Ve Březně teklo proudem víno nejen od místních

Soňa Šímová 2020-07-25 07:13:00

BŘEZNO (soš) — Druhý ročník vinného trhu se uskutečnil minulou sobotu v obci Březno. Na příjemně komorní akci se sjeli lidé ze širokého okolí, aby nejen ochutnali to nejlepší z regionálních vinic, ale také poseděli u lahodného moku a užili si kulturní zážitek v podobě hudebního vystoupení dvou kapel.

„V obci Stranná, kde se nachází vinice tří místních vinařů, se na jaře každoročně pořádá otevření vinic a na podzim zase vinobraní. Je to krásná vesnice, ale má omezený prostor. Proto se vinaři už podruhé rozhodli uspořádat vinné trhy v parčíku ve Březně, kde mají skvělé zázemí — dostupnou elektřinu, pódium, a v neposlední řadě je v těchto dnech prostředí parku příjemné pro naše občany a návštěvníky. Hned vedle parčíku se navíc mohou osvěžit na koupališti,“ přiblížila akci místostarostka obce Zdeňka Buzková.

Návštěvníci si hned u vstupu na trhy mohli ve stánku místního infocentra zakoupit sklenice, ze kterých pak koštovali vína ze stánků pěti regionálních vinařů. „Jsme nejseverozápadnější obec v republice, ve které se pěstuje vinná réva. Ve Stranné se nacházejí tři vinařství, která se na vinných trzích prezentují. Svou nabídku zde představilo také vinařství z Chrámců u Mostu a úplně nové nevelké vinařství z Chlumčan u Loun,“ představil nabídku organizátor akce, vinař Lukáš Němeček.

Kromě vína mohli zájemci ochutnat i další lokální produkty jako například sýry, sladké dortíky a koláčky, tradiční i netradiční pomazánky, domácí limonádu nebo kýtu na rožni. „Akci bychom nemohli pořádat bez podpory obce Březno. Za to jim patří veliký dík,“ usmíval se Lukáš Němeček a dodal, že by i do dalších let rád zachoval komorní ráz několika stovek návštěvníků, kteří nemusí stát fronty a naopak se u dobrého moku sejdou k příjemnému popovídání. Kromě toho jim k tanci a poslechu zahrála místní kapela Sillentium 24 a oblíbený Minďa band.

Vedle vinného trhu se ve Březně ve stejný den odehrála také soutěž O velkou cenu vodníka Březuly. „Je to každoroční tradiční akce pro rodinné týmy z řad našich občanů. Vycházeli jsme z konceptu, že bychom tady ve Březně chtěli pořádat kulturní program na souši i ve vodě. Využili jsme rybníček, protože by byla škoda, aby taková krásná plocha zůstala nevyužitá. A hlavně jsme chtěli zapojit rodiny s dětmi,“ vysvětlila místostarostka.

Pro šest družstev byly připravené různé netradiční soutěžní disciplíny, které si všichni užili. „Každý rok je to lepší a lepší, rodiny si to užívají. Lidé se na akci tak těší, že si dokonce přesouvají i dovolenou, pokud ji mají mít v termínu soutěže,“ usmívá se místostarostka.

Jak dodala, akce typu Otevřených vinic a také letního promítání v parku, inspirují nejednu obec v blízkém i vzdálenějším okolí. V dohledné době by měl ve Březně vzniknout divadelní soubor a na začátku října by se kromě tradičního vinobraní ve Stranné mělo uskutečnit také slavnostní otevření nového kulturního domu ve Březně.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video