Zájem o studium na ZUŠ Chomutov pandemie neovlivnila

Tomáš Skřipský 2020-07-04 06:16:00

CHOMUTOV (PI) – O dopadu koronavirové krize na školství se většinou hovořilo v souvislosti se školami základními. Součástí našeho vzdělávacího systému však jsou také základní umělecké školy (ZUŠ), o kterých se pro změnu nehovořilo skoro vůbec. Jak pandemii COVID-19 přečkala ta chomutovská? Podepsalo se toto období na počtu žáků, kteří se ke studiu hlásí v příštím školním roce? Chystá „ZUŠka“ nějaké novinky? O odpověď nejen na tyto otázky jsme požádali ředitele ZUŠ Chomutov Karla Žižku:

Jak pandemie ovlivnila chod vaší školy? Znamenalo její umělecké zaměření nějaká specifika?

Řekl bych, že pandemii koronaviru jsme prožívali podobně, jako kterákoli jiná škola. Vše, co se dalo, jsme se snažili odučit on¬ line, děti dostávaly domácí úkoly a podobně. V této souvislosti mě příjemně překvapilo, jak se naši vyučující vyrovnali s moderními komunikačními technologiemi. Nyní po rozvolnění opatření proti šíření koronaviru mě trochu mrzí libovůle vracení se do školy – rodiče k nám mohou, ale také nemusí děti posílat. To je špatně, protože děti spolu musí komunikovat, společně cvičit v orchestrech a podobně. To žádné informační technologie nenahradí.

Projevila se nějak koronavirová krize na počtu žáků, kteří se do ZUŠ příští rok hlásí?

Kupodivu jsme žádný výkyv v zájmu o studium nezaznamenali a v současnosti máme stejný počet přihlášených, s jakým jsme začínali tento školní rok, to znamená přes 900 žáků. K tomu je ještě nutné připočítat děti do pěti let, které navštěvují doplňkový obor Kreativní školička, a seniory, zapojené v projektu Akademie umění a kultury pro seniory. Navíc počítám, že do konce školního roku a během prázdnin ještě budou chodit přihlášky ke studiu od opozdilců.

Do kdy je možné se na školu hlásit?

Elektronické přihlášky přijímáme stále prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na úvodní stránce našeho školního webu. Dodatečné přijímací zkoušky pak budou probíhat ve dnech 24. až 28. srpna. Dotazy lze směřovat na můj e¬mail reditel@zuschomutov.cz.

Co škola chystá v nejbližším období? Mohou se děti a rodiče od nového školního roku těšit na nějaké novinky?

Žádné zásadní novinky nechystáme. Obávám se, že budeme rádi, pokud se vrátíme k fungování tak, jak probíhalo před koronavirem. Rádi bychom navázali na výuku seniorů a co se nejbližšího dění týče, máme podanou žádost o dotaci na evropský projekt - tradiční společný koncert našich žáků s hudebníky saské Mozartovy společnosti a mnoha dalšími evropskými muzikanty s názvem Letní filharmonie. Žádost postoupila do závěrečné fáze, kdy by konečné schválení mělo být už jen formalitou. Koncert má proběhnout o prázdninách na tradičním místě – v chomutovském Letním kině, kam si na něj pravidelně najdou cestu tisíce posluchačů.

Děkuji za rozhovor.

Tomáš SKŘIPSKÝ

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video