Lenešice v sobotu odehrají finále Korona Cupu, Dobroměřice hrají o třetí místo

Lucie Steklá 2020-06-26 14:16:31

Sobota nabídne fotbalovou podívanou na hřištích v Lenešicích i Dobroměřicích. Lenešice v boji o vítězství turnaje Krajského fotbalového svazu Ústeckého kraje přivítají dorostence z Chomutova, Dobroměřice v boji o třetí místo přivítají Blažim.

FINÁLE KORONA CUPU

SOBOTA 27. ČERVNA, 17 HODIN, HŘIŠTĚ LENEŠICE

Lenešice - Chomutov U19

UTKÁNÍ O TŘETÍ MÍSTO KORONA CUPU

SOBOTA 27. ČERVNA, 16 HODIN, HŘIŠTĚ DOBROMĚŘICE

Dobroměřice - Blažim 


Lenešice do finále postoupily po výhře nad Dobroměřicemi minulou sobotu. Viz článek níže:

Do finále Korona Cupu postupují Lenešice

Po penaltovém rozstřelu zvítězily na hřišti Dobroměřic, které zvítězily v základní skupině turnaje

Dobroměřice (lus) Mezivesnické derby v němž byli domácí fotbalisté favority, neproměněné gólové příležitosti, s blížícím se koncem utkání více a více vyhecované, jedna červená karta a nakonec radost týmu hostí, kteří po nerozhodném skóre po základní hrací době zvítězili v penaltovém rozstřelu. Takové bylo semifinálové utkání Korona Cupu mezi Dobroměřice-mi a Lenešicemi. Druhým finalistou turnaje Ústeckého fotbalového svazu jsou mladíci z Chomutova, kteří si poradili s Blažimí. Finále a utkání o třetí místo se hraje tento víkend.

V duelu sousedících obcí Dobroměřice a Lenešice byl před začátkem utkání favorit jasný, a to domácí, kteří bez zaváhání vy-hráli základní skupinu Korona Cupu, navíc hrají krajský přebor, tedy o dvě soutěže výše než soupeř z Lenešic. Možná hosté do utkání dali více srdíčka, možná jen prostě vítězství chtěli více, možná měli více štěstí. Tak nebo tak, z postupu do finále turnaje se radovali fotbalisté Lenešic.

Utkání domácí zahájili náporem, ale bez úspěchu. Diváci viděli jen jednu větší šanci, ale bez přesného zakončení. Zadní řady ho-stů hlídal zkušený Petr Fiřt (dříve hráč Loun). Do kabin šli hráči za bezbrankové remízy. Hru domácích ve druhé půli oživili Matyáš a Lazarik. A hned po pěti odehraných minutách Dobroměřice vstřelily bran-ku. Vedení ale dlouho neudržely, neboť Lenešice za pět minut z rychlého protiútoku vyrovnaly. S blížící se poslední dvacetiminutovkou utkání byla na hřišti znát nervozita, zápas byl vyhecovaný, nechyběla řada soubojů a faulů. V 71. minutě poslal rozhodčí po druhé žluté kartě do kabin lenešického Krebse.

Žádnou větší gólovou příležitost poslední minuty nepřinesly, v devadesáté tak hlavní sudí pískl konec utkání, načež se včetně čárových rozhodčí odebral do šatny. Hráči obou týmů zůstali na hrací ploše. Jednalo se totiž o semifinálové utkání, z něhož musel být znám vítěz, a tak se upozornění pořadatelů rozhodčí na trávník vrátili. Následovaly tedy penalty.

Penaltový rozstřel začínali hosté. A hned první z nich Kincl byl úspěšný. Za domácí jako první střílel kapitán Reh, jeho střelu ale brankář hostí vyrazil a Lenešice šly do vedení. I další lenešičtí střelci Petříček, Hudec, Fiřt a Nový byli úspěšní, z domácích penaltu proměnili Kočka, Mistoler a Lazarik. Do finále Korona Cupu po penaltovém roz-střelu překvapivě postupují fotbalisté Lenešic (B. třída).

Ve finále lenešické hráče čeká tým mladíků z Chomutova (divize dorostu). Ti v semifinálovém utkání porazili Blažim 1:2, když utkání po remizovém poločase rozhodl dvacet minut před koncem Frič.

Semifinále Korona Cupu nabídlo derby Dobroměřic s Lenešicemi. O postup do finále turnaje Ústeckého krajského fotbalového svazu se poprali minulou sobotu fotbalisté Dobroměřic (krajský přebor, na snímku v modrých dresech), kteří na domácím trávníku přivítali Lenešice (B třída, v červených dresech). Ač šli domácí do utkání jako favorité coby vítěz základní skupiny, svému soupeři nakonec podlehli po penaltovém rozstřelu. Finále Korona Cupu si tak zahrají tento víkend Lenešice. Foto: Lucie Steklá


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PRACOVNÍK/PRACOVNICE VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ

DPS Žatec hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/PRACOVNICI VÝCHOVNĚ NEPEDAGOGICKÝCH ČINNOSTÍ (ERGO) na dobu určitou. Podmínka: minimálně středoškolské vzdělání, vítáno vzdělání v oboru ergoterapie. Přihlášky formou přiloženého životopisu zasílejte do 31. října 2021 na uvedený e-mail nebo adresu.
Kontakt: Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec
E-mail: antoni@dpszatec.cz


PRACOVNICE NA EKONOMICKÉM ÚSEKU

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme PRACOVNICI na ekonomický úsek. Požadujeme SŠ vzdělání, komunikační schopnosti a komplexní znalost účetnictví. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICE

Stavební bytové družstvo Chomutov přijme na ekonomický úsek ADMINISTRATIVNÍ PRACOVNICI. Požadujeme SŠ vzdělání, základní znalost účetnictví, komunikační schopnosti a znalost MS Office. Vhodné i pro absolventy. Přihláška musí obsahovat strukturovaný profesní životopis. Přihlášky posílejte pouze na e-mail.
E-mail: dostal@sbdcv.cz


TURISTICKÝ PRŮVODCE

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme PRŮVODCE 1. Na hlavní pracovní poměr 2. Na dohodu pro pravidelnou výpomoc (vhodné i pro aktivní seniory, studenty, osoby na mateřské/rodičovské) Požadujeme ochotu pracovat o víkendech a svátcích, cizí jazyk výhodou. 5 týdnů dovolené, platové ohodnocení dle legislativy. Nástup možný ihned.
E-mail: havelka@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Nová prodejna Normy v Podbořanech - stavba už má střechu

Nakoukli jsme na staveniště, kde vyrůstá nová prodejna řetězce Norma. Středa 6. 10. Právě skončil kontrolní den...

Přehrát video
Moštárna v Podbořanech: jak se dělá mošt

Nahlédli jsme do městské moštárny v Podbořanech, kde dva Honzové pracovali na výrobě moštu pro Martina, Martinu a jejich kolegy z Mostu (y)

Přehrát video