Primářka onkologie získala Cenu hejtmana za rok 2019

Redakce 2020-10-08 07:01:00

REGION (tz, tos) — Cenu hejtmana Ústeckého kraje za rok 2019 ve zdravotní a sociální oblasti získala jirkovská občanka a primářka dvou klíčových onkologických pracovišť — onkocenter v Nemocnici Chomutov a v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem — Martina Chodacká. Prestižní ocenění převzala z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka předposlední zářijovou středu v reprezentativních prostorách Severočeské vědecké knihovny v Ústí nad Labem, příspěvkové organizace statutárního města Ústí nad Labem.

„Jsem rád, že jsem i letos mohl ocenit další významné osobnosti, které se v různých oblastech zasazují o rozvoj i propagaci Ústeckého kraje. Věřte mi, že je to činnost záslužná a obdivuhodná. Proto si právem zaslouží naší úctu,“ sdělil hejtman Bubeníček.

„Práce paní primářky MUDr. Martiny Chodacké si velmi vážím a k získání ceny jí blahopřeji. Zároveň jí musím poděkovat za péči a úsilí, s nimiž odvádí svou práci,“ řekl k ocenění předseda představenstva Krajské zdravotní Jiří Novák.

„Velmi mě těší, že zaměstnanci společnosti Krajská zdravotní často bývají oceněni za mimořádné zásluhy pro Ústecký kraj. Paní primářce MUDr. Martině Chodacké gratuluji a jsem přesvědčen, že určitě nebude posledním laureátem Ceny hejtmana z řad zdravotníků společnosti, která je zásadní mezi poskytovateli zdravotní péče v Ústeckém kraji,“ připojil se k řadě gratulantů Petr Fiala, generální ředitel Krajské zdravotní.

„Cena hejtmana pro mě znamená hodně. Osobně ji vnímám, jako ocenění své dlouholeté práce v onkologii, kdy se podařilo po sloučení ústeckého a chomutovského onkologického pracoviště letos obhájit statut Centra vysoce specializované onkologické péče pro pacienty Ústeckého kraje. Jsem moc ráda, že jsem ocenění dostala a moc si toho vážím,“ uvedla k ocenění Martina Chodacká.

Zachování péče o onkologické pacienty v Ústeckém kraji, a to v plném rozsahu, tedy včetně zachování plnohodnotné onkologické péče v chomutovské nemocnici, je jedním z nejvýznamnějších projektů Krajské zdravotní, které se podařilo získat statut Centra vysoce specializované onkologické péče pro dospělé — s místem v Ústí nad Labem V Podhájí a v Chomutově — na dobu do 31. prosince 2025.

Martina Chodacká je rodačkou z Olomouce, kde také vystudovala lékařskou fakultu. Se svým manželem — rovněž lékařem — přišli do Chomutova v roce 1989 na základě tzv. studentského stipendia. Mají spolu jednu dceru. Od roku 2009 žijí v Jirkově.

Foto: Primářka Martina Chodacká. Foto: Archiv

Napsal(a): Redakce

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video