Letecké výlety: Letět se dá do muzea aut, do ZOO i na safari! Pod dohledem si zájemci mohou dokonce vyzkoušet pilotovat

Tomáš Skřipský 2020-10-08 08:25:00

PESVICE (PI) – Ačkoli máme sotva polovinu října, v televizi již nějaký čas běží reklamy na nákup vánočních dárků. Tip na opravdu netradiční vánoční – nebo i nevánoční – dárek nabízí také Letecký klub Pesvice, působící na letišti Chomutov. Zeptali jsme se Ondřeje Jungmanna, pilota–instruktora z chomutovského letiště:

Co můžete zájemcům nabídnout?

Jsou to klasické vyhlídkové lety a výlety, letecký výcvik, ale také můžeme odvézt zájemce na jednání třeba v Ostravě či Salzburku. Vyhlídkový let nebo výlet nemusí zájemce absolvovat sám, ale může zakoupit dárkový poukaz a zážitek někomu věnovat. A například firmy mohou v prostorách letiště pořádat takzvané „team–buildingy“ spojené s leteckými zážitky. Máme na tyto účely zařízenou provozní budovu s barem a můžete u nás i přespat.

Jaký je rozdíl mezi vyhlídkovým letem a výletem?

Vyhlídkový let je kratší, trvá zpravidla několik desítek minut. Výlet může klidně zabrat podstatnou část dne. Na našich webových stránkách www.lety-chomutov.cz zájemci najdou několik málo tipů na návštěvu bližších i vzdálenějších míst. Nejkratším výletem je návštěva Mladé Boleslavi s dvouhodinovou přestávkou na návštěvu tamního leteckého a automobilového muzea. Oblíbená je například trasa Chomutov – Nechranice – Křivoklát – Karlštejn – Slapská přehrada – Konopiště s tříhodinovou přestávkou a obědem na Konopišti nebo návštěva Hluboké se čtyřhodinovou přestávkou na prohlídku zámku nebo ZOO. Další osvědčený cíl je safari ve Dvoře Králové či západočeská lázeňská města. A třeba s fanoušky raketové techniky jsme letos létali do Peenemünde u Baltského moře, kde začínal se svými pokusy budoucí mozek amerického kosmického programu Werner von Braun. Zdůrazňuji ale, že výlet lze naplánovat přesně podle přání klienta. Jen v České republice je na osm desítek sportovních letišť, takže letět se dá prakticky kamkoli. Jak vyplývá ze zmínky o Peenemünde, létáme pochopitelně také do zahraničí.

Jaké jsou ceny letů?

Cena za jednu minutu letu je sto korun a nejkratší vyhlídkový let trvá 30 minut; objednatel za něj tedy zaplatí tři tisíce korun. Zmíněná trasa Chomutov – Mladá Boleslav i s přestávkou stojí sedm tisíc korun, výlet na Konopiště vyjde na devět tisíc a na Hlubokou třináct tisíc korun. Letadlo Cessna 172 pojme pilota a tři cestující, kteří se mohou o uvedené náklady podělit. Zákazník se nemusí bát, že k uvedené ceně budou připočítávány různé skryté poplatky; sjednaná částka je konečná a platí i v případě, kdy let potrvá déle například kvůli silnému protivětru. Normální cestovní rychlost je 180 kilometrů za hodinu.

Jsou lety něčím omezené? Mám na mysli například roční období, věk či zdravotní stav klienta a podobně.

Létáme celoročně, ale pochopitelně záleží na momentálním počasí. Věková ani zdravotní omezení nejsou, ale každý by měl pochopitelně zvážit, zda je pro něj taková aktivita vhodná. Obecně se dá říci, že létání není fyzicky náročnější, než jízda autem, žádné divoké akrobatické prvky s klienty neprovádíme a létáme jen za pěkného počasí. Piloti jsou velmi zkušení, minimálně s desetiletou praxí.

Nabízíte ještě nějaké zajímavé služby?

Ano. Již mnoho let provádíme letecké i pozemní snímkování. Fotíme pro velké stavební firmy i města. Výsledkem jsou šikmé fotky, použitelné pro dokumentaci staveb, prováděných rekultivací či lokalizace výskytu kůrovce. Z fotek vyrábíme rovněž velkoplošné obrazy v hliníkových rámech.Rovněž ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí n. Labem pořizujeme kolmé snímky a z nich ortofotomapy (standardní přesnost 5cm/pixel) a pomocí laserového skeneru jsme schopni pořídit 3D model zemského povrchu, který může například sloužit projektantům přímo pro „usazení“ mostu, silničního tělesa či jiné stavby do terénu. Jedná se o špičkovou technologii.

Jak je možné lety, výlety či dárkové poukazy zakoupit?

Objednat je lze na zmíněných webových stránkách www.lety-chomutov.cz nebo na telefonu 777 631 077. Na těchto kontaktech lze objednat i ostatní služby, které jsou rovněž popsány na našich stránkách www.lety-chomutov.cz. Rádi všem zájemcům o lety či letecký výcvik vše vysvětlíme a je možno podniknout i let, při kterém si zájemce pod dohledem zkušeného instruktora vyzkouší řídit letadlo.

Foto:  Cessna 172. Foto: Letecký klub Pesvice

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

Samostatná účetní a matrikářka

Starosta Obce Hřivice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení funkce SAMOSTATNÉ ÚČETNÍ A MATRIKÁŘKY OBCE HŘIVICE. Podrobnosti na www.hrivice.cz. Přihlášku lze podat do 5.8.2021.
Kontakt: Josef Hajm, starosta
Tel.: 606686797
WWW: https://www.hrivice.cz/obecni-urad/uredni-deska/vyberove-rizeni-na-obsazeni-funkce-samostatne-ucetni-a-matrikarky-14413.html
E-mail: starosta@hrivice.cz


Řidič/Řidička Multikáry M31 - Obec Raná

Obecní úřad v Rané hledá ŘIDIČE/ŘIDIČKY Multikáry M31. Náplní práce je také práce v terénu a úklidové práce v obci. Nástup možný ihned.
Kontakt: Obec Raná
Tel.: 415679247
E-mail: obec-rana@obec-rana.com


BRIGÁDA: Pomocná síla na výdej jídel v kantýně Valeo Podbořany

Veřejné stravování CZ a.s. hledá BRIGÁDNÍKA - POMOCNOU SÍLU NA VÝDEJ JÍDEL v kantýně Valeo Podbořany. Směny pondělí až pátek.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


POKLADNÍ, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ, POMOCNÁ SÍLA DO KANTÝNY

Veřejné stravování CZ a.s. nabízí ve svých kantýnách společností Nexen a Yanfeng v průmyslové zóně Tringle na bývalém žateckém letišti volné pracovní pozice POKLADNÍ, POMOCNÁ SÍLA DO KUCHYNĚ A POMOCNÁ SÍLA DO KANTÝNY. Odměna až 16.000 - 18.000 Kč čístého.
Kontakt: Andrea Kejvalová
Tel.: 724194195


Jednatel/ka Městské služby Podbořany

Město Podbořany vyhlašuje poptávku na obsazení funkce JEDNATEL/KA OBCHODNÍ SPOLEČNOSTI Městské služby Podbořany s.r.o. Nabízíme kreativní práci dle smlouvy o výkonu funkce jednatele/ky při vedení obchodní společnosti města, uplatnění manažerských schopností při jejím řízení a marketingu, funkční období na dobu neurčitou s předpokládaným začátkem 09/2021. Smluvní platové ohodnocení.
Kontakt: Mgr. Erich Knoblauch
Tel.: 776662141
WWW: https://www.podborany.net/mestsky-urad/aktuality/poptavkove-rizeni-na-obsazeni-funkce-jednatel-ka-obchodni-spolecnosti-mestske-s
E-mail: knoblauch@podborany.net

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video