Slet letadel potrápilo počasí. Návštěvníky však naštěstí neodradilo

Hedvika Mašková 2020-07-03 11:00:00

Počasí je jedním z faktorů, které zkrátka neovlivníme. Své o tom ví i Letecký klub Žatec, který předminulou sobotu na letišti ,,Macerka“ pořádal jubilejní třicátý ročník Sletu letadel a dětský den. Ačkoli se v odpoledních hodinách v našem městě počasí umoudřilo, letiště, odkud k nám měly letadla zavítat, se stále potýkala s vydatným deštěm. Výčet ultralightů byl sice na sletu daleko skromnější, než se předpokládalo, zato návštěvnost dopadla nad očekávání. Během dne dorazilo cirka 1 500 letadlových fandů!

,,Kvůli nepříznivému počasí, které nás trápilo celé dopoledne, jsme na akci zrušili vstupné a parkovné. Po poledni naštěstí přestalo pršet a lidí nakonec dorazilo opravdu velké množství, což jsme nečekali. Návštěvnost byla daleko větší než loňský ročník,“ pochvaloval si předseda Leteckého klubu Žatec Jiří Kettner.

Návštěvníci, kteří se na 30. ročník Sletu letadel a dětský den dorazili, zajisté nelitovali. Letiště ,,Macerka“ nabídlo rozličné stánky s občerstvením, dětské atrakce i ukázky leteckých a vojenských modelů, hasičů, policie či kynologů a jejich svěřenců.

,,Bohužel k nám, kvůli deštivému počasí, nedorazila historická letadla z Mladé Boleslavi a velká část ultralightů z několika letišť. Bylo nahlášeno pětačtyřicet letadel a byli jsme připraveno na to, že budeme mít plné letiště. Počasí se ale ovlivnit nedá,“ řekl se zklamáním Jiří Kettner a doplnil: ,,Vojáci nás ale nezklamali. Z letiště Praha-Kbely přiletěl vojenský vrtulník ,,Sokol“, který byl pro návštěvníky velkou atrakcí. Mohli si vrtulník prohlédnout nejen zvenčí, ale také zevnitř, kde se mohli v kabině nechat i vyfotografovat. Následovala ještě parádní ukázka pilotáže.“

Pro statečné návštěvníky byly připraveny vyhlídkové lety včetně výsadků ve dvouplošníku Antonov An-2. O vyhlídkové lety byl rovněž velký zájem. Létalo se až do půl sedmé do večera.

Organizátoři měli pro příchozí připravenou rovněž soutěž o tři slosovatelné vstupenky s možností vyhlídkových letů v ultralightu či motorovém rogalu. I když bylo vstupné nakonec zrušeno, našla se řada jedinců, kteří přesto chtěli žatecký letecký klub finančně podpořit. U komentátorského stanoviště darovali dobrovolný příspěvek a získali slosovatelné vstupenky. Mezi třemi šťastlivci, kteří vyhlídkový let vyhráli, jsou i tací, kteří ještě nikdy v životě neletěli. Rádi si to ale zkusí.

,,Doufejme, že příští rok nám již počasí vyjde. Jsme už předběžně domluveni s těmi, kteří letos na slet nedorazily, že k nám určitě napřesrok zavítají,“ dodal na závěr s úsměvem na tváři Jiří Kettner.

FOTOGALERIE z akce ZDE

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video