Hasiči Slavětína a hasičky Touchovic míří za obhajobou titulu z loňského ročníku soutěže

Lucie Steklá 2020-08-20 13:05:00

Lounsko (lus) O několik týdnů později začala hasičská Krušnohorská liga. Místo deseti plánovaných kol soutěže požárního útoku se jich uskuteční jen osm, první v německém Grossolbersdorfu a druhé v Oprechticích na Domažlicku, byly kvůli koronaviru zrušeny.

První kolo tak přivítal až 4. července Slavětín. V okrese Louny se uskuteční celkem tři kola ligy, druhé proběhlo v Černčicích a tře-tí je v plánu 5. září v Jimlíně. Závěrečným kolem bude 19. září závod v Lhenicích. Za obhajobou mistrovských titulů míří vítězové loňského ročníku, ostřílení hasiči ze Slavětína, kteří Krušnohorskou ligu vyhráli již několikrát a ženy z Touchovic, které loni po pěti letech z trůnu sesadily hasičky z Chráš-ťan. Za okres Louny v soutěži nastupují týmy Slavětína, Jimlína, Touchovic a Cítolib, v kategorii žen Touchovice a Černčice.  

Hned v prvním kole se obhájcům loňského vítězství dařilo. Slavětín s výsledným časem 17.54 vt. zvítězil, druzí byli hasiči z Jimlína (18.12), třetí Chrášťany. Muži Touchovic obsadili pátou příčku (19.26), cítolibští hasiči byli devátí (21.93). Celkem v prvním kole startovalo dvanáct týmů mužů. Také hasičky z Touchovic hned v prvním kole ne-zaváhaly a s časem 18.17 vt. zvítězily před ženami z Černčic, které s časem 18.37 byly druhé. Třetí byl tým žen Štrbic, čtvrtý Duchcova.

Ani v druhém kole, které se konalo 11. července v Černčicích, nenechali slavětínští hasiči nic náhodě a zvítězili, tentokrát s výsledným časem 18.14 vt. a mají tak velmi dobře našlápnuto za obhajobou prvenství Krušnohorské ligy. ,,Po dvou závodech seriálu Krušnohorské ligy vedeme se ziskem 30 bodů z možných třiceti. Zbývá dalších šest závodů a ve hře je dalších 90 bodů + žolík na zdvojnásobení bodů v závodě. Další závod nás čeká 1. 8. v Pavlíkově, kde se závod Krušnohorské ligy koná vůbec poprvé,“ hlásili hasiči na svém facebooku po závodech. Hasiči z Jimlína byli čtvrtí, domácí černčičtí sedmí, Touchovice skončily na třináctém místě. Celkem startovalo třináct týmů. Dráha v Černčicích zřejmě není hasičům Touchovic nakloněna, neboť ani ženám se tam nedařilo. ,,Stručně a jasně řečeno jsme dopadli jak sedláci u Chlumce. Kluci skončili na 13. místě a holky braly nepopulární bramborové medaile za 4. místo. Takže snad jsme si smůlu už vybrali a za 14 dní jedeme dál,“ neztrácejí chuť do závodů hasiči. Závod vyhrály ženy pořadatelského týmu s časem 17.41 a v průběžném pořadí poskočily na první místo právě před ženy z Touchovic.

Ve třetím kole, které se běželo 1. srpna v Pavlíkově, se z týmů Lounska nejvíce dařilo SDH Jimlín, kteří výsledným časem 18.19 poskočilo z třetího na druhou příčku tabulky, druhé skončily Chrášťany a v celkovém pořadí klesly na třetí místo, touchovičtí muži doběhli na osmém místě (celkově 4.), pozici favorita potvrdil Slavětín, který byl opět první a první příčku v tabulce drží dál. 

V tabulce žen celkovým pořadím zamíchalo vítězství touchovických žen, které se tak vrátily na vedoucí pozici, druhé v závodě skončily ženy Černčic a celkově jsou také druhé. 

Další závod se koná tuto sobotu 22. srpna ve Štrbicích, v sobotu 30. 8 v Nových Dvorech, 5. září v Jimlíně, 12. září v Předoníně a poslední kolo se běží ve Lhenicích 19. září. 

Krušnohorská liga letos odstartovala 24. ročníkem.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ

Do kolektivu společnosti NEMLUMBO Energy hledáme nové kolegy na pozice: ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Nabízíme věrnostní bonusy! Od stravenek přes příspěvky na dovolenou, na děti, na dopravu, na léky, až po dovolenou navíc nebo slevy na naše produkty. Staňte se součástí úspěšné firmy. Pokud vás některá z nabízených pozic oslovila, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNICKÉ I ADMINISTRAČNÍ POZICE

Společnost NELUMBO Energy přijímá ve velkém nové zaměstnance. Hledáme kolegy na pozice ELEKTRIKÁŘ, REVIZNÍ TECHNIK ELEKTRO, VEDOUCÍ MTZ A LOGISTIKY, ADMINISTRATIVA MTZ A LOGISTIKA, TECHNIK NA INSTALACE SOLÁRNÍCH MODULŮ, SKLADNÍK, PROVOZNÍ VEDOUCÍ. Pokud Vás některá z pozic zaujala, zašlete svůj životopis na e-mail: hr@nelumbo.cz nebo na adresu Nelumbo Energy a.s., U Vodárny 277, Otvice 431 11.
E-mail: hr@nelumbo.cz


TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ)

Žatecká teplárenská, a.s. přijme do svého týmu zaměstnance/zaměstnankyni na pozici TECHNIK ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČ). Nabízíme: Odpovídající ohodnocení a motivační systém odměn, po cca 1/2 roce absolvování zkoušky a získání topičského průkazu pro nízkotlakovou kotelnu, po dalším období cca 1 - 1,5 roce možnost získání dalšího topičského průkazu pro středotlakou, zaškolení na ŘP sk. C a na obsluhu kolových nakladačů, proškolení na obsluhu tlakových nádob a obsluhu plynových zařízení, proškolení jeřáb a vazačský průkaz, kariérní růst podle dosažených dovedností (proškolení), příspěvek na stravování, dobrý pracovní kolektiv, pracoviště Žatec, nástup dle dohody. Po zaškolení: 5 týdnů dovolené, penzijní připojištění, příspěvek na dovolenou. Požadujeme: Dokončené SOU/SŠ technického zaměření nebo odpovídající praxi, orientace v energetických zařízení výhodou, topičský průkaz výhodou, není však podmínkou - zajistíme zaškolení, samostatnost a technické myšlení, ochota pracovat ve směnném provozu (2 směnný nepřetržitý), dobrý zdravotní stav. Zájemci/zájemkyně doručí životopis v českém jazyce na adresu Žatecká teplárenská, a.s. (Žatec č.p. 3149, 438 01 Žatec).
Tel.: 605 211 725
E-mail: ztas@ztac.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz

Poslední videa

Podbořany - vánoční kamion Coca Cola

5. 12. 2022 kolem 17. hodiny :-)

Přehrát video
Kamarád Lorm

Kamarád LORM Chaloupka

Přehrát video