„Tovaryšský list” pro nejlepší

Tomáš Skřipský 2020-07-03 09:58:00

CHOMUTOV (tos) — Druhý ročník předání certifikátu „Dobrý list komory“ (DLK) proběhl minulý pátek v chomutovském kostele sv. Kateřiny. DLK je prestižní dokument Okresní hospodářské komory Chomutov, který dokládá prověřené schopnosti čerstvě vystudovaných absolventů daného oboru střední školy s maturitou i bez. „Jde o jakousi obdobu dřívějšího Tovaryšského listu,“ vysvětlil přítomným význam ocenění viceprezident Hospodářské komory ČR a prezident Cechu obkladačů ČR Roman Pommer.

Ocenění žáci museli dosahovat co nejlepších studijních výsledků, vzorně se chovat, zajímat se o svůj obor i mimo „povinné osnovy“ v rámci školních i mimoškolních akcí atd. Vedle absolventů chomutovských středních škol byli oceněni i zástupci kadaňské „stavebky“ a obchodní akademie. Zatímco vloni Dobrý list komory získalo 17 oceněných, letos jich byl už málem dvojnásobek.

Foto: Každý oceněný student se dočkal potřesení rukou a přání všeho nejlepšího od řady osobností; dívky i chlapci bez rozdílu dostali květinu a též tašky s dárky. Zleva přihlíží ředitelka OHK Ivana Košanová, předseda OHK Chomutov Jiří Dostál, generální ředitel chomutovského Sandviku Petr Janoušek a viceprezident HK ČR Roman Pommer. Gratulujícím je krajský a chomutovský radní Ladislav Drlý, s dárkovou taškou je připraven primátor Marek Hrabáč. Foto: Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video