Vlakové zastávky na Žatecku: Dvě obnoví, jedna zanikne

Hedvika Mašková 2020-10-27 14:00:00

Obyvatelé dvou obcí na Žatecku se dočkají nových vlakových zastávek. Zastávka ,,Sádek u Žatce“ se však zruší. Podle dopravce je údajně málo využívaná. Jedná se o zastávky na trati Chomutov – Lužná u Rakovníka v Žiželicích a Holedečku. Ke změnám by mělo dojít v polovině prosince.

Nedávno jsme vás v našem týdeníku informovali o obnovení dvou vlakových zastávek, a to v Holedečku a Žiželicích, kde kdysi zastávky fungovaly, ale byly zrušeny.

,,Tyto zastávky byly v minulosti opuštěny z technologických důvodů, kdy dynamika vozidel zajišťujících dopravu neumožňovala zároveň zastavení ve všech zastávkách na trati a zajištění přestupních návazností na další spoje v přestupních stanicích. Nyní používaná vozidla disponují vyšší mírou akcelerace při rozjezdech, čímž je možné vzniklou časovou úsporu využít pro zastavení na více zastávkách, aniž by tím byly ohroženy přestupní návaznosti na další spoje Dopravy Ústeckého kraje,“ vysvětlil Martin Volf z odboru kanceláře hejtmana Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Stejný osud čeká nyní zastávku ,,Sádek u Žatce“, jejíž zrušení projednal Ústecký kraj také s místně příslušnou samosprávou.

,,Dle pravidelných frekvenčních průzkumů, které Ústecký kraj nechává prostřednictvím dopravce zpracovávat, je zřejmé, že tato zastávka vykazuje dlouhodobě prakticky nulový obrat cestujících (cca 2 cestující týdně). Z těchto důvodů bylo přistoupeno k upuštění od zastavení na této zastávce. Obyvatelé nemovitostí v okolí zastávky mají nadále dopravní obslužnost zajištěnu prostřednictvím veřejné linkové dopravy číslo 742,“ sdělil nám Martin Volf a doplnil: ,,Na ostatních železničních zastávkách a stanicích bude v následném jízdním řádu uplatňována shodná zastavovací politika jako v jízdním řádu 2019/2020.“

Osobní vlaky na trati Chomutov – Lužná u Rakovníka mají v cílové stanici návaznost na rychlíky do Prahy. K znovuzavedení zastavení vlaků linky U14 na zastávkách Žiželice a Holedeček dojde 13. prosince.


Komentáře

Nabídky práce

KUCHAŘ/KA

Domov pro seniory v Žatci přijme vyučeného KUCHAŘE/KU. Praxe vítána. Dlouhý, krátký týden - 12 hod. směny. Informace na uvedeném telefonu.
Tel.: 725 895 664


PANÍ NA ÚKLID

Hledáme paní na úklid kanceláří na DPP. 4 hod./týdně. Odměna dohodou. Volat po 15 hodině.
Tel.: 607881794
E-mail: notebook@ln-ucto.cz


LÉKAŘ/KA NA ORL

Náborový příspěvek 100 000,- Kč. Nemocnice Kadaň přijme LÉKAŘE se specializací, po základním kmenu nebo absolventa LF do ORL ambulance. Nástup možný ihned do HPP nebo na DPČ, DPP.
Kontakt: Bc. Lenka Benešová
Tel.: 474 944 550
E-mail: benesova@nemkadan.cz


TECHNICKÝ PRACOVNÍK ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ

Volná pozice - plat 23 230,- Kč - 32 420,- Kč. Věznice Nové Sedlo přijme TECHNICKÉHO PRACOVNÍKA ZABEZPEČOVACÍCH A KOMUNIKAČNÍCH TECHNOLOGIÍ (slaboproud). Požadujeme: SŠ vzdělání, trestní bezúhonnost, dobrý zdrav. stav, vyhláška č. 50/1978 Sb.
Tel.: 415 779 106
E-mail: JStrosova@vez.nse.justice.cz


ELEKTROMONTÉR

Volná místa na pozici ELEKTROMONTÉR - ESAP Chomutov. Více info na uvedeném telefonu.
Tel.: 603 22 40 90

Poslední videa

Stavění sněhuláka v Žatci - 14. ledna ráno napadl sníh

Odpoledne už nebylo tak bílo, ale radost děti měly. Vašek s maminkou stavěl sněhuláka :-)

Přehrát video
Vánoční pozdrav Ježíškova pošťáka a jeho pomocnice z Ansáblu BezeVšeho v Postoloprtech

Během adventního trhu v sobotu 12. prosince na postoloprtském náměstí všechny své spoluobčany, diváky, příznivce a kamarády přivítali a poslali vánoční pozdrav členové pořádajícího DA BezeVšeho ;-)

Přehrát video