Slavnosti stepí letos neproběhly. Agentura ochrany přírody pro děti připravila naučnou online stezku

Lucie Steklá 2020-06-08 03:19:00

Raná (lus) Devátý ročník oblíbené akce Slavnosti stepí na Rané, který měl proběhnout tuto sobotu 23. května, byl vzhledem k opatřením nastaveným kvůli pandemii koronaviru, pořadateli zrušen.


 „Velice nás to mrzí. Rozhodli jsme se proto pro zájemce, zejména pak děti, připravit naučný seriál, ve kterém probereme témata připravovaná na tradiční naučnou stezku v rámci Slavnosti stepí,“ oznámila Agentura ochrany přírody a krajiny.

Seriál připravila Správa chráněné krajinné oblasti České středohoří na sociální síti facebook. „Součástí jednotlivých příspěvků budou úkoly, které si můžete vyzkoušet a o výsledky se s námi podělit prostřednictvím komentářů pod příspěvky,“ dodali organizátoři s tím, že první díl odstartoval již v sobotu 9. května. Věnován byl včelaření a jeho významu pro krajinu Českého středohoří. Druhý úkol, zahájený v sobotu 16. května, se zaměřil na práci s vlnou. „Pojďte objevovat tento zajímavý materiál z pohodlí vašich domovů!“ zve agentura. Všechny ,,zastávky virtuální naučné stezky“ jsou dostupné na facebookové stránce LIFE České stře-dohoří.

U článků jednotlivých profesí, které by na Slavnostech stepí návštěvníci našli, jsou uvedeny k tématu úkoly či pracovní listy, které mohou malí šikulové splnit či vyplnit a poslat na uvedený email nebo se o výsledek podělit do komentářů.

Pracovní list. Jako ,,kompenzaci” za neuskutečnění letošního ročníku Slavností stepí, připravili organizátoři pro děti online na-učnou stezku. Prvním úkolem bylo určit jména nástrojů, které potřebují včelaři. Foto: Fcb


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video