Za seniory dorazila cimbálovka

Hedvika Mašková 2020-06-29 09:45:00

Po dlouhém a náročném období ožil žatecký domov pro seniory hudbou a tancem. Na zahradě Domova se konala letošní první zahradní slavnost. Opékaly se buřty a čepovalo pivo. Seniorům dokonce přijela na jejich přání zahrát Cimbálovka Miroslava Kotlára, a to díky finančnímu příspěvku rodiny Markupových.

,,Rád bych všem poděkoval za to, že jsme společně zvládli dobu, kdy byl zákaz návštěv. Bylo to dlouhé a těžké období, které je však už za námi a věřme, že už se nevrátí,“ poděkoval všem přítomným v úvodu ředitel Domova pro seniory a Pečovatelské služby v Žatci Petr Antoni a přivítal manžele Věru a Jiřího Markupovi, díky nimž si mohli senioři užít letošní první zahradní slavnost s cimbálovou muzikou.

,,Nápad vznikl někdy v listopadu, kdy jsme chtěli podpořit váš Domov něčím, co by vám udělalo radost. Vaším největším přáním prý byla cimbálovka. Přeji tedy hezké odpoledne,“ popřál klientům žateckého domova pro seniory Jiří Markup, který společně s rodinou donesl zdejším pracovníkům a seniorům ještě jeden dárek, a to obrovský dort s motivy cimbálovky a nápisem: ,,Konec světa bude, až přestanou lidé zpívat.“ Tato moudrá slova byla vyřčena Albertem Einsteinem.

Tradiční zahradní slavnost je v Domově pro seniory a pečovatelské službě Žatec velmi oblíbená. Letos se možná zdejší klienti a pracovníci těšili na akci mnohem více než roky předešlé. Po dlouhých měsících, kdy se nemohli scházet ani u jídla ve společných prostorách a život v domově zcela ustrnul, se opět všichni pobavili, zazpívali, zatančili a pochutnali si na dobrém jídle a pití.

Letos na seniory v prostorech Domova čeká ještě několik dalších akcí. Tou nejbližší bude 1. července Den seniorů, který sice připadá každoročně na 1. října, ale žatecký domov pro seniory se již teď rozhodl uspořádat soutěžní odpoledne, kdy na zdejší klienty čeká opět spousta zábavy. 


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Volná pracovní v Žatci - pozice KUCHAŘ/KUCHAŘKA! Domov pro seniory v Žatci hledá do svého týmu KUCHAŘE/KU. Praxe vítána, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny). - Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PRACOVNÍK/CE V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH

Pečovatelská služba v Žatci hledá do svého týmu PRACOVNÍKA/CI V SOCIÁLNÍCH SLUŽBÁCH. Podmínkou je kurz PSS, aktivní řízení automobilu, dlouhý - krátký týden (12 hod. směny), praxe v oboru vítána. - Přihlášky vč životopisu zasálejte na uvedený e-mail nebo poštou na Domov pro seniory, Šafaříkova 852, 438 01 Žatec do 24. července.
E-mail: antoni@dpszatec.cz


UKLÍZEČKA

Firma Technology-west s.r.o., Žatec přijme uklízečku na úklid kanceláří v dopoledních hodinách. Úklid 2x týdně na dvě hodiny, na dohodu o provedení práce. Nástup možný ihned.
Tel.: 777 222 674


ÚČETNÍ

Chrám Chmele a Piva v Žatci přijme ÚČETNÍ. Náplní práce je zajištění vedení účetnictví příspěvkové organizace s prvky podnikatelského subjektu. Požadujeme výbornou znalost celkového účetnictví. V případě zájmu nás kontaktujte písemně na uvedený e-mail.
E-mail: havelka@chchp.cz


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389

Poslední videa

Žatec: Pietní akt k 77. výročí vypálení Českého Malína

V neděli 12. 7. dopoledne se konal pietní akt za oběti Českého Malína - uctít památku tragédie v Českém Malíně do Žatce k pomníku před hřbitovem přišly desítky lidí...

Přehrát video
Stavba sportovní haly v Podbořanech

Uvnitř se maká, takhle jsme zachytili pracovníky firmy Podhola na stavbě ve středu 1. července ráno...

Přehrát video