Žatečtí atleti přivezli devět medailí

Iveta Drlíková 2020-07-17 11:06:00

V průběhu června proběhly v Děčíně a Bílině atletické krajské přebory na dráze všech věkových kategorií, od elévů až po dospělé. Atletický klub Žatec reprezentovaly na přeborech v několika disciplínách dvě desítky borců, kteří pro oddílové barvy získali devět medailí. Jen titul krajského přeborníka jim letos poprvé unikl.

V atletické přípravce, tedy mezi elévy, získala 2. místo v běhu na 600 metrů Nela Šípková, kterou doplnila na stupních vítězů ještě bronzová Lucie Koňariková. Adéle Bauchnerové uniklo 3. místo v nabitém sprintu na šedesát metrů o pouhou setinu vteřiny. Mezi mladším žactvem žatecký klub dobře reprezentovala v Bílině především děvčata. Běžecké kvality potvrdila druhým místem na šedesátce Šárka Špírková i Adéla Freibergová na osmistovce. Adéla přidala ještě bronzovou medaili ze skoku do dálky, kde doletěla na vzdálenost 458 cm.

Starší žactvo a dorost závodilo na rozdíl od ostatních kategorií v Děčíně, kde nejkvalitnějšího místa dosáhl Petr Kelner v běhu na 1500 metrů, kde byl druhý. Třetí místo v závodě na 800 metrů získal parádním „finišem“ Filip Kalazi a dvě bronzové medaile vybojoval v poslední době asi nejúspěšnější Daniel Švec na šedesátce a třístovce.

Mezi dorostem AK Žatec sice žádné přední příčky nezískal, ale velkého progresu a zlepšení dosáhl Tadeáš Kačírek, který obsadil sedmé místo stovce a osmé na dvojnásobné běžecké trati.

Junioři svou kategorii v krajském přeboru neměli, a tak soutěžili s dospělými. Radek Vostřel doběhl na 5. místě v kvalitně obsazeném běhu na pět kilometrů a Tereza Kelnerová byla 9. v závodě na tři kilometry.

„Celková bilance devíti medailí není špatná, ale proti zimě a krajským přeborům v hale, nám tentokrát chybí zlato. Předposlední červnový den jsme v klubu ještě pořádali netradiční trénink mladých atletů u řeky, kde jsme si udělali soukromý závod orientačního běhu, opékání buřtu a předprázdninové posezení. Na podzim nás čekají především přespolní běhy, včetně odložené tradiční Velké Žatecké v dolním parku pod nemocnicí, která se poběží 19. září,“ říká trenér AK Žatec Jan Bajbora. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video