Středověká dílna oslavila výročí položením základního kamene

Lucie Steklá 2020-09-25 16:55:00

Oblastní muzeum v Lounech připravilo na uplynulý víkend opravdu skvělou akci. Stalo se tak v rámci oslav 500 let od položení základů chrámu sv. Mikuláše.

Na Mírovém náměstí se konala po celý den ,,Středověká dílna“. K vidění byl tesařský dvůr s dřevěným jeřábem, historické míchání malty, kamenická huť či kovář, bednář, hrnčíř a kamnář. Zájemci si jednotlivá řemesla mohli vyzkoušet. U každého odvětví pak ten či onen řemeslník vysvětlil, jak a co právě dělá. Nechyběly komentované prohlídky kostela a také symbolické položení základního kamene. Toho se po symbolickém objetí kostela s kamenem na dřevěné káře ujal lounský místostarosta Vladimír A. Hons (na snímku vpravo) a administrátor lounské farnosti Vít Machek (uprostřed) za pomoci řemesla znalých tesařů a kameníků. Program byl doplněn středověkou hudbou Gothien a stánky s občerstvením. V neděli dopoledne se uskutečnila slavnostní bohoslužba v chrámu sv. Mikuláše a poté průvod z kostelů na náměstí a společná modlitba za město. 

Fotogalerii najdete zde.

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


SPRÁVCE DOMU

Hledáme manuálně zručného správce domu v CV. Možnost bydlení.
Tel.: 724657421


AUTOLAKÝRNÍK, LAKÝRNÍK, ZÁMEČNÍK

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - SLANÝ (NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK 20 000,- KČ)! Firma F.X. MEILLER hledá do svého týmu AUTOLAKÝRNÍKA, LAKÝRNÍKA, ZÁMEČNÍKA NA LAKOVNU. Požadavky: vyučení nebo praxe v oboru, spolehlivost, flexibilita, zodpovědnost, ochota pracovat na směny. Nabízíme nadstandardní mzdu, vánoční odměnu a odměnu na dovolenou, pozici ve stabilní mezinárodní firmě, smlouvu na neurčito, volné dny navíc, příspěvek na dopravu a další pracovní benefity.
Tel.: 312 577 785
E-mail: personalni@meiller.com

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video