Čas po „koronakrizi“

2020-07-11 06:16:00

Tento rok si pro nás přichystal období, na které nikdo z nás nebyl připravený, byla to pro všechny úplně nová situace. Nejenže její součástí byly různorodé emoce, ale dotkla se mnoha oblastí a velmi radikálně především ekonomické stránky nejen naší země. Pracovnice Sociální poradny Kamenná se však nejen na toto období dívají trochu podrobnějším okem, protože jejich práce s klienty je individuální, tedy by řekly, že situace, která nastala, se dotkla ať už více či méně snad každé domácnosti. A tam kde více, to znamenalo oslovení sociálních pracovnic se žádostí o radu či pomoc v nepříznivé situaci. Někteří se potýkali s omezením příjmů ze zaměstnání, někteří dokonce o příjem přišli úplně, ať už v důsledku poklesu či ztráty zakázek, tedy omezením nebo zastavením výroby, či zcela jednoduše protože byli propuštěni. Jednoduchou situaci neměli ani samotní zaměstnavatelé, drobní živnostníci či různě zaměřené organizace.

Krizová opatření neminula ani Sociální poradnu Kamenná, i přesto však sociální pracovnice byly po celou dobu zájemcům či klientům k dispozici, ač v přísnějším režimu. Přednost měly telefonický a písemný kontakt, později již byly opět vedeny i osobní konzultace, kdy se však obě strany vzájemně chránily rouškou, dezinfekcí rukou a také zvýšenou dezinfekcí prostor sociální poradny.   

Nyní se vše pomalu začíná vracet do běžných kolejí, v rodinách se začíná finanční situaci stabilizovat, někde stále přetrvávají velké finanční problémy, mnohdy umocněné ještě dluhy z minulosti. Byly pozastaveny splátkové kalendáře, vymáhání ze strany exekutorů… V důsledku krize může ale následně dojít ještě k prohloubení dluhové situace jedinců i rodin. Přichází čas prázdnin, zdánlivě klidné období, kdy trávíme společný čas na výletech, na různých setkáních…, to vše ale svádí k odkládání řešení problémů. Nezapomínejme na to, že zatímco letní prázdniny začínají, ty dluhové končí.

Když nastane jakékoli volno, člověk tak trochu zahálí, i když se třeba věnuje jiným, ne tolik běžným aktivitám, ve skutečnosti nabírá síly, aby mohl jít v životě dál a zdolávat překážky, řešit nastalé situace. Neodkládejte tedy ani přípravu k řešení nepříznivé finanční situace, nečekejte, až se dluhy zcela probudí. Nejste si jisti, zda Vám někde vznikl nějaký dluh? Vše je možné zjistit. Pokud si nejen v oblasti dluhů nevíte rady, nebo dokonce zvažujete svou situaci řešit cestou oddlužení, rádi se Vám v Sociální poradně Kamenná budeme věnovat.

Martina Klausová, DiS.

sociální pracovnice Sociální poradny Kamenná

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video