Město snížilo cenu pozemků Na Lišce

Alla Želinská 2020-10-20 17:25:00

Šest stavebních parcel Na Lišce město Podbořany nabídne k prodeji zájemcům o výstavbu rodinného domku za cenu 300 korun za metr čtvereční + DPH – takto rozhodli na svém posledním zasedání v září zastupitelé města.

Poslední obálkový výběr ohledně pozemků v lokalitě Na Lišce proběhl na podbořanské radnici loni v listopadu, kdy město nabízelo zbývající pozemky za cenu 517 Kč, ale nezúčastnil se ho žádný zájemce. Respektive během dvou kol obálkových výběrů se ze sedmi nabízených parcel prodala pouze jedna (i s tou jsou problémy). Proto se zastupitelstvo většinou hlasů (při tajném hlasování) usneslo na zářijové schůzi o snížení dosavadní ceny.

Snížení ceny podle vedení radnice je v zájmu rozvoje města, které chce nastavit vstřícné podmínky pro bydlení. Dalším důvodem k této změně ceny je skutečnost, že na uvedených pozemcích jsou podle geologického posouzení ztížené základové podmínky, což také může snižovat zájem o tyto pozemky, vysvětlil vedoucí majetkoprávního odboru Lukáš Gonda. Jedná se o pozemky nad silničním výjezdem z města směrem na Blšany. Právě tyto parcely, které město původně prodávalo za 300 korun, byly součástí policejního vyšetřování na základě trestního oznámení podnikatelů Řepíka a Šopfa. Kauza Město - Na Lišce.

Parcely Na Lišce se připravují k prodeji. V minulých dnech se tam pokládala kanalizace, probíhá výstavba veškerých inženýrských sítí. Samotné 3. kolo obálkového výběru by mohlo proběhnout těsně před konáním další schůze zastupitelstva, která se má uskutečnit ve středu 2. prosince. „Termíny nejsou prozatím na 100 % dané, musí se např. také stanovit komise pro otevírání obálek, ale předpokládám, že by v pondělí 30. listopadu nebo v úterý 1. prosince obálkový výběr proběhl,“ předeslal Gonda. 

Komentáře

Nabídky práce

PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90


SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY

Volné místo na pozici SKLADNÍK A OPERÁTOR VÝROBY ve Valeo Podbořany. Mzda vč. benefitů až 26500,- Kč.
Tel.: 415 232 268
E-mail: zdenka.hlavanova@valeo.com

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video