Den seniorů oslavili o trochu dříve

Hedvika Mašková 2020-07-13 13:13:00

Mezinárodní den seniorů se každoročně slaví 1. října. V žateckém domově pro seniory si ho ale rozhodli připomenout o něco dříve. Minulou středu dopoledne byl na zahradě Domova uspořádán Den seniorů, při němž na místní klienty čekalo několik soutěžních disciplín. Výsledkem jejich snažení byl krámeček plný krásného zboží.

,,Každý rok v červnu pořádáme dětský den - den plný soutěží pro děti a vnoučata našich zaměstnanců a klientů. Tento rok jsme museli jeho pořádání zrušit z důvodu karantény. Našim dalším cílem bylo uspořádat i den seniorů. I když tento den připadá na 1. října, my se rozhodli využít pěkného počasí a uskutečnit ho již 1. července,” vysvětlil dřívější oslavy Mezinárodního dne seniorů Domov pro seniory a Pečovatelská služba v Žatci.

Při dopoledních oslavách šlo především o zábavu a opět po dlouhé době trávit čas společně. Na zahradě Domova bylo pro klienty připraveno deset soutěžních disciplín, které byly přizpůsobeny jejich schopnostem a dovednostem. Za splnění úkolů získali domovské žetony, za které si mohli po dokončení všech disciplín koupit parádní zboží!

,,Výsledkem dopoledního snažení a soutěžení je krámeček, který jsme zřídili a kde si za vysoutěžené peníze nazvané ,,babkovky“, mohou klienti nakoupit nádherné a hodnotné ceny, které si budou moci odnést a budou jejich. Je to taková motivace,” doplnil ředitel žateckého Domova Petr Antoni.

V provizorním obchodě si mohli senioři zakoupit například kosmetiku, křížovky, polštářky, kávu i vonné levandulové pytlíčky.

Dne seniorů se zúčastnily čtyři desítek klientů z žateckého domova pro seniory a pečovatelské služby a nikdo z nich své účasti určitě nelitoval. Někteří z klientů by se však na jednotlivá stanoviště sami nedostali, a tak byla zapotřebí pomoc dobrovolníků. Na hravé dopoledne přišlo seniorům asistovat třicet dobrovolníků z řad studentů a žatecké Dobrovolnické služby Levandule.

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 120,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video
Krásný Dvůr: Po stopách hraběte Rudolfa

Zajímavý edukační program na zámku absolvovaly ve čtvrtek 16. 7. děti z příměstského tábora DDM Žatec. Lektorka Zdenka Lněníčková se s nimi vypravila po stopách Jana Rudolfa Černína...

Přehrát video