Vlakové zastávky na Žatecku: Dvě obnoví, jedna zanikne

Hedvika Mašková 2020-10-27 14:00:00

Obyvatelé dvou obcí na Žatecku se dočkají nových vlakových zastávek. Zastávka ,,Sádek u Žatce“ se však zruší. Podle dopravce je údajně málo využívaná. Jedná se o zastávky na trati Chomutov – Lužná u Rakovníka v Žiželicích a Holedečku. Ke změnám by mělo dojít v polovině prosince.

Nedávno jsme vás v našem týdeníku informovali o obnovení dvou vlakových zastávek, a to v Holedečku a Žiželicích, kde kdysi zastávky fungovaly, ale byly zrušeny.

,,Tyto zastávky byly v minulosti opuštěny z technologických důvodů, kdy dynamika vozidel zajišťujících dopravu neumožňovala zároveň zastavení ve všech zastávkách na trati a zajištění přestupních návazností na další spoje v přestupních stanicích. Nyní používaná vozidla disponují vyšší mírou akcelerace při rozjezdech, čímž je možné vzniklou časovou úsporu využít pro zastavení na více zastávkách, aniž by tím byly ohroženy přestupní návaznosti na další spoje Dopravy Ústeckého kraje,“ vysvětlil Martin Volf z odboru kanceláře hejtmana Krajského úřadu Ústeckého kraje.

Stejný osud čeká nyní zastávku ,,Sádek u Žatce“, jejíž zrušení projednal Ústecký kraj také s místně příslušnou samosprávou.

,,Dle pravidelných frekvenčních průzkumů, které Ústecký kraj nechává prostřednictvím dopravce zpracovávat, je zřejmé, že tato zastávka vykazuje dlouhodobě prakticky nulový obrat cestujících (cca 2 cestující týdně). Z těchto důvodů bylo přistoupeno k upuštění od zastavení na této zastávce. Obyvatelé nemovitostí v okolí zastávky mají nadále dopravní obslužnost zajištěnu prostřednictvím veřejné linkové dopravy číslo 742,“ sdělil nám Martin Volf a doplnil: ,,Na ostatních železničních zastávkách a stanicích bude v následném jízdním řádu uplatňována shodná zastavovací politika jako v jízdním řádu 2019/2020.“

Osobní vlaky na trati Chomutov – Lužná u Rakovníka mají v cílové stanici návaznost na rychlíky do Prahy. K znovuzavedení zastavení vlaků linky U14 na zastávkách Žiželice a Holedeček dojde 13. prosince.


Komentáře

Nabídky práce

UKLÍZEČKA

Hledá se UKLÍZEČKA - brigádně! 1x týdně a o víkendu na 4 hodiny. Autoservis Jirkov.
Tel.: 604 217 296


PRÁCE S NAKLADAČEM

Firma AZS přijme muže pro práci s nakladačem v Libočanech.
Tel.: 737 225 655


STROJNÍK PÁSOVÉHO BAGRU

Volné pracovní místo - Žatecko! SP BOHEMIA přijme do pískovny v Roztylech u Žatce STROJNÍKA PÁSOVÉHO BAGRU. Strojnický průkaz podmínkou.
Kontakt: p. Sýkora
Tel.: 602 151 166


ELEKTRIKÁŘ A ELEKTROZÁMEČNÍK

Přijmeme elektrikáře i bez vyhlášky a elektrozámečníky, na jakýkoliv úvazek i brigádně.
Tel.: 777 167 336


ZAMĚSTNANCI

Hledám zaměstnance všeho druhu (pekař, zedník, tesař, dělník, zdravotní sestra atd.) na práci do Německa. Požadujeme základy němčiny. Zajímavé platové ohodnocení, ubytování zajištěno, proplácení pohonných hmot. Možnost pohovoru na uvedeném telefonu.
Tel.: 0049 179 607 373

Poslední videa

Cvičení žen v tělocvičně 3. ZŠ Žatec

Ve čtvrtek 8. 10. vpodvečer se cvičilo v menší skupině. Ta první 10členná skupina se sešla v pondělí. Cvičení je pro ženy radost a velká motivace, pro někoho až takto: "to co mě drží při životě".

Přehrát video
ZŠ P. Bezruče Žatec: Anglická písnička v podání druháků

...při zahájení předávání certifikátů Cambridge english

Přehrát video