Žatečtí atleti přivezli devět medailí

Iveta Drlíková 2020-07-17 11:06:00

V průběhu června proběhly v Děčíně a Bílině atletické krajské přebory na dráze všech věkových kategorií, od elévů až po dospělé. Atletický klub Žatec reprezentovaly na přeborech v několika disciplínách dvě desítky borců, kteří pro oddílové barvy získali devět medailí. Jen titul krajského přeborníka jim letos poprvé unikl.

V atletické přípravce, tedy mezi elévy, získala 2. místo v běhu na 600 metrů Nela Šípková, kterou doplnila na stupních vítězů ještě bronzová Lucie Koňariková. Adéle Bauchnerové uniklo 3. místo v nabitém sprintu na šedesát metrů o pouhou setinu vteřiny. Mezi mladším žactvem žatecký klub dobře reprezentovala v Bílině především děvčata. Běžecké kvality potvrdila druhým místem na šedesátce Šárka Špírková i Adéla Freibergová na osmistovce. Adéla přidala ještě bronzovou medaili ze skoku do dálky, kde doletěla na vzdálenost 458 cm.

Starší žactvo a dorost závodilo na rozdíl od ostatních kategorií v Děčíně, kde nejkvalitnějšího místa dosáhl Petr Kelner v běhu na 1500 metrů, kde byl druhý. Třetí místo v závodě na 800 metrů získal parádním „finišem“ Filip Kalazi a dvě bronzové medaile vybojoval v poslední době asi nejúspěšnější Daniel Švec na šedesátce a třístovce.

Mezi dorostem AK Žatec sice žádné přední příčky nezískal, ale velkého progresu a zlepšení dosáhl Tadeáš Kačírek, který obsadil sedmé místo stovce a osmé na dvojnásobné běžecké trati.

Junioři svou kategorii v krajském přeboru neměli, a tak soutěžili s dospělými. Radek Vostřel doběhl na 5. místě v kvalitně obsazeném běhu na pět kilometrů a Tereza Kelnerová byla 9. v závodě na tři kilometry.

„Celková bilance devíti medailí není špatná, ale proti zimě a krajským přeborům v hale, nám tentokrát chybí zlato. Předposlední červnový den jsme v klubu ještě pořádali netradiční trénink mladých atletů u řeky, kde jsme si udělali soukromý závod orientačního běhu, opékání buřtu a předprázdninové posezení. Na podzim nás čekají především přespolní běhy, včetně odložené tradiční Velké Žatecké v dolním parku pod nemocnicí, která se poběží 19. září,“ říká trenér AK Žatec Jan Bajbora. 

Komentáře

Nabídky práce

Pracovník kontrolního oddělení - Finanční úřad Žatec

Finanční úřad, pracoviště v Žatci, hledá pracovníka kontrolního oddělení. Požadované vzdělání: DIS,Bc.,Ing.,Mgr, znalost zákona o dani z příjmů, daňového řádu, komunikační schopnosti, samostatnost, pečlivost. Výběrové řízení od 12.5. na www.financnisprava.cz
Kontakt: Jitka Minaříková
Tel.: 415735321
E-mail: jitka.minarikova@fs.mfcr.cz


Práce v kovovýrobě - VROUTEK

Práci až za 50.000 měsíčně nabízí firma ABUKO ve Vroutku, která hledá zaměstnance na tyto pozice: MISTR/TECHNOLOG * OPERÁTOR CNC-KOVO * OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY * OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY * NÁSTROJAŘ-RUČNÍ * PROGRAMÁTOR PRO CAM
Kontakt: Ing. Stanislav Burda
Tel.: 724 358 612
E-mail: standa@abuko.cz


Automechanik Žatec

KHK Žatec s.r.o., Čeradická 2031, koncesionář PEUGEOT PŘIJME DO TRVALÉHO PRACOVNÍHO POMĚRU AUTOMECHANIKA. Požadujeme: vyučení v oboru, praxe vítána. Nástup ihned.
Kontakt: Iveta Luknárová
Tel.: 736633502
E-mail: iveta.luknarova@khkzatec.cz


Podbořany: BALIČ, MANIPULANT, OBSLUHA PILY

IZOPOL Podbořany hledá nové kolegy na pozice BALIČ, MANIPULANT, OBSLUHA PILY. Můžete se těšit na: docházkové a věrnostní bonusy; dodatkovou dovolenou; stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a na další benefity. Stačí si domluvit schůzku na tel. čísle: 702 049 593
Tel.: 702049593


Chomutov, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195

Poslední videa

Trénink přípravky FK Slavoj Žatec

Na tréninkovém hřišti u řeky 29. 4. 2021

Přehrát video
Restaurátor Michal Šelemba v kostele sv. Mikuláše v Nepomyšli

V lodi kostela se zachovaly a byly odkryty hodnotné středověké nástěnné malby. Restaurátor nás provedl...

Přehrát video