Ve Vroutku vyhlásili veřejnou sbírku pro Vojtíška Bulavu

Alla Želinská 2020-05-28 13:29:00

Pořadatelé hudebního festivalu Rock for Churchill přišli s bohulibou iniciativou veřejné sbírky na podporu léčby Vojtíška Bulavy z Vroutku. Z městečka, kam se každý rok v závěru srpna sjíždějí tisíce fanoušků, hudebníků, muzikantů, zpěváků z celé republiky a mnoha jiných zemí. Letošní ročník Rock for Churchill vůbec není jistý, ale jedno je jisté – hlavní organizátor hudební akce Kamil Šír domluvil uspořádání veřejné sbírky se starostou Vroutku Jaromírem Kubelkou a město sbírku vyhlásilo.

„Pro zjednodušení administrace neorganizují sbírku pořadatelé RFCH, ale pořádá ji právě po oboustranné dohodě město Vroutek,“ uvedl J. Kubelka.

Sbírka na pomoc Vojtíškovi začala běžet 6. 5. 2020, z procesních důvodů byla zveřejněna až 11. 5. a poběží do začátku září příštího roku. Časové období bylo nastaveno tak, aby překrylo datum konání festivalu. Jeho letošní ročník bude ovlivněn mimořádným opatřením kvůli koronaviru. A to je důvod, proč organizátoři sbírku nastavili časově tak, aby překryla termín konání i v příštím roce.

Dnes tříletý Vojtíšek se narodil předčasně, po obtížném porodu trpí poruchou motorického vývoje a hybnosti, což odpovídá klinické diagnoze dětská mozková obrna. „Letos v únoru jsme byli v lázních Klimkovice, moc se nám tam líbilo, Vojtíšek to zvládl skvěle. V dubnu jsme měli jet na prodloužený víkend na koníky, ale bohužel vzhledem k dané situaci v té době to bylo zrušené, ale už teď se těšíme na první prázdninový týden, protože ho strávíme na hipoterapii ve Strážném v Krkonoších. V druhé polovině srpna pojedeme na intenzivní čtrnáctidenní rehabilitaci na Slovensko do Piešťan. Budeme cvičit v rehabilitačním centru Adeli, bude to dřina a určitě i nějaké slzičky, ale věříme, že náš Vojtíšek to zvládne, protože je to bojovník, což nám všem dokázal už mnohokrát a dokazuje stále,“ říká maminka chlapce Ivana.

V současné době tedy rodina Bulavových shání peníze hlavně na rehabilitace, které nejsou bohužel placené zdravotní pojišťovnou. „Od září nastoupí Vojtíšek do speciál-ní mateřské školy v Žatci a moc doufáme, že se mu tam bude líbit. Na podzim bychom chtěli jet ještě jednou do lázní Klimkovice, tak snad nám to vyjde. Všem moc děkujeme za podporu našeho Vojtíška a přejeme všem mnoho zdraví v této nelehké době,“ vzkazují rodiče Ivana a Jozef.

Město Vroutek již v minulosti pořádalo veřejné sbírky – na zvon do kostela svatého Jakuba Většího, dále na léčbu Pavla Nivnického. V současné době pořád běží sbírka na léčbu Aleše Červeného, která končí na konci června letošního roku. „Na kontě sbírky pro Vojtu se už objevily první příspěvky v řádu jednotek tisíců. Všem dárcům jménem rodiny Bulavových velmi děkujeme. Vojtíškovi výtěžek pomůže v kvalitě léčby. Jsme vděční za každou pomoc,“ uvedl starosta.

Přispět do sbírky je možno přímo na městském úřadě ve Vroutku do speciální pokladničky, nebo převodem na účet u KB: 123-1667390267 /0100. Všem dárcům děkujeme!

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video