etapu vodohospodářských úprav v parku Rooseveltovy sady vypsali minulý týden kadaňští radní. „Jde zejména o převedení vody ze stávajícího umělého koryta Kadaňského potoka do původního koryta v parku. Tím dojde ke stabilizaci stávajících mokřadů, výstavbě nových tůní, obnově stávajícího rybníčku a udržení vody v krajině. Území získá velmi významný prvek biodiverzity a ekologické stability. Celý projekt byl projednán na několika veřejných setkáním se všeobecným souhlasem,“ informoval starosta Jiří Kulhánek. Náklady na úpravy budou cca 6 miliónů korun a 85 procent pokryje dotace ze Státního fondu životního prostředí.

Původně byly Rooseveltovy sady poloprázdné. Postupně je však podle starosty začali využívat například in–line bruslaři, jsou v něm volné výběhy pro psy, workoutové hřiště, cyklostezka s tunelem pod železniční tratí či takzvaný discgolf s osmnácti koši. Další lidé naopak do sadů chodí za odpočinkem, či nakrmit divoké kachny. Město proto už před třemi lety zahájilo postupné úpravy parku, aby nedocházelo ke střetu zájmů jednotlivých skupin. Studie úprav parku je k nahlédnutí na webových stránkách města v sekci Občan/Rooseveltovy sady.

Foto: Původní koryto potoka v Rooseveltových sadech. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video