Ve Březně teklo proudem víno nejen od místních

Soňa Šímová 2020-07-25 07:13:00

BŘEZNO (soš) — Druhý ročník vinného trhu se uskutečnil minulou sobotu v obci Březno. Na příjemně komorní akci se sjeli lidé ze širokého okolí, aby nejen ochutnali to nejlepší z regionálních vinic, ale také poseděli u lahodného moku a užili si kulturní zážitek v podobě hudebního vystoupení dvou kapel.

„V obci Stranná, kde se nachází vinice tří místních vinařů, se na jaře každoročně pořádá otevření vinic a na podzim zase vinobraní. Je to krásná vesnice, ale má omezený prostor. Proto se vinaři už podruhé rozhodli uspořádat vinné trhy v parčíku ve Březně, kde mají skvělé zázemí — dostupnou elektřinu, pódium, a v neposlední řadě je v těchto dnech prostředí parku příjemné pro naše občany a návštěvníky. Hned vedle parčíku se navíc mohou osvěžit na koupališti,“ přiblížila akci místostarostka obce Zdeňka Buzková.

Návštěvníci si hned u vstupu na trhy mohli ve stánku místního infocentra zakoupit sklenice, ze kterých pak koštovali vína ze stánků pěti regionálních vinařů. „Jsme nejseverozápadnější obec v republice, ve které se pěstuje vinná réva. Ve Stranné se nacházejí tři vinařství, která se na vinných trzích prezentují. Svou nabídku zde představilo také vinařství z Chrámců u Mostu a úplně nové nevelké vinařství z Chlumčan u Loun,“ představil nabídku organizátor akce, vinař Lukáš Němeček.

Kromě vína mohli zájemci ochutnat i další lokální produkty jako například sýry, sladké dortíky a koláčky, tradiční i netradiční pomazánky, domácí limonádu nebo kýtu na rožni. „Akci bychom nemohli pořádat bez podpory obce Březno. Za to jim patří veliký dík,“ usmíval se Lukáš Němeček a dodal, že by i do dalších let rád zachoval komorní ráz několika stovek návštěvníků, kteří nemusí stát fronty a naopak se u dobrého moku sejdou k příjemnému popovídání. Kromě toho jim k tanci a poslechu zahrála místní kapela Sillentium 24 a oblíbený Minďa band.

Vedle vinného trhu se ve Březně ve stejný den odehrála také soutěž O velkou cenu vodníka Březuly. „Je to každoroční tradiční akce pro rodinné týmy z řad našich občanů. Vycházeli jsme z konceptu, že bychom tady ve Březně chtěli pořádat kulturní program na souši i ve vodě. Využili jsme rybníček, protože by byla škoda, aby taková krásná plocha zůstala nevyužitá. A hlavně jsme chtěli zapojit rodiny s dětmi,“ vysvětlila místostarostka.

Pro šest družstev byly připravené různé netradiční soutěžní disciplíny, které si všichni užili. „Každý rok je to lepší a lepší, rodiny si to užívají. Lidé se na akci tak těší, že si dokonce přesouvají i dovolenou, pokud ji mají mít v termínu soutěže,“ usmívá se místostarostka.

Jak dodala, akce typu Otevřených vinic a také letního promítání v parku, inspirují nejednu obec v blízkém i vzdálenějším okolí. V dohledné době by měl ve Březně vzniknout divadelní soubor a na začátku října by se kromě tradičního vinobraní ve Stranné mělo uskutečnit také slavnostní otevření nového kulturního domu ve Březně.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

Pracovník kontrolního oddělení - Finanční úřad Žatec

Finanční úřad, pracoviště v Žatci, hledá pracovníka kontrolního oddělení. Požadované vzdělání: DIS,Bc.,Ing.,Mgr, znalost zákona o dani z příjmů, daňového řádu, komunikační schopnosti, samostatnost, pečlivost. Výběrové řízení od 12.5. na www.financnisprava.cz
Kontakt: Jitka Minaříková
Tel.: 415735321
E-mail: jitka.minarikova@fs.mfcr.cz


Práce v kovovýrobě - VROUTEK

Práci až za 50.000 měsíčně nabízí firma ABUKO ve Vroutku, která hledá zaměstnance na tyto pozice: MISTR/TECHNOLOG * OPERÁTOR CNC-KOVO * OPERÁTOR EDM-DRÁTOVKY * OPERÁTOR EDM-HLOUBIČKY * NÁSTROJAŘ-RUČNÍ * PROGRAMÁTOR PRO CAM
Kontakt: Ing. Stanislav Burda
Tel.: 724 358 612
E-mail: standa@abuko.cz


Automechanik Žatec

KHK Žatec s.r.o., Čeradická 2031, koncesionář PEUGEOT PŘIJME DO TRVALÉHO PRACOVNÍHO POMĚRU AUTOMECHANIKA. Požadujeme: vyučení v oboru, praxe vítána. Nástup ihned.
Kontakt: Iveta Luknárová
Tel.: 736633502
E-mail: iveta.luknarova@khkzatec.cz


Podbořany: BALIČ, MANIPULANT, OBSLUHA PILY

IZOPOL Podbořany hledá nové kolegy na pozice BALIČ, MANIPULANT, OBSLUHA PILY. Můžete se těšit na: docházkové a věrnostní bonusy; dodatkovou dovolenou; stravenky za každou odpracovanou směnu, příspěvek na penzijní připojištění a na další benefity. Stačí si domluvit schůzku na tel. čísle: 702 049 593
Tel.: 702049593


Chomutov, Kadaň, Klášterec - pomocná síla, pokladní, výdejčí obědů

Pro osoby s částečným zdravotním omezením nabízí v Chomutvě, Kadani a Klášterci firma Veřejné stravování CZ pozice POMOCNÁ SÍLA, POKLADNÍ A VÝDEJČÍ OBĚDŮ.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195

Poslední videa

Trénink přípravky FK Slavoj Žatec

Na tréninkovém hřišti u řeky 29. 4. 2021

Přehrát video
Restaurátor Michal Šelemba v kostele sv. Mikuláše v Nepomyšli

V lodi kostela se zachovaly a byly odkryty hodnotné středověké nástěnné malby. Restaurátor nás provedl...

Přehrát video