Pouliční hokejový turnaj ovládly Legendy

Hedvika Mašková 2020-08-12 13:10:00

Oprášit vzpomínky na klukovská léta, kdy se hrávaly ,,zabarákové“ hokeje mezi sídlišti, se ve spolupráci se spolkem Občasné sdružení a dalšími nadšenci rozhodl Ondřej Bayer. Kvůli zrušenému Underwallu, který se každoročně koná při oslavách Dočesné, uspořádali první ročník turnaje 3on3 – Street Hockey v Žatci. Hokejbalový turnaj proběhl minulou sobotu na hřišti u hřbitova a jeho součástí byl i doprovodný program. Nechyběly dovednostní soutěže, frisbee zóna, mini branky pro nejmenší, ale ani stánek s občerstvením.

,,Zamanuli jsme si hrát hokejbal na menším hřišti jako je zde za hřbitovem. Hřiště jsme využili jako plácek, který jsme vybavili všemi prostředky potřebnými k uspořádání turnaje. Pořídili jsme branky, den před turnajem jsme umístili mantinely, se kterými nám pomohl Honza Vondráček, kterému tímto moc děkujeme. Poděkování si zaslouží i Město Žatec, Lesy ČR, Andrej Grežo, Občasné sdružení, Dřeváci a všichni, kteří nám při organizaci turnaje poskytli pomocnou ruku,“ uvedl během sportovní akce organizátor a iniciátor myšlenky Ondřej Bayer a doplnil: ,,Hokejbalový turnaj je náhradou za festival Underwall, který letos, bohužel, nemůžeme uspořádat. Jde o první ročník, kdy budeme vychytávat mouchy, vyzkoušíme si a uvidíme, na čem v dalších letech zapracovat.“

Pro první ročník byla potvrzena účast osmi týmů, čímž byla naplněna kapacita turnaje. Přihlásily se týmy ze Žatce, Loun i Kladna. Na hřišti se mezi sebou utkaly Dřeváci, Pivní šourci, Žraloci Žatec, Lemry, Legendy, Občasný tým, Narko a Vystřílené pušky.

,,Abychom eliminovali fauly a kluci nepřišli k úrazu, hra je bezkontaktní. Spoléháme na dodržování pravidel a fair play. Bodychecky a jakýkoliv kontakt mezi hráči je v turnaje přísně zakázán. Nesportovní chování, sekání a hrubost je trestáno samostatným nájezdem. Při opakovaném porušení následuje okamžitá kontumace,“ vysvětlil Ondřej Bayer, ale naštěstí k žádným neférovým incidentům na hřišti během turnaje nedocházelo.

Na stupni vítězů se nakonec na třetím místě umístil kladenský tým Narko, druhé místo obsadily Lemry rovněž z Kladna, ale domácí fanoušky nezklamaly žatecké Legendy, které celému turnaji jasně kralovaly. Na konci turnaje byl totiž vyhlášen i nejlepší golman a střelec, kterými se stali za tým Legendy Tyl a Limpert. Na všechny z nich čekali poháry, poukazy do obchodu se sportovním zbožím i věcné ceny, které do turnaje darovalo Město Žatec.

Kromě skvělé sportovní podívané si mohli příchozí vyzkoušet dovednostní soutěže, jako střelbu na terče, frisbee zónu a pro nejmenší byly k dispozici i mini branky. Ve stánku s občerstvením bylo možnost posilnit se klobásou, žateckým pivem nebo točenou limonádou.

,,Ve stánku Občasného sdružení máme rovněž prezentaci žateckých hřišť, které již nejsou funkční nebo svou funkčnost ztrácejí. Zmapovali jsme přes dvanáct takovýchto hřišť, které jsou sice veřejnosti přístupné, ale jsou ve velmi špatném stavu. Hřiště u hřbitova jsme v rámci tohoto turnaje obnovili a chceme ho používat i nadále. Před turnajem jsme upozorňovali na to, že je zde původní povrch, který je zhruba třicet let starý. Kdyby se městu podařilo povrch hřiště opravit, byli bychom za to moc rádi,“ dodal na závěr Ondřej Bayer.

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video
Den válečných veteránů v Žatci (video)

Den válečných veteránů v Žatci (video)

Přehrát video