Mozaika před děkanským kostelem se dočkala opravy

Hedvika Mašková 2020-06-14 15:45:00

Již dlouhá léta trápil chodníkovou mozaiku před Kostelem Nanebevzetí Panny Marie v Žatci špatný stav. Z iniciace Žateckého okrašlovacího kolektivu (ŽOK) proběhla v minulých dnech oprava chybějících částí mozaiky květinových a ornamentálních tvarů. Práce zajistili postoloprtští řemeslníci.

,,Oslovili jsme pana děkana a postup prací jsme konzultovali rovněž s paní památkářkou Lucií Radovou. Opravu mozaiky jsme zaplatili z finančních prostředků spolku. Celková částka činila 16 800 korun,“ informovali členové spolku ŽOK.

Akce na obnovení mozaiky před římskokatolickým kostelem na Hošťálkově náměstí trvala necelých deset dní.

,,Kamínky do mozaiky jsme vybírali v pískovně u Lenešic. Zabralo nám zhruba tři hodiny hledání vhodných tmavých a světlých oblázků. Abychom trefili přesný tvar ornamentů mozaiky, nakreslili jsme si šablony, podle kterých jsme poté kameny umisťovali,“ popsali postup prací postoloprtští řemeslníci. 

Jak se jim dílo povedlo se mohli občané na vlastní oči přesvědčit při slavnostním odhalení zrekonstruované mozaiky, která proběhla minulou neděli tuto neděli. Nechyběl ani krátký hudbení doprovod v podání Páji Táoříkové, která zazpívala a zahrála na elektronické klávesy. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video