Dny evropského dědictví se rychle blíží! Nabídnou představení, výstavy, koncerty, soutěže i dílničky

Iveta Drlíková 2020-09-12 12:56:00

Žatec (tz, id) U příležitosti Dnů evropského dědictví se každoročně v měsíci září otevírají nejširší veřejnosti brány nejzajímavějších památek, budov, objektů a prostor, včetně těch, které jsou běžně nepřístupné. Regionální muzeum K. A. Polánka připravuje v jejich rámci na sobotu 19. září od 13 do 18 hodin program s názvem Žatecké dvorky a zve k návštěvě tajemných zákoutí města a ponoření se do programu představení, výstav, koncertů, soutěží a dílniček pro malé i velké. Přístupná bude například i vodárenská věž v areálu Pivovaru Žatec nebo nově otevřené Muzeum pivovarnictví, zavítat můžete do dvorku divadelního, výtvarného, přírodního, floristického, gastronomického a dalších. Akce probíhá pod záštitou města Žatce a celonárodně ji spoluorganizuje Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska. Program probíhá v průběhu září v mnoha dalších městech a obcích. Národní zahájení se letos uskuteční v Olomouci, a to již tento víkend 11. - 13. září. „Na našem dvorku si budou moci děti vytvořit placku z přírodních materiálů a dospělí i děti osvojit techniku tvoření z papíru – scrapbooking. Na terásce na hradbách bude čítárna a knižní bazar,“ přibližuje program knihovnického dvorku ředitelka Městské knihovny Žatec Radka Filková.

VĚTŠINA AKCÍ ZDARMA

Na všechny výstavy i akce je pro tento den vstup zdarma, s výjimkou přidruženého programu před klubem Budík, kde od 15 hodin v rámci Pestrofestu zahraje několik skupin, včetně Luboše Pospíšila nebo kapely Páji Táboříkové či žateckých Ogee, a ještě letního kina, kam ale budou mít návštěvníci šanci získat vstup zdarma, budou-li poctivě sbírat razítka na jednotlivých dvorcích. Živě muzicírovat se bude po celé odpoledne rovněž v podloubí u Ramon Café a zastavit se můžete s dětmi i pod hradbami ve zdejším skateparku, kde bude žatecké Občasné sdružení tento den pořádat pro děti skejťáckou školičku. Brožurku s kompletním programem, kam si zájemci nechají razítka tisknout, obdrží v den akce na všech zapojených dvorcích i objektech.

„Kromě bohatého kulturního programu na deseti žateckých dvorcích v širším centru města nabídneme i speciální prohlídky děkanského chrámu Nanebevzetí Panny Marie s ukázkou hry na varhany. Žatecký pivovar umožní prohlídky nového Pivovarského muzea i vyhlídku z Vodárenské věže. Zapojí se také Městské divadlo Žatec, kde můžete kromě opony zhlédnout i výstavu o jeho historii. Žatecká Chmelobrana zase zve do nedalekého Muzea Homolupulů,“ uvádí za Regionální muzeum K. A. Polánka Monika Merdová.

Foto: V rámci loňského Dne evropského dědictví v Žatci si mohli návštěvnicí na jednom z dvorků náměstí Svobody vyzkoušet i ruční lis na mošt. Podobný program zde najdete na stejném místě v sobotu 19. září i letos, včetně dvou výstav a ochutnávek vín, hroznového moštů a burčáku. Foto: archiv Žatecké noviny 

Komentáře

Nabídky práce

ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373


ČÍŠNÍKŮ/SERVÍRKA

Restaurace a bowling Nový svět přijme číšníka/servírku na HPP. Nástup možný ihned.
Tel.: 603178361
E-mail: info@restaurantlouny.cz

Poslední videa

ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Vystoupení při předávání certifikátů Cambridge english

Vystoupily děti ze 4.A s p. uč. Jitkou Pletichovou.

Přehrát video