Kam vyrazit za kulturou na Žatecku, Lounsku a Podbořansku

Alla Želinská 2020-07-24 10:15:00

Kinematograf Bratří Čadíků, výstava Strom roku, Hry bez plotů, Den Jana staršího z Valdštejnu na zámku, Refreš na Roubence, Sex pro pokročilé na tvrzi Divice, dětské odpoledne v Zámecké zahradě, létání na Rané, sraz historických vozidel v Hříškově, neckyáda v Líšťanech - to vše a mnohem víc od pátku do neděle.

ŽATECKO

PÁTEK 24. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Vzhůru za sny. Ve 21:30 hod.

Kinematograf bratří Čadíků Žatec (Promítání na nám. Svobody): Poslední aristokratka – Komedie. Po setmění (21:30).

Restaurace U Orloje Žatec: Slam Poetry Exhibice - Letní multižánrový Orloj 2020 – Anatol Svahilec, Ten co jí kytky, Thea, Ten co má knír + rytmická smršť Blues Dickinson. Vstupné dobrovolné. Od 19 hod.

Country club Tulipán Žatec: Duo Sound - otevřeno od 19 hodin, začínáme hrát od 21 hod. 

SOBOTA 25. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Scoob! Ve 21:30 hod.

Galerie U radnice Žatec: Strom roku 2020 - Mimořádná výstava ve spolupráci se spolkem Rodáci Žatec - přehled všech finálových stromů z ČR, možnost hlasování v anketě i v Galerii U radnice, besedy k anketě a o činnosti Okrašlovacího spolku Stroupeč. Výstava potrvá také v neděli od 9 do 17 hodin. Zahájení v 10 hod.

Lipno: Volejbalový turnaj na místním plážovém hřišti u vodní nádrže - zve obec Lipno, občerstvení zajištěno. Od 9 hod.

Liběšice, Líčkov: Svátek sv. Jakuba - svatoanenská poutní mše svatá na zámku Líčkov. V 17 hod.  

Country club Tulipán Žatec: Ametyst - otevřeno od 19 hodin, začínáme hrát od 21 hod. 

NEDĚLE 26. ČERVENCE

Letní kino Žatec: Havel – jedinečný dokument. Ve 21:30 hod.

Žatec, Politických vězňů 942 – ve dvoře: Pošli dál… pokojovky. Přijďte směnit rostlinky a vyrobit si kokedamu. Zve spolek A dál? Od 14 hod.

Klášterní zahrada Žatec: Za hrátky do zahrádky - Víla Ohřinka a skřítek Ohřinek vás zvou na soutěže, zpěv, tanec – zahraje a zazpívá hudební divadlo Hnedle Vedle. Od 15 hod.

Farní obvod Liběšice u Žatce: Mše svatá v Liběšicích v 10 hod., v Domoušicích v 15 hod., svatoanenská poutní mše sv. ve Strkovicích v 17 hod.

LOUNSKO

PÁTEK 24. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Vzhůru za sny – Animovaný film. Také v sobotu a neděli. V 15 hod.

Bourák – komedie. V 17:30 hod.

Samotáři – Obnovená premiéra. Ve 20 hod.

Déja vu Café Bar Louny: Opening party - Barbecue, The Silver Spoons, DJ´s 2 scény. Vstupné 150 Kč (welcome drink zdarma). Od 16 hod.

Roubenka (Masarykovy sady) Louny: Refreš - Hudební posezení v Roubence. Vstupné 60 Kč. Od 19 hod.

Letní scéna Tvrz Divice: Sex pro pokročilé - V hlavních rolích: Jana Krausová, Karel Roden. Od 20 hod.

Zámecká zahrada Postoloprty: Pan Demos a letní promítání - Živá hudba před promítáním – zahraje kapela Pan Demos, po setmění následuje promítání filmu Na střeše (Kinematograf bratří Čadíků). Vstupné dobrovolné. Od 20:30 hod.

SOBOTA 25. ČERVENCE

Kino Svět Louny: Scoob! Animovaný dobrodružný film. Také v neděli. Ve 13 hod.

Zámecká zahrada Postoloprty: Dětské odpoledne - mnoho atrakcí a stánků, od 15 h Dětská show Davida Kozloka. Vstup volný, platí se jen atrakce. Od 14 hod.

Petr Iggy Novotný a letní kino. Živá hudba před promítáním – vystoupí Petr Iggy I. Novotný, poté film Poslední aristokratka (Kinematograf bratří Čadíků). Od 20:30 hod.

Galerie Rozhledna na Červeňáku u Loun: Výstava fotografií Květy Tošnerové Středohořím. Otevřeno o víkendech od 10 do 17 hod.

Zámek Nový Hrad Jimlín: Zámecké kulturní léto - Divadlo Navětvi: Bajaja! Pohádka pro malé i velké. Vstup 50 Kč. Od 17 hod.

Smolnice, statek čp. 4: Hudba ve Smolnici - Letní odpoledne na statku. Z - band Louny - písně, songy, šansony. Od 18 hod.

Zámek Pátek: Ochutnávka vína - Ochutnávka vín z oblasti Českého středohoří, posezení na arkádách i v zámeckém sklepení z r. 1544. Od 10 hod.

Hříškov:  8. ročník Srazu historických vozidel. 9 - 11.45 hodin - příjezd a registrace vozidel, 12 - 13 hod. - přibližně 50 km vyjížďka okolními obcemi (předběžně plánovaná trasa: Hříškov, Bedřichovice, Sulec, Panenský Týnec, Toužetín, Donín, Vrbno nad Lesy, Peruc, Slavětín, Veltěže, Černčice, Blšany u Loun, Cítoliby, Smolnice, Nová Ves, Hříškov), trasa bude upřesněna v místě srazu, 14 - 15 hodin - vyhlášení ankety, předání pohárů a ocenění, losování tomboly. Od 9 hod.

Líšťany: Neckyáda - Klub svobodných mládenců, SDH Líšťany a obec Líšťany zvou na Neckyádu v Líšťanech. Koupaliště v Líském. Připravte si plavidla a těšte se na vodní pólo. Od 14 hod. 

Hřivice: Tradiční Hřivická pouť - TJ Sokol Hřivice vás zve na Svatojakubskou pouť , v sobotu od 20 h. pro vás hraje skupina Reflex, vstupné 120 Kč, v neděli od 13 h pro vás hraje Free Band, vystoupení Postoloprtských mažoretek, vstupné dobrovolné. Od 20 a 13 hod.

Kostel sv. Jakuba Většího Cítoliby: Poutní slavnost ke cti sv. Jakuba - Zpívá chrámový sbor z Loun. V 18 hod.

Letní scéna Tvrz Divice: Otevřené manželství - Zoufale jedovatá tragikomedie o odvrácené straně lásky - V hlavních rolích: Karel Roden, Jana Krausová. Od 20 hod.

Pivní bar Zichovec Louny: Street Food v Lounech - Těšit se můžete na to nejlepší z české street food scény, živou hudbu každý sobotní večer, čepované pivko z našeho Pííííívo-busu.

Raná u Loun: Ranský pohár - od 18. do 26. 7. již třináctý ročník plachtařské soutěže. Létá se ve třech třídách rozdělených dle koeficientu. Od 24. 7. Modeláři LMK ČSA Praha. Výletní občerstvení ve Skleníku. 

NEDĚLE 26. ČERVENCE

Vernerův mlýn Brloh: Rozšířené prohlídky – v neděli prohlídka technologie mletí pšenice je obohacena o ukázku chodu mlýnských strojů. Vstupné 120 Kč, snížené 100 Kč. Od 14 a 15 hod. 

Zámek Peruc: Otevřené letní dny od 1. 7. do 31. 8., kdy bude zpřístupňeno severní a západní křídlo zámku a ty nejhezčí a nejhodnotnější salonky a sály. Otevírací doba: Každý den v časech 10 – 18 h. (poslední prohlídka začíná v 18 h).

Letní scéna Tvrz Divice: Oscar pro Emily - Konverzační komedie s překvapivými zvraty. V hlavních rolích: Carmen Mayerová, Petr Kostka, Václav Jílek / Ivan Lupták. Od 20 hod.

PODBOŘANSKO

PÁTEK 24. ČERVENCE

Letní kino Podbořany (na koupališti): Přes prsty – Příběh filmu se odehrává na beach volejbalových hřištích. Od 21:30 hod.

SOBOTA 25. ČERVENCE

Letní kino Blšany: Poslední aristokratka - Nová česká komedie Jiřího Vejdělka. Po setmění. Od 20 hodin možnost občerstvení.

Městys Nepomyšl: Hry bez plotů – soutěže dětí, od 16 hodin soutěže dospělých, od 19 hodin večerní zábava s JIH Band. Čekají vás netradiční soutěže čtyřčlenných týmů, u kterých se nudit nebudete. Zve Městys Nepomyšl, na fotbalovém hřišti. Od 14 hod.

Zámek Krásný Dvůr: Krásnodvorsko v 16. století – Přednáška zaměřená na Krásnodvorsko v 16. století s důrazem na tehdejšího majitele panství. Přednáší Šárka Kovaříková. Hana Jeřábková zahraje na flétnu renesanční melodie. Vstup 50 Kč. Od 18 hod.

Magic Bar Podbořany: Country - živá hudba na zahrádce Magic baru. Od 19 hod.

NEDĚLE 26. ČERVENCE

Zámek Krásný Dvůr: Den Jana staršího z Valdštejna – interaktivní prohlídky s průvodci v roli duchů, v 17 hod. Večerní koncert dobové hudby - Duo Angelorum. Prohlídky od 10 do 16 hod.

Kostel sv. Petra a Pavla Podbořany: Nedělní mše svatá - slouží O. Alexander Siudzik. V 9 hod.

Kostel Božího Spasitele Podbořany: Otevřeno pro rozjímání, prohlídku výstav - od neděle do čtvrtka od 10-12 a od 14-16 h. Otvírá kostelnice Valentina Angelevská. 


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Přijmeme pracovnici na úklid v odpoledních hodinách ve škole. Vhodné pro ženy důchodkyně. Zájemci hlaste se v sídle firmy LASSO (Libušina 1314, Chomutov) vždy v pondělí a ve čtvrtek v 11 hodin.


ZEDNÍK

Sháním ZEDNÍKA. Vyžaduji samostatnost, pracovitost. Práce v Chomutově - celoročně. Plat od 130,- Kč/hodina.
Tel.: 776 113 389


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

Uprchlý vězeň

.....

Přehrát video
Minikopaná ve Vroutku má tradici, hrají i ženy

Letos se turnaje v minikopané v sobotu 18. 7. ve Vroutku zúčastnilo sedm týmů, jeden z nich tvořily ženy. Do brány pro jistotu postavily šikovného mladého muže :-)

Přehrát video