Pouliční hokejový turnaj ovládly Legendy

Hedvika Mašková 2020-08-12 13:10:00

Oprášit vzpomínky na klukovská léta, kdy se hrávaly ,,zabarákové“ hokeje mezi sídlišti, se ve spolupráci se spolkem Občasné sdružení a dalšími nadšenci rozhodl Ondřej Bayer. Kvůli zrušenému Underwallu, který se každoročně koná při oslavách Dočesné, uspořádali první ročník turnaje 3on3 – Street Hockey v Žatci. Hokejbalový turnaj proběhl minulou sobotu na hřišti u hřbitova a jeho součástí byl i doprovodný program. Nechyběly dovednostní soutěže, frisbee zóna, mini branky pro nejmenší, ale ani stánek s občerstvením.

,,Zamanuli jsme si hrát hokejbal na menším hřišti jako je zde za hřbitovem. Hřiště jsme využili jako plácek, který jsme vybavili všemi prostředky potřebnými k uspořádání turnaje. Pořídili jsme branky, den před turnajem jsme umístili mantinely, se kterými nám pomohl Honza Vondráček, kterému tímto moc děkujeme. Poděkování si zaslouží i Město Žatec, Lesy ČR, Andrej Grežo, Občasné sdružení, Dřeváci a všichni, kteří nám při organizaci turnaje poskytli pomocnou ruku,“ uvedl během sportovní akce organizátor a iniciátor myšlenky Ondřej Bayer a doplnil: ,,Hokejbalový turnaj je náhradou za festival Underwall, který letos, bohužel, nemůžeme uspořádat. Jde o první ročník, kdy budeme vychytávat mouchy, vyzkoušíme si a uvidíme, na čem v dalších letech zapracovat.“

Pro první ročník byla potvrzena účast osmi týmů, čímž byla naplněna kapacita turnaje. Přihlásily se týmy ze Žatce, Loun i Kladna. Na hřišti se mezi sebou utkaly Dřeváci, Pivní šourci, Žraloci Žatec, Lemry, Legendy, Občasný tým, Narko a Vystřílené pušky.

,,Abychom eliminovali fauly a kluci nepřišli k úrazu, hra je bezkontaktní. Spoléháme na dodržování pravidel a fair play. Bodychecky a jakýkoliv kontakt mezi hráči je v turnaje přísně zakázán. Nesportovní chování, sekání a hrubost je trestáno samostatným nájezdem. Při opakovaném porušení následuje okamžitá kontumace,“ vysvětlil Ondřej Bayer, ale naštěstí k žádným neférovým incidentům na hřišti během turnaje nedocházelo.

Na stupni vítězů se nakonec na třetím místě umístil kladenský tým Narko, druhé místo obsadily Lemry rovněž z Kladna, ale domácí fanoušky nezklamaly žatecké Legendy, které celému turnaji jasně kralovaly. Na konci turnaje byl totiž vyhlášen i nejlepší golman a střelec, kterými se stali za tým Legendy Tyl a Limpert. Na všechny z nich čekali poháry, poukazy do obchodu se sportovním zbožím i věcné ceny, které do turnaje darovalo Město Žatec.

Kromě skvělé sportovní podívané si mohli příchozí vyzkoušet dovednostní soutěže, jako střelbu na terče, frisbee zónu a pro nejmenší byly k dispozici i mini branky. Ve stánku s občerstvením bylo možnost posilnit se klobásou, žateckým pivem nebo točenou limonádou.

,,Ve stánku Občasného sdružení máme rovněž prezentaci žateckých hřišť, které již nejsou funkční nebo svou funkčnost ztrácejí. Zmapovali jsme přes dvanáct takovýchto hřišť, které jsou sice veřejnosti přístupné, ale jsou ve velmi špatném stavu. Hřiště u hřbitova jsme v rámci tohoto turnaje obnovili a chceme ho používat i nadále. Před turnajem jsme upozorňovali na to, že je zde původní povrch, který je zhruba třicet let starý. Kdyby se městu podařilo povrch hřiště opravit, byli bychom za to moc rádi,“ dodal na závěr Ondřej Bayer.

Komentáře

Nabídky práce

UČITEL/KA

SPŠ a OA Kadaň přijme UČITELE/UČITELKY - tělesné výchovy - s aprobací anglický jazyk pro SŠ - matematiky (i částečný úvazek) - odborných předmětů stavebních (i částečný úvazek) Nástup od 1.9.2022. Možnost zajištění bytu. Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie, Kadaň, Komenského 562, příspěvková organizace.
Tel.: 474 343 393 - 5
E-mail: sps-kadan@sps-kadan.cz


PROVOZNÍ

Kamarád-LORM (Zeyerova 859, Žatec) hledá PROVOZNÍHO Popis: - Vedení týmu provozních zaměstnanců - Osobně zajišťuje stravovací provoz organizace - Vede agendu skladu a stravovacího provozu - Spolupracuje na provozu sociálně terapeutické kavárny Nástup možný květen/2022 Směnnost: osmihodinová pracovní doba Místo výkonu: Domov pro osoby se zdravotním postižením - Zeyerova 859 - Žatec Benefity: 5 týdnů dovolené, FKSP 8000,- za rok (po roce v organizaci), závodní stravování Požadujeme: maturita, řidičský průkaz, práce na PC, čistý trestní rejstřík Platové zařazení: 8 platová třída, stupeň dle praxe + osobní ohodnocení po zkušební době Kontakt: životopis posílejte na UVEDENÝ E-MAIL do 10.6.2022
E-mail: reditel@kamarad-lorm.cz


PRACOVNÍK OSTRAHY

Civilní bezpečnostní služba přijme PRACOVNÍKY OSTRAHY. Vhodné pro osoby se ZPS. Náborový příspěvek pro ZTP ve výši 5000,- Kč.
Tel.: 608 313 199


ELEKTRIKÁŘ/KA

BRABEC Vzduchotechnika - volná pracovní pozice ELEKTRIKÁŘ pro provoz ve Veleticích na HPP, nástup možný ihned.
Tel.: 732 462 781
WWW: https://www.brabec-vzt.cz/volne-pozice


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz

Poslední videa

Klaunka Pipi pro děti na Kadaňském pohádkovém festivalu

V úterý 24. 5. odpoledne oblíbený padák :-)

Přehrát video
Kadaňský pohádkový festival odstartován...

Začal v úterý 24. 5. v kině Hvězda s doprovodným programem před kinem a potrvá do pátku 27. 5. Tváří festivalu je Maxipes Fik, který v sobotu oslaví narozeniny...

Přehrát video