Čas po „koronakrizi“

2020-07-11 06:16:00

Tento rok si pro nás přichystal období, na které nikdo z nás nebyl připravený, byla to pro všechny úplně nová situace. Nejenže její součástí byly různorodé emoce, ale dotkla se mnoha oblastí a velmi radikálně především ekonomické stránky nejen naší země. Pracovnice Sociální poradny Kamenná se však nejen na toto období dívají trochu podrobnějším okem, protože jejich práce s klienty je individuální, tedy by řekly, že situace, která nastala, se dotkla ať už více či méně snad každé domácnosti. A tam kde více, to znamenalo oslovení sociálních pracovnic se žádostí o radu či pomoc v nepříznivé situaci. Někteří se potýkali s omezením příjmů ze zaměstnání, někteří dokonce o příjem přišli úplně, ať už v důsledku poklesu či ztráty zakázek, tedy omezením nebo zastavením výroby, či zcela jednoduše protože byli propuštěni. Jednoduchou situaci neměli ani samotní zaměstnavatelé, drobní živnostníci či různě zaměřené organizace.

Krizová opatření neminula ani Sociální poradnu Kamenná, i přesto však sociální pracovnice byly po celou dobu zájemcům či klientům k dispozici, ač v přísnějším režimu. Přednost měly telefonický a písemný kontakt, později již byly opět vedeny i osobní konzultace, kdy se však obě strany vzájemně chránily rouškou, dezinfekcí rukou a také zvýšenou dezinfekcí prostor sociální poradny.   

Nyní se vše pomalu začíná vracet do běžných kolejí, v rodinách se začíná finanční situaci stabilizovat, někde stále přetrvávají velké finanční problémy, mnohdy umocněné ještě dluhy z minulosti. Byly pozastaveny splátkové kalendáře, vymáhání ze strany exekutorů… V důsledku krize může ale následně dojít ještě k prohloubení dluhové situace jedinců i rodin. Přichází čas prázdnin, zdánlivě klidné období, kdy trávíme společný čas na výletech, na různých setkáních…, to vše ale svádí k odkládání řešení problémů. Nezapomínejme na to, že zatímco letní prázdniny začínají, ty dluhové končí.

Když nastane jakékoli volno, člověk tak trochu zahálí, i když se třeba věnuje jiným, ne tolik běžným aktivitám, ve skutečnosti nabírá síly, aby mohl jít v životě dál a zdolávat překážky, řešit nastalé situace. Neodkládejte tedy ani přípravu k řešení nepříznivé finanční situace, nečekejte, až se dluhy zcela probudí. Nejste si jisti, zda Vám někde vznikl nějaký dluh? Vše je možné zjistit. Pokud si nejen v oblasti dluhů nevíte rady, nebo dokonce zvažujete svou situaci řešit cestou oddlužení, rádi se Vám v Sociální poradně Kamenná budeme věnovat.

Martina Klausová, DiS.

sociální pracovnice Sociální poradny Kamenná

Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video