Markvarec oslavil 600. výročí od první zmínky

Lucie Steklá 2020-10-14 19:56:00

Oslavy jubilea vesnička připravila na poslední zářijovou neděli. Původní květnový termín totiž odložila epidemie koronaviru.

 Celodenní nedělní program zahájila vernisáž výstavy fotografií v budově bývalé školy. Půl hodiny po poledni se před budovou školy uskutečnilo focení rodáků obce, poté proběhla u kapličky bohoslužba. Před zahájením průvodu proběhlo odhalení panoramatu na okraji obce, které nabízí pohled na kopce Českého středohoří. Během průvodu (na horním snímku) byla odhalena nová informační tabule na návsi (na snímku dole), položeny věnce u pomníku. Odpolední program zahájilo vystoupení Rakovnických ostrostřelců, které se uskutečnilo u tamního rybníka.

Poslední částí programu byl křest publikace o Markvarci, na nějž navázala přednáška o historii a zajímavostech obce. Oslavy šestistého výročí Markvarce zakončila volná zábava spolu s živou hudbou v podání kapely Zase spolu od osmé večerní. Návštěvníci si mohli zakoupit upomínkové předměty s logem oslav obce. Oslavy pořádal ČČK Markvarec a osadní výbor Markvarec za podpory obce Hřivice. 

Fotogalerie

Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

OPERÁTOR/KA VÝROBY

Personal HOFMANN přijme do Chomutova a Klášterce nad Ohří nové kolegy/kolegyně. Plat 22000 - 28000,- Kč/měsíc +náborový příspěvek 10 000,- Kč, stravenky, prémie, 13. plat, příplatky, 25 dní dovolené, svozová doprava, akce ,,Přiveď kamaráda" s odměnou 3 000,- Kč.
Tel.: 800 101 125


VEDOUCÍ ÚČETNICTVÍ A EKONOMICKÝCH AGEND

Žatecká teplárenská přijme nového kolegu/kolegyni. Náplň práce: vedení a zodpovědnost za účetnictví a finanční politiku společnosti, vypracování daňových přiznání napříč různých daňových povinností a další. Požadujeme SŠ nebo VŠ ekonomického směru, dobrou znalost účetních a daňových předpisů, dobrou orientaci v legislativě ČR, 5 let praxe s vedením podvojného účetnictví na pozici samostatná/hlavní účetní. Nabízíme adekvátní mzdové ohodnocení, zázemí stabilní společnosti, 5 týdnů dovolené, pružná prac. doba, stravenky, příspěvek na penzijní pojištění a další zaměstnanecké benefity, služební telefon, notebook. K žádosti o místo přiložte strukturovaný profesní životopis a motivační dopis zasílejte nejpozději do 25. 10. 2020 na uvedený e-mail.
E-mail: vlcek@ztas.cz


TRUHLÁŘ

PŘIJMEME VYUČENÉHO TRUHLÁŘE s praxí a řidičským průkazem. Hrubá měsíční mzda 38 000,- Kč.
Tel.: 777 289 152


INSTALATÉR-TOPENÁŘ

VOLNÉ PRACOVNÍ MÍSTO - ABC CHOMUTOV! Přijmeme INSTALATÉRA-TOPENÁŘE vyučeného v oboru. Nástup možný ihned.
Tel.: 608 950 461


DISPONENT DOPRAVY

Nabídka práce - OZ BRÁZDA ŽATEC! DISPONENT DOPRAVY - VEDOUCÍ PRACOVNÍK. Požadujeme: ŘP sk. B, zkušenost v oboru výhodou, zodpovědnost a časová flexibilita. Nabízíme mzdu 33-38000,- Kč/měsíc (dle zkušeností), možnost zvýhodněného ubytování v areálu společnosti, možnost nákupu zboží za zvýhodněné ceny, směnný provoz, místo výkonu Žatec, nástup v listopadu 2020. Nabídky s životopisem zasílejte na uvedený e-mail.
Tel.: 774 711 315
E-mail: denis.biedermann@ozbrazda.cz

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video