Anketa zná svého vítěze. Osobností Loun je Olga Chaloupková

Lucie Steklá 2020-10-21 11:56:48

Anketa Lounského Pressu Osobnost Loun 1990 – 2020 je u konce. Čtenáři si v ní zvolili největší osobnost novodobé lounské historie. Všem, kteří se do hlasování v naší anketě zapojili, děkujeme!

Anketa Lounského Pressu Osobnost Loun 1990 – 2020 je u konce. Čtenáři si v ní zvolili největší osobnost novodobé lounské historie. Všem, kteří se do hlasování v naší anketě zapojili, děkujeme!

Anketa odstartovala v únoru letošního roku. Dva měsíce jste nám zasílali nominace osobností, které se podle vás v posledních třiceti letech nejvíce zasloužili o společenství, žijící na Lounsku, a významně ovlivnili jeho život. Do redakce nám dorazilo celkem dvaačtyřicet nominací! V následujících měsících jsme vás vyzvali k hlasování, které mělo končit v červnu vyhlášením osobnosti. Plány nám ale zhatila opatření vlády kvůli epidemii koronaviru. Na základě hlasování jsme proto zveřejnili seznam nominovaných osobností, které vaše hlasování do té doby posunulo do TOP 15. Pro těchto patnáct jmen jste hlasovali až do neděle 4. října.

Několikaměsíční zápolení mezi významnými osobnostmi Lounska je tak u konce. V anketě ,,Osobnost Loun 990 – 2020“ se s největším počtem hlasů na prvním místě umístila Olga Chaloupková, členka Klubu turistů Louny. Hlasovalo pro ni 123 čtenářů. Na druhém místě se s počtem 91 hlasů umístil Fádi Abiad, lounský psychiatr. Bronzová příčka ankety náleží bývalému pedagogovi a současnému místostarostovi Loun Vladimíru A. Honsovi. Svůj hlas mu poslalo 75 čtenářů.

Výhercům ankety gratulujeme! V nejbližší době výherce oslovíme a předáme čestná ocenění a věcné ceny. Zároveň je poprosíme, aby každý z nich vylosoval jednoho šťastlivce z řad hlasujících, kteří si rovněž vyslouží věcné ceny. Všechny tři osobnosti, které se v naší anketě umístily s nejvyšším počtem hlasů, bychom vám rádi přiblížili v rozhovorech.

Pořadí v TOP 15

1. Chaloupková Olga - členka KČT Louny

2. Fádi Abiad  - lounský psychiatr

3. Hons Vladimír A. - místostarosta Loun, bývalý pedagog

4. Weberová Anna - praktická lékařka

5. Stehlíková Jana - ředitelka Tanečního klubu Luna Louny

6. Dragoun Miloslav - lounský stomatolog

7. Sýkora Zdeněk - přední představitel lounské malířské školy

8. Drápal Vladimír - bývalý ředitel divadla, galerista

9. Jíra Jan - nestor české filmové distribuce

10. Jakeš Martin - basketbalový trenér

11.Bradáčová Hana - oční lékařka

12.Volkmann Emil - polistopadový dlouholetý starosta Loun

13.Fajtl František - Čs. stíhací pilot bojující za druhé sv. války

14.Mocňáková Zdeňka - předsedkyně Svazu tělesně postižených

15.Nováková Helena - dětská praktická lékařka (red)


Napsal(a): Lucie Steklá

Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video