Město snížilo cenu pozemků Na Lišce

Alla Želinská 2020-10-20 17:25:00

Šest stavebních parcel Na Lišce město Podbořany nabídne k prodeji zájemcům o výstavbu rodinného domku za cenu 300 korun za metr čtvereční + DPH – takto rozhodli na svém posledním zasedání v září zastupitelé města.

Poslední obálkový výběr ohledně pozemků v lokalitě Na Lišce proběhl na podbořanské radnici loni v listopadu, kdy město nabízelo zbývající pozemky za cenu 517 Kč, ale nezúčastnil se ho žádný zájemce. Respektive během dvou kol obálkových výběrů se ze sedmi nabízených parcel prodala pouze jedna (i s tou jsou problémy). Proto se zastupitelstvo většinou hlasů (při tajném hlasování) usneslo na zářijové schůzi o snížení dosavadní ceny.

Snížení ceny podle vedení radnice je v zájmu rozvoje města, které chce nastavit vstřícné podmínky pro bydlení. Dalším důvodem k této změně ceny je skutečnost, že na uvedených pozemcích jsou podle geologického posouzení ztížené základové podmínky, což také může snižovat zájem o tyto pozemky, vysvětlil vedoucí majetkoprávního odboru Lukáš Gonda. Jedná se o pozemky nad silničním výjezdem z města směrem na Blšany. Právě tyto parcely, které město původně prodávalo za 300 korun, byly součástí policejního vyšetřování na základě trestního oznámení podnikatelů Řepíka a Šopfa. Kauza Město - Na Lišce.

Parcely Na Lišce se připravují k prodeji. V minulých dnech se tam pokládala kanalizace, probíhá výstavba veškerých inženýrských sítí. Samotné 3. kolo obálkového výběru by mohlo proběhnout těsně před konáním další schůze zastupitelstva, která se má uskutečnit ve středu 2. prosince. „Termíny nejsou prozatím na 100 % dané, musí se např. také stanovit komise pro otevírání obálek, ale předpokládám, že by v pondělí 30. listopadu nebo v úterý 1. prosince obálkový výběr proběhl,“ předeslal Gonda. 

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video