Nebe nad městem se hemžilo letadly

Hedvika Mašková 2020-07-24 10:00:00

Slunečné počasí, které panovalo po celý den na žateckém letišti ,,Macerka“, dokázalo přilákat velké množství diváků letošního Dne otevřených dveří. Představeno bylo několik ultralehkých letadel i motorových závěsných kluzáků. Na tradiční akci zaměřené na prezentaci žateckého leteckého klubu nechyběl ani výsadek parašutistů a možnost vyhlídkových letů nad městem i přehradou.

Návštěvníci se minulou sobotu na dni otevřených dveří seznámili jak s leteckou technikou, tak s teorií potřebnou k létání. Své umění a modely předvedli také letečtí modeláři. Příchozí se mohli rovněž občerstvit u stánku, ve kterém nechybělo sladké domácí pečivo.

Z plzeňského letiště přiletěl legendární letoun Antonov AN 2, přezdívaný ,,Andula“, i s výsadkem parašutistů, které proběhlo za součinnosti dobrovolných hasičů a záchranářů. Dvanáct zájemců s ruským dvouplošníkem absolvovalo také vyhlídkový let nad Žatcem. Přes čtyři desítky návštěvníků se pak proletěly v ultralightech a rogalech nad městem i nad Nechranickou přehradou. Jedna cesta na přání mířila až na Ranou. Vrcholem akce bylo slosování o zážitkové vyhlídkové lety.

,,S průběhem akce jsme maximálně spokojeni. Krásné počasí nám vydrželo po celý den, čímž se tak trochu vykompenzoval nedávný Slet letadel a dětský den, kdy nás počasí naopak hodně potrápilo,“ pochvaloval si po skončení akce předseda pořádajícího Klubu Letecké amatérské asociace Žatec Jiří Kettner. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video