Letecké výlety: Letět se dá do muzea aut, do ZOO i na safari! Pod dohledem si zájemci mohou dokonce vyzkoušet pilotovat

Tomáš Skřipský 2020-10-08 08:25:00

PESVICE (PI) – Ačkoli máme sotva polovinu října, v televizi již nějaký čas běží reklamy na nákup vánočních dárků. Tip na opravdu netradiční vánoční – nebo i nevánoční – dárek nabízí také Letecký klub Pesvice, působící na letišti Chomutov. Zeptali jsme se Ondřeje Jungmanna, pilota–instruktora z chomutovského letiště:

Co můžete zájemcům nabídnout?

Jsou to klasické vyhlídkové lety a výlety, letecký výcvik, ale také můžeme odvézt zájemce na jednání třeba v Ostravě či Salzburku. Vyhlídkový let nebo výlet nemusí zájemce absolvovat sám, ale může zakoupit dárkový poukaz a zážitek někomu věnovat. A například firmy mohou v prostorách letiště pořádat takzvané „team–buildingy“ spojené s leteckými zážitky. Máme na tyto účely zařízenou provozní budovu s barem a můžete u nás i přespat.

Jaký je rozdíl mezi vyhlídkovým letem a výletem?

Vyhlídkový let je kratší, trvá zpravidla několik desítek minut. Výlet může klidně zabrat podstatnou část dne. Na našich webových stránkách www.lety-chomutov.cz zájemci najdou několik málo tipů na návštěvu bližších i vzdálenějších míst. Nejkratším výletem je návštěva Mladé Boleslavi s dvouhodinovou přestávkou na návštěvu tamního leteckého a automobilového muzea. Oblíbená je například trasa Chomutov – Nechranice – Křivoklát – Karlštejn – Slapská přehrada – Konopiště s tříhodinovou přestávkou a obědem na Konopišti nebo návštěva Hluboké se čtyřhodinovou přestávkou na prohlídku zámku nebo ZOO. Další osvědčený cíl je safari ve Dvoře Králové či západočeská lázeňská města. A třeba s fanoušky raketové techniky jsme letos létali do Peenemünde u Baltského moře, kde začínal se svými pokusy budoucí mozek amerického kosmického programu Werner von Braun. Zdůrazňuji ale, že výlet lze naplánovat přesně podle přání klienta. Jen v České republice je na osm desítek sportovních letišť, takže letět se dá prakticky kamkoli. Jak vyplývá ze zmínky o Peenemünde, létáme pochopitelně také do zahraničí.

Jaké jsou ceny letů?

Cena za jednu minutu letu je sto korun a nejkratší vyhlídkový let trvá 30 minut; objednatel za něj tedy zaplatí tři tisíce korun. Zmíněná trasa Chomutov – Mladá Boleslav i s přestávkou stojí sedm tisíc korun, výlet na Konopiště vyjde na devět tisíc a na Hlubokou třináct tisíc korun. Letadlo Cessna 172 pojme pilota a tři cestující, kteří se mohou o uvedené náklady podělit. Zákazník se nemusí bát, že k uvedené ceně budou připočítávány různé skryté poplatky; sjednaná částka je konečná a platí i v případě, kdy let potrvá déle například kvůli silnému protivětru. Normální cestovní rychlost je 180 kilometrů za hodinu.

Jsou lety něčím omezené? Mám na mysli například roční období, věk či zdravotní stav klienta a podobně.

Létáme celoročně, ale pochopitelně záleží na momentálním počasí. Věková ani zdravotní omezení nejsou, ale každý by měl pochopitelně zvážit, zda je pro něj taková aktivita vhodná. Obecně se dá říci, že létání není fyzicky náročnější, než jízda autem, žádné divoké akrobatické prvky s klienty neprovádíme a létáme jen za pěkného počasí. Piloti jsou velmi zkušení, minimálně s desetiletou praxí.

Nabízíte ještě nějaké zajímavé služby?

Ano. Již mnoho let provádíme letecké i pozemní snímkování. Fotíme pro velké stavební firmy i města. Výsledkem jsou šikmé fotky, použitelné pro dokumentaci staveb, prováděných rekultivací či lokalizace výskytu kůrovce. Z fotek vyrábíme rovněž velkoplošné obrazy v hliníkových rámech.Rovněž ve spolupráci s Univerzitou J. E. Purkyně v Ústí n. Labem pořizujeme kolmé snímky a z nich ortofotomapy (standardní přesnost 5cm/pixel) a pomocí laserového skeneru jsme schopni pořídit 3D model zemského povrchu, který může například sloužit projektantům přímo pro „usazení“ mostu, silničního tělesa či jiné stavby do terénu. Jedná se o špičkovou technologii.

Jak je možné lety, výlety či dárkové poukazy zakoupit?

Objednat je lze na zmíněných webových stránkách www.lety-chomutov.cz nebo na telefonu 777 631 077. Na těchto kontaktech lze objednat i ostatní služby, které jsou rovněž popsány na našich stránkách www.lety-chomutov.cz. Rádi všem zájemcům o lety či letecký výcvik vše vysvětlíme a je možno podniknout i let, při kterém si zájemce pod dohledem zkušeného instruktora vyzkouší řídit letadlo.

Foto:  Cessna 172. Foto: Letecký klub Pesvice

Napsal(a): Tomáš Skřipský

Komentáře

Nabídky práce

OBSLUHA STROJŮ - SCHRAG ÚDLICE

Skupina SCHRAG je specialistou pro komplexní řešení lehkých kovových konstrukcí pro střechy a fasády a pro svůj závod v Údlicích hledá OBSLUHU STROJŮ (ohraňovací lisy, tabulové nůžky a další stroje pro zpracování plechu. Svým zaměstnancům nabízí nad rámec běžné mzdy: mimořádné odměny, benefiry, další vzdělávání, perspektivu a podíl na rozvoji.
Tel.: 474638935
WWW: https://schrag.cz/
E-mail: info@schrag.cz


ELEKTROMECHANIK ÚDRŽBY - CIE Praga Louny

Mzda až 43.000 Kč. Týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, penzijní připojištění, firemní tel. tarify, motivační příspěvek, bonusy k pracovním a životním jubileím, příplatky za práci ve svátek, o sobotách a nedělích, za práci v noci a přesčas. Požadavky: vyučen v oboru elektro; odborná způsobilost dle vyhl. 50/78 Sb. § 6, 7; čtení elektrotechnických schémat.
Kontakt: Ivana Pelcová
Tel.: 731430762
E-mail: ipelcova@cieautomotive.com


Dělník do dřevovýroby - Radonice u Kadaně

Přijmu dělníka do dřevovýroby v Radonicích u Kadaně. Obsluha strojů, tlučení palet. Výhodou řidičský průkaz na vysokozvižný vozík.
Tel.: 474397131


Účetní města Blšany

Starostka Města Blšany vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa ÚČETNÍ MĚSTA na dobu neurčitou. Bližší informace na https://www.blsany.cz/ nebo přímo o starostky města.
Kontakt: Ing. Dagmar Břehovská
Tel.: 607838441
WWW: https://www.blsany.cz/assets/File.ashx?id_org=578&id_dokumenty=2044


Práce v Německu na pracovní smlouvu

Hledáme zaměstnance na stavební práce do Německa - Mnichov a okolí, později práce i v Lipsku. Dlouhodobě, s placeným ubytováním, na pracovní smlouvu. Mzda pro jednotlivé profese za 8 hodin práce denně: Zedník: 1.900 EURO čistého Betonář: 2.000 EURO čistého Přidavač: 1.652 EURO čistého V případě vyššího počtu odpracovaných hodin se mzdy navyšují. Výplata každý 14 dní. Výhodou řidičský průkaz a znalost německého jazyka, ani jedno však není podmínkou. NABÍDKA PLATÍ PRO CELOU ČR!
Tel.: 602588686

Poslední videa

Městské koupaliště Podbořany láká velké i malé

Skoky do vody - poslední červencový den 2021 :-)

Přehrát video
bouřka na Lounsku 13.7.2021

rozvodněný potok

Přehrát video