Hasiči Slavětína a hasičky Touchovic míří za obhajobou titulu z loňského ročníku soutěže

Lucie Steklá 2020-08-20 13:05:00

Lounsko (lus) O několik týdnů později začala hasičská Krušnohorská liga. Místo deseti plánovaných kol soutěže požárního útoku se jich uskuteční jen osm, první v německém Grossolbersdorfu a druhé v Oprechticích na Domažlicku, byly kvůli koronaviru zrušeny.

První kolo tak přivítal až 4. července Slavětín. V okrese Louny se uskuteční celkem tři kola ligy, druhé proběhlo v Černčicích a tře-tí je v plánu 5. září v Jimlíně. Závěrečným kolem bude 19. září závod v Lhenicích. Za obhajobou mistrovských titulů míří vítězové loňského ročníku, ostřílení hasiči ze Slavětína, kteří Krušnohorskou ligu vyhráli již několikrát a ženy z Touchovic, které loni po pěti letech z trůnu sesadily hasičky z Chráš-ťan. Za okres Louny v soutěži nastupují týmy Slavětína, Jimlína, Touchovic a Cítolib, v kategorii žen Touchovice a Černčice.  

Hned v prvním kole se obhájcům loňského vítězství dařilo. Slavětín s výsledným časem 17.54 vt. zvítězil, druzí byli hasiči z Jimlína (18.12), třetí Chrášťany. Muži Touchovic obsadili pátou příčku (19.26), cítolibští hasiči byli devátí (21.93). Celkem v prvním kole startovalo dvanáct týmů mužů. Také hasičky z Touchovic hned v prvním kole ne-zaváhaly a s časem 18.17 vt. zvítězily před ženami z Černčic, které s časem 18.37 byly druhé. Třetí byl tým žen Štrbic, čtvrtý Duchcova.

Ani v druhém kole, které se konalo 11. července v Černčicích, nenechali slavětínští hasiči nic náhodě a zvítězili, tentokrát s výsledným časem 18.14 vt. a mají tak velmi dobře našlápnuto za obhajobou prvenství Krušnohorské ligy. ,,Po dvou závodech seriálu Krušnohorské ligy vedeme se ziskem 30 bodů z možných třiceti. Zbývá dalších šest závodů a ve hře je dalších 90 bodů + žolík na zdvojnásobení bodů v závodě. Další závod nás čeká 1. 8. v Pavlíkově, kde se závod Krušnohorské ligy koná vůbec poprvé,“ hlásili hasiči na svém facebooku po závodech. Hasiči z Jimlína byli čtvrtí, domácí černčičtí sedmí, Touchovice skončily na třináctém místě. Celkem startovalo třináct týmů. Dráha v Černčicích zřejmě není hasičům Touchovic nakloněna, neboť ani ženám se tam nedařilo. ,,Stručně a jasně řečeno jsme dopadli jak sedláci u Chlumce. Kluci skončili na 13. místě a holky braly nepopulární bramborové medaile za 4. místo. Takže snad jsme si smůlu už vybrali a za 14 dní jedeme dál,“ neztrácejí chuť do závodů hasiči. Závod vyhrály ženy pořadatelského týmu s časem 17.41 a v průběžném pořadí poskočily na první místo právě před ženy z Touchovic.

Ve třetím kole, které se běželo 1. srpna v Pavlíkově, se z týmů Lounska nejvíce dařilo SDH Jimlín, kteří výsledným časem 18.19 poskočilo z třetího na druhou příčku tabulky, druhé skončily Chrášťany a v celkovém pořadí klesly na třetí místo, touchovičtí muži doběhli na osmém místě (celkově 4.), pozici favorita potvrdil Slavětín, který byl opět první a první příčku v tabulce drží dál. 

V tabulce žen celkovým pořadím zamíchalo vítězství touchovických žen, které se tak vrátily na vedoucí pozici, druhé v závodě skončily ženy Černčic a celkově jsou také druhé. 

Další závod se koná tuto sobotu 22. srpna ve Štrbicích, v sobotu 30. 8 v Nových Dvorech, 5. září v Jimlíně, 12. září v Předoníně a poslední kolo se běží ve Lhenicích 19. září. 

Krušnohorská liga letos odstartovala 24. ročníkem.


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

TECHNICKÝ PRACOVNÍK TĚŽBY SUROVIN

SEVEROČESKÉ PÍSKOVNY A ŠTĚRKOVNY přijmou do pískovny v Roztylech u Žatce TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA TĚŽBY SUROVIN. Podmínkou ŘP skupiny B, výhodou německý jazyk.
Kontakt: p. Borovičková
Tel.: 602 559 161


KLEMPÍŘ

Pracovní nabídka na pozici KLEMPÍŘ! Nejlépe po vyučení, možno i bez praxe. Info na uvedeném telefonu.
Tel.: 605 045 089


SAMOSTATNÁ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘ/MATRIKÁŘKA OBCE HŘIVICE

Starosta obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ/HO ÚČETNÍ/HO A MATRIKÁŘKY/MATRIKÁŘE OBCE HŘIVICE s předpokladem trvalého pracovního poměru na plný pracovní úvazek. Více informací najdete na webu www.hrivice.cz. Pro více informací kontaktujte starostu obce na uvedeném telefonu nebo e-mailu.
Tel.: 606 686 797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html?ftr
E-mail: starosta@hrivice.cz


VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT

SOCIÁLNÍ SLUŽBY CHOMUTOV (Písečná 5030, 430 04 Chomutov) nabízí volné pracovní místo VŠEOBECNÁ SESTRA/PRAKTICKÁ SESTRA, ZDRAVOTNICKÝ ASISTENT NA DOMOVĚ PRO SENIORY PÍSEČNÁ NEBO NA DOMOVĚ PRO OSOBY SE ZDRAVOTNÍM POSTIŽENÍM PÍSEČNÁ. Požadavky: SŠ zdravotnické vzdělání nebo vyšší odborné vzdělání - obor všeobecná sestra, praxe výtána, ale vhodné i pro absolventy, znalost práce na PC. Nástup možný ihned.
Kontakt: Ing. Pavlína Dvořáková
Tel.: 728 842 114
E-mail: dvorakova@soschomutov.cz


ELEKTRIKÁŘ A ZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a zámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777167336

Poslední videa

Žatecký otužilec a utopenec - Silvestr 2021

Účastníci si těsně před 15. hodinou připili na úspěšný ponor do řeky Ohře ;-) Pod železničním libočanským mostem...

Přehrát video
Vybíjená - kroužek DDM Podbořany pod vedením Diany Ivanovové

Kluci a holky hrají v pátek od 14 do 15 h. v tělocvičně ZŠ TGM Podbořany ;-)

Přehrát video