Ve Vroutku vyhlásili veřejnou sbírku pro Vojtíška Bulavu

Alla Želinská 2020-05-28 13:29:00

Pořadatelé hudebního festivalu Rock for Churchill přišli s bohulibou iniciativou veřejné sbírky na podporu léčby Vojtíška Bulavy z Vroutku. Z městečka, kam se každý rok v závěru srpna sjíždějí tisíce fanoušků, hudebníků, muzikantů, zpěváků z celé republiky a mnoha jiných zemí. Letošní ročník Rock for Churchill vůbec není jistý, ale jedno je jisté – hlavní organizátor hudební akce Kamil Šír domluvil uspořádání veřejné sbírky se starostou Vroutku Jaromírem Kubelkou a město sbírku vyhlásilo.

„Pro zjednodušení administrace neorganizují sbírku pořadatelé RFCH, ale pořádá ji právě po oboustranné dohodě město Vroutek,“ uvedl J. Kubelka.

Sbírka na pomoc Vojtíškovi začala běžet 6. 5. 2020, z procesních důvodů byla zveřejněna až 11. 5. a poběží do začátku září příštího roku. Časové období bylo nastaveno tak, aby překrylo datum konání festivalu. Jeho letošní ročník bude ovlivněn mimořádným opatřením kvůli koronaviru. A to je důvod, proč organizátoři sbírku nastavili časově tak, aby překryla termín konání i v příštím roce.

Dnes tříletý Vojtíšek se narodil předčasně, po obtížném porodu trpí poruchou motorického vývoje a hybnosti, což odpovídá klinické diagnoze dětská mozková obrna. „Letos v únoru jsme byli v lázních Klimkovice, moc se nám tam líbilo, Vojtíšek to zvládl skvěle. V dubnu jsme měli jet na prodloužený víkend na koníky, ale bohužel vzhledem k dané situaci v té době to bylo zrušené, ale už teď se těšíme na první prázdninový týden, protože ho strávíme na hipoterapii ve Strážném v Krkonoších. V druhé polovině srpna pojedeme na intenzivní čtrnáctidenní rehabilitaci na Slovensko do Piešťan. Budeme cvičit v rehabilitačním centru Adeli, bude to dřina a určitě i nějaké slzičky, ale věříme, že náš Vojtíšek to zvládne, protože je to bojovník, což nám všem dokázal už mnohokrát a dokazuje stále,“ říká maminka chlapce Ivana.

V současné době tedy rodina Bulavových shání peníze hlavně na rehabilitace, které nejsou bohužel placené zdravotní pojišťovnou. „Od září nastoupí Vojtíšek do speciál-ní mateřské školy v Žatci a moc doufáme, že se mu tam bude líbit. Na podzim bychom chtěli jet ještě jednou do lázní Klimkovice, tak snad nám to vyjde. Všem moc děkujeme za podporu našeho Vojtíška a přejeme všem mnoho zdraví v této nelehké době,“ vzkazují rodiče Ivana a Jozef.

Město Vroutek již v minulosti pořádalo veřejné sbírky – na zvon do kostela svatého Jakuba Většího, dále na léčbu Pavla Nivnického. V současné době pořád běží sbírka na léčbu Aleše Červeného, která končí na konci června letošního roku. „Na kontě sbírky pro Vojtu se už objevily první příspěvky v řádu jednotek tisíců. Všem dárcům jménem rodiny Bulavových velmi děkujeme. Vojtíškovi výtěžek pomůže v kvalitě léčby. Jsme vděční za každou pomoc,“ uvedl starosta.

Přispět do sbírky je možno přímo na městském úřadě ve Vroutku do speciální pokladničky, nebo převodem na účet u KB: 123-1667390267 /0100. Všem dárcům děkujeme!

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ÚDRŽBÁŘ

Farma Xaverov a.s. Libočany přijme do pracovního poměru na farmě v Libočanech ÚDRŽBÁŘE. Požadujeme vyučení v oboru opravář/zámečník, ŘP sk. C, strojní průkaz případně průkaz na VZ a svářecí průkaz výhodou, flexibilitu, samostatnost. Nástup dle dohody/ihned.
Tel.: 723 948 710


ÚČETNÍ/FAKTURANTKA

REMEI CZ s.r.o. hledá komunikativní ženu na pozici účetní, fakturantka. Pracovní úvazek: 40 hodin/týdně. Požadavky: USO.
Kontakt: Šroufková Lenka
Tel.: 606 689 927
E-mail: sekretariat@remei.cz

Poslední videa

Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video
Farní zahrada Podbořany - agapé po mši ke cti sv. Petra a Pavla

Nedělní agapé po mši ke cti sv. apoštolů Petra a Pavla na farní zahradě v Podbořanech 28. června. Otec Alexander si zahrál s dětmi přetahovanou, v níž ochotně nechal vyhrát svou malou "soupeřku"...

Přehrát video