Obnaženi vyrazili do ulic Chomutova

Soňa Šímová 2020-08-22 09:38:00

CHOMUTOV (soš) — Uplynulý týden v Chomutově patřil již sedmnáctému ročníku festivalu Obnaženi. Na rozličných místech města si tak diváci mohli užít mnoho rozličných žánrů alternativního umění.

Koronavirová krize zasáhla do organizace a programu i tohoto tradičního letního uměleckého setkání. „Oproti předchozím ročníkům jsme letos byli bez tématu. Festival tedy neměl žádný podtitul. Každý rok navíc zveme zahraniční umělce, ale ve chvíli, kdy jsme program tvořili jsme si nebyli jisti, jestli budou otevřené hranice. Vyřešili jsme to tak, že jsme sice měli zahraniční účast, ale bez fyzické přítomnosti umělců. Jednalo se o dva filmy a pak divadelní hru ve sklepeních pod galerií Špejchar. Scénář pro čtyři bylo představení, kde účinkovali sami čtyři diváci,” vysvětlila jedna z organizátorek Klára Alexová. Ta si na druhou stranu pochvalovala, že lidé díky krizi zůstali doma a lačnili po umění, díky čemuž měla jednotlivá setkání s uměním vyšší účast.

Nově Obnaženi zavedly také představení pro děti. „Chceme pracovat s dalšími generacemi. Každoročně nám chodí hodně dětských diváků, přestože pro ně program nebyl primárně určen,” uvedla další z organizátorek Jana Nuslauerová. S dětským programem počítá festival i následující rok.Hlavním smyslem festivalu Obnaženi je přinášet do do Chomutova kulturu, která je mimo hlavní proud v rozličných formách a žánrech.

Foto: Soňa ŠÍMOVÁ 

Napsal(a): Soňa Šímová

Komentáře

Nabídky práce

STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA

Chmelařství družstvo Žatec hledá zaměstnance na pozice STROJNÍ ZÁMEČNÍK, ŘIDIČ NÁKLADNÍHO VOZIDLA A LOGISTIK, KURÁTOR CHMELAŘSKÉHO MUZEA. Nabízíme zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení, zajímavou práci, benefity v rámci sociálního programu. Podrobné podmínky na jednotlivé pozice najdete po rozkliknutí odkazu. Strukturovaný životopis zasílejte na uvedený e-mail.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415 733 207
WWW: https://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


PRŮVODCE A VÝSTAVÁŘ

Chrám Chmele a Piva v Žatci hledá PRŮVODCE a VÝSTAVÁŘE. Požadujeme spolehlivost, komunikativnost, cizí jazyk. Nabízíme 5 týdnů dovolené, příspěvek na stravování. Životopisy zasílejte na uvedený e-mail.
E-mail: ekonom@chchp.cz


TOPIČ - Technik energetických zařízení

Žatecká teplárenska, a.s., přijme TECHNIKA ENERGETICKÝCH ZAŘÍZENÍ (TOPIČE). Náplní práce je obsluha kotlů a pomocných zařízení, organizování provozu kotle a horkovodní soustavy, spolupráce na odstraňování poruch a provádění odstrukování a odpopelnění.
Tel.: 412375414
E-mail: ztas@ztas.cz


Strojní zámečník, operátor CNC soustruhu, obráběč kovů

CHMELAŘSTVÍ, družstvo Žatec přijme STROJNÍ ZÁMEČNÍKY, OPERÁTORY CNC MECHANICKÉHO SOUSTRUHU, OBRÁBĚČE KOVŮ. Nabízíme: zázemí stabilní firmy, odpovídající mzdové ohodnocení a benefity v rámci sociálního programu.
Kontakt: Ing. Milan Vlček
Tel.: 415733207
WWW: http://chmelarstvi.cz/aktuality/172-nabidka-prace
E-mail: prace@chmelarstvi.cz


ŽATEC, DĚLNÍK NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ

Wastemat s.r.o. Žatec přijme DĚLNÍKA NA DRCENÍ, MLETÍ PLASTŮ. TEL.: 728880155. EMAIL: wastemat@seznam.cz
Tel.: 728880155
E-mail: wastemat@seznam.cz

Poslední videa

ZŠ TGM Podbořany: Poslední školní den a loučení s deváťáky

Školní ráno 30. června ve znamení loučení se školním rokem a pro žáky 9. třídy se školními léty...

Přehrát video
Hlubany Logit: Vyhlášení nejlepších projektů z 12. grantového kola fondu LOGIT

Petr Veselý, Kateřina Valešová a Tomáš Petr z Ústecké komunitní nadace přijeli 28. 6. do Podbořan - firmy Logit, aby předali symbolické šeky zástupcům podpořených organizací a celou akci zaznamenali.

Přehrát video