Lounům se v divizi nedaří, ze čtyř utkání v řadě nemají ani bod

Lucie Steklá 2020-09-30 13:53:09

Nadějně vypadal rozjezd divizních Loun v nové fotbalové sezoně. Po remíze v Českém Brodu a domácí výhře nad Ostrovem se zdálo, že má tým do sezony našlápnuto dobře. Vývoj dalších utkání je ale úplným opakem a trenér Loun Zdeněk Kudela vůči hráčům nešetří kritikou. Velice negativně hodnotil zvláště dvě poslední utkání, kdy Louny prohrály doma se Slaným a ve Štětí.

Pokud po úvodních utkáních mohl trenér svůj kádr chválit, nyní tomu tak není. 

,,Z utkání jsem měl obavu, protože chyběli tři hráči ze základní sestavy a několik dalších mělo poměrně velké tréninkové manko. Proto poprvé po dvou trénincích šel do základu nový hráč Attila Kányai, kterého jsme získali z Teplic, a také na dalších místech v sestavě muselo dojít k přesunů,“ řekl po prvním mistrovském utkání trenér A týmu Zdeněk Kudela.  Ovšem výkon mužstva to nepoznamenalo, všichni hráči odvedli výkony na hranici svých možností, splnili téměř všechny taktické pokyny a vůbec odehráli moc dobré mistrovské utkání na půdě horkého divizního favorita. Druhé kolo, první domácí utkání, se podle slov trenéra většinou odehrálo v nadprůměrném výkonu celé mužstvo. Po prvním poločase, který byl ze strany Loun nervózní, vstoupili domácí do druhého lépe a zvítězili 5:2. Na Meteoru sehrály Louny ve třetím kole vyrovnané utkání. V jeho úvodních 25-ti minutách se však nedokázaly vyvarovat dvou individuálních chyb, po který nás domácí celek potrestal. ,,Ano, prohráli jsme naprosto vyrovnané střetnutí vlastními chybami. Ovšem jeho průběh byl jednoznačně ovlivněn naprosto tendenčním rozhodováním sudích," hodnotil tehdy prohru 3:2 Z. Kudela. 

Bez bodu Louny přijely také v Chomutova, ale i tam utkání ovlivnilo rozhodování rozhodčích. ,,Ohrožovali jsme domácí poměrně častou střelbou, ale často nepřipravenou a někdy i zbrklou. Domácí šli do vedení z penalty, kdy se po kontaktu s Lukešem přehnaně zřítil dvoumetrový Boček a rozhodčí se zpožděním odpískal faul. Poprvé jsem ve své bohaté fotbalové kariéře viděl své hráče z bezmoci po střetnutí brečet! " řekl trenér. 

Body chtěly Louny uhrát v domácím utkání proti Slanému, ovšem toto utkání se jim nepovedlo a v důležitém utkání propadly. ,,Ve velmi důležitém utkání jsme jako tým propadli,“ zhodnotil divizní utkání trenér Loun Zdeněk Kudela. Podle jeho slov byli hráči málo důrazní a Slaný nedokázali trvaleji přehrávat. Nadále kostrbatě a nepřesně, což bylo patrno hlavně tehdy, když se dostali do vápna hostů a Lesniak s Ferim po neustálém posouvání míče nedokázali ani vystřelit. Zkvalitnění  hry nepřinesla ani střídání. Výkon v tomto zápase se Slaným byl opravdu špatný. 

A ve výkonu z minulého týdne proti Slanému, tedy ve velice špatných individuálních výkonech a z toho vyplývajícím špatném týmovém výkonu, lounští fotbalisté pokračovali i v sobotu 26. září na půdě Štětí.

Do sestavy se vrátil po svalovém zranění Vávra a po nemoci Zícha, pro zranění chyběli Feri, Gajecký a Dvořák, Sulovský plnil pracovní povinnosti.

,,Opět jsem byl proto nucen postavit sestavu s výraznými změnami, ale velká hráčská fluktuace nás provází od začátku sezony. Výše uvedené však není výmluvou pro to, co jsme opět předvedli na hřišti. Na dosti podmáčeném terénu a za stálého deště jsme předvedli bojácný, nezodpovědný výkon. Nesmyslně jsme se zbavovali míče, který jsme měli v držení. Hráči volili alibistické přihrávky do zavřených prostorů, zpět brankáři Pokornému nebo míč neadresně nakopávali vpřed. U těch alibistických přihrávek brankáři se musím zastavit. Brankář Pokorný nastoupil do utkání se sebezapřením, v utkání se Slaným si natáhl tříselný úpon nad pravým stehnem. Přestože byli hráči před zápasem opakovaně upozorňováni na brankářův problém a poučeni, že Pokorný pro zranění nemůže s jistotou vykopávat pravou nohou, během úvodních 20-ti minut mu opakovaně naši obránci přihrávali ,,malé dom“, navíc do tlaku pod domácím útočníkem,“ hodnotil utkání trenér Loun Zdeněk Kudela. 

Přitom domácí celek měl do zápasu s Louny na svém kontě nula bodů!!!! Jaký však byl rozdíl ve výkonech mezi oběma mužstvy. Zatímco domácí byli v neustálém pohybu, během celého zápasu vždy do vápna hostů sprintovali ve čtyřech, pěti hráčích, lounští fotbalisté byli naprostým opakem. 

,,Všechny čtyři branky jsme obdrželi po strašně hloupých, neuvěřitelných individuálních chybách Schwendta, Trupa s Vokurkou, Lukeše a Fiřta,“ řekl trenér. 

Už ve třech zápasech Louny nedokázaly vstřelit gól. ,,Ano, hra našich současných útočníků není vůbec dobrá, ale nikdo z hráčů na dalších postech jim vůbec nepomůže. Ze stran nejde do pokutového území soupeře jediný přesný centr nebo přihrávka. Vše vždy končí na kopačkách protivníka. Bojácná naivní hra bez důrazu, týmovosti, bojovnosti a chuti sprintovat a ,,porvat“ se se soupeřem stála za krutou porážkou 4:0,“ uzavřel nepovedené utkání Loun ve Štětí Z. Kudela. 

SK Štětí – FK SEKO Louny 4:0 (2 :0)

Sestava: Pokorný – Kafka, Vokurka, Vávra (64. Minařík), Fiřt – Lukeš (81. Zerner), Kányai, Zícha, Trup – Schwendt (46. Popovič) – Lesniak 

ŽK: 90. Trup


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video